Jump to content

kaesz

Members
 • Content Count

  198
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Personal Information

 • Location
  Szczecin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. kaesz

  MiG-21

  Pierwsza część monografii Aeromax o naszych MiG-21MF opisuje 24 maszyny z numerami bocznymi rozpoczynającymi się cyfrą 6. Dla modelarzy temat ciekawy, ponieważ duża część z nich podczas remontów pomalowana została taką szarą farbą jak Ry. Na dodatek wykonywano na nich podmalówki srebrzanką, co dało efekt modelarskiego wash'u
 2. Ech ten trumpeter... Mogłeś chociaż podwiesić mu pięknie odwzorowany zbiornik podwieszany od Eduarda.... Model w ogólnym odbiorze dobry. Sala tradycji w Debrznie już otwarta?
 3. kaesz

  MiG-21

  "Na niebie i na ziemi" od teraz dostępny legalnie i za darmo na IPLA
 4. kaesz

  MiG-21

  Po szybkim przekartkowaniu monografii naszych eRów wydanej w dwóch częściach przez LAF Aeromax farbą bardzo jasną szarą były pomalowane 1071, 1375, 1507, 2051, 2533. Jeśli zaś chodzi o samą publikację to polecam ją każdemu miłośnikowi naszych ołówków :)
 5. kaesz

  F-35A, Meng, 1:48

  Ładna grafika komputerowa przedstawiająca F-35 z wnętrzem silnika od F-16. Tu jest kilka zdjęć które mogą pomóc rozwikłać zagadkę.
 6. kaesz

  MiG-21

  Film oglądałem już setki razy, ale ta kopia (dostępna w różnych miejscach), została nagrana kilka lat temu i jest kiepskiej jakości (niska rozdzielczość). Może ktoś nagra w HD?
 7. kaesz

  MiG-21

  Jutro o 16:05 na kanale Kino Polska emisja "Na niebie i na ziemi". Ktoś będzie nagrywać?
 8. kaesz

  Lim-2/MiG-15

  Jak MiG-15.
 9. Dziękuję. Z mojej strony koniec offtop.
 10. Solo, pokaż mi gdzie tam wprost pisałeś o napisach eksploatacyjnych? Najlepiej zacytuj swoją wypowiedź. Bo ja na poprzedniej stronie nie widzę zdania o napisach, a domyślać mogę się tak samo tego że przyczyna techniczna to tak samo napisy jak brak kolorowych farb have glass dla F-35. Od kiedy to rozlokowanie napisów eksploatacyjnych przeszkadza w wykonaniu dodatkowego malowania? Na dodatek napisałeś, że wszyscy użytkownicy malują oznakowanie w low-vis, co nie jest prawdą (niektóre B i C US Marine Corps i US Navy).
 11. Oczywiście. Karambolis zapytał o kolorystykę i ewentualne rozlokowanie szachownic na F-35. Podałeś swoją propozycję. Następnie mandrivecs zaproponował żartobliwie, żeby umieścić jedną dużą na grzbiecie, na co ty odrzekłeś że to niemożliwe ze względów technicznych. Pokaż mi gdzie wtedy napisałeś o napisach eksploatacyjnych? Mam czytać twoje myśli? Ponieważ dyskusja była o kolorystyce i rozmieszczeniu szachownic, można wywnioskować że tą techniczną niemożliwością będzie użycie farb kolorowych.
 12. Piszesz, że nie ma takiej możliwości ze względów technicznych. Pokazuję, że malują F-35 różnymi kolorami, więc pytam się jakie to inne względy techniczne? Kojarzę inne F-35 B ub C z amerykańskimi gwiazdami w kolorze, nie mogę teraz znaleźć zdjęć. Czyli się da, choć wolałbym lov-vis. Tutaj inna kolorowa ciekawostka, radzę się przyjrzeć 😉
 13. Niektóre F-35 US NAVY malowane są z kolorami, więc nie widzę problemu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.