Jump to content

kaesz

Members
 • Content Count

  206
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kaesz

 1. Tu macie fajne zdjęcia z Kluczewa http://galeria.aviateam.pl/event/20
 2. Ooo ludzie, Tomcat w najlepszym malowaniu ever 😍 100% lat 70 w malowaniu samolotu 😃 Zazdroszczę, zawsze chciałem mieć takiego na półce. Model świetny, klasa!
 3. Wydawnictwo Stratus na facebook'u: 😍
 4. kaesz

  MiG-21

  We wszystkich fabrycznie napisy były po rosyjsku.
 5. Z całym szacunkiem dla duetu Fiszer&Gruszczyński, ale te zdjęcia wykonane podczas Centralnych Pokazów Lotniczych w Dęblinie 1988 r. nie przedstawiają samolotu podczas dyżuru bojowego, a na wystawie statycznej. Więcej zdjęć z tej imprezy jest na profilu facebook'owym Wacława Hołysia. Dyżur bojowy w naszym kraju złożony z MiG-21 posiadających po dwa podwieszenia pod każdym skrzydłem wyglądał tak: jedna maszyna ze zbiornikiem 490 l i dwoma R-3S, druga maszyna też ze zbiornikiem i dwoma RS-2US. Podobno na samym początku każdy s-t miał podwieszone oba typy rakiet, ale tego już najstarsi gó
 6. To są migi w wersji Bis. Nasze MF z rakiet p-p przenosiły tylko R-3S i RS-2US (nie licząc kilku egzemplarzy zmodernizowanych do wystrzeliwania R-60)
 7. Co prawda zbiorniki podwieszane były przypisane do konkretnych płatowców, ale z tego co wiem, zdarzały się "wypożyczenia" i spokojnie podwiesiłbym pod 8910 zbiornik z którymś dzikiem :) Pamiętaj, że 8910 był przystosowany do odpalania R-60 ;)
 8. Twój PF bardziej mi odpowiadał... Podstawowy błąd to malowanie kabiny. PF i PFMy w Polsce do pierwszego remontu miały szarą kabinę i czarną tablicę przyrządów. Te UB-16 to zestawowe? Kiedy MF z dzikami? ;>
 9. kaesz

  MiG-21

  Pierwsza część monografii Aeromax o naszych MiG-21MF opisuje 24 maszyny z numerami bocznymi rozpoczynającymi się cyfrą 6. Dla modelarzy temat ciekawy, ponieważ duża część z nich podczas remontów pomalowana została taką szarą farbą jak Ry. Na dodatek wykonywano na nich podmalówki srebrzanką, co dało efekt modelarskiego wash'u
 10. Ech ten trumpeter... Mogłeś chociaż podwiesić mu pięknie odwzorowany zbiornik podwieszany od Eduarda.... Model w ogólnym odbiorze dobry. Sala tradycji w Debrznie już otwarta?
 11. kaesz

  MiG-21

  "Na niebie i na ziemi" od teraz dostępny legalnie i za darmo na IPLA
 12. kaesz

  MiG-21

  Po szybkim przekartkowaniu monografii naszych eRów wydanej w dwóch częściach przez LAF Aeromax farbą bardzo jasną szarą były pomalowane 1071, 1375, 1507, 2051, 2533. Jeśli zaś chodzi o samą publikację to polecam ją każdemu miłośnikowi naszych ołówków :)
 13. Ładna grafika komputerowa przedstawiająca F-35 z wnętrzem silnika od F-16. Tu jest kilka zdjęć które mogą pomóc rozwikłać zagadkę.
 14. kaesz

  MiG-21

  Film oglądałem już setki razy, ale ta kopia (dostępna w różnych miejscach), została nagrana kilka lat temu i jest kiepskiej jakości (niska rozdzielczość). Może ktoś nagra w HD?
 15. kaesz

  MiG-21

  Jutro o 16:05 na kanale Kino Polska emisja "Na niebie i na ziemi". Ktoś będzie nagrywać?
 16. kaesz

  Lim-2/MiG-15

  Jak MiG-15.
 17. Dziękuję. Z mojej strony koniec offtop.
 18. Solo, pokaż mi gdzie tam wprost pisałeś o napisach eksploatacyjnych? Najlepiej zacytuj swoją wypowiedź. Bo ja na poprzedniej stronie nie widzę zdania o napisach, a domyślać mogę się tak samo tego że przyczyna techniczna to tak samo napisy jak brak kolorowych farb have glass dla F-35. Od kiedy to rozlokowanie napisów eksploatacyjnych przeszkadza w wykonaniu dodatkowego malowania? Na dodatek napisałeś, że wszyscy użytkownicy malują oznakowanie w low-vis, co nie jest prawdą (niektóre B i C US Marine Corps i US Navy).
 19. Oczywiście. Karambolis zapytał o kolorystykę i ewentualne rozlokowanie szachownic na F-35. Podałeś swoją propozycję. Następnie mandrivecs zaproponował żartobliwie, żeby umieścić jedną dużą na grzbiecie, na co ty odrzekłeś że to niemożliwe ze względów technicznych. Pokaż mi gdzie wtedy napisałeś o napisach eksploatacyjnych? Mam czytać twoje myśli? Ponieważ dyskusja była o kolorystyce i rozmieszczeniu szachownic, można wywnioskować że tą techniczną niemożliwością będzie użycie farb kolorowych.
 20. Piszesz, że nie ma takiej możliwości ze względów technicznych. Pokazuję, że malują F-35 różnymi kolorami, więc pytam się jakie to inne względy techniczne? Kojarzę inne F-35 B ub C z amerykańskimi gwiazdami w kolorze, nie mogę teraz znaleźć zdjęć. Czyli się da, choć wolałbym lov-vis. Tutaj inna kolorowa ciekawostka, radzę się przyjrzeć 😉
 21. Niektóre F-35 US NAVY malowane są z kolorami, więc nie widzę problemu.
 22. Powiem tak, AstarSeran dobrze pisze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.