Jump to content

Bobek

Members
 • Content Count

  383
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Bobek last won the day on December 12 2019

Bobek had the most liked content!

Community Reputation

146 Excellent

Personal Information

Recent Profile Visitors

724 profile views
 1. jest gdzieś recenzja tego wynalazku? warte to cos?
 2. Bobek

  Retarder

  Lacquer Thinner Retarder Type!!!
 3. Bobek

  Retarder

  A czytasz co inni piszą? nie dość ze ja napisałem to kilka razy to dość łatwo można sie domyśleć do czego.
 4. Bobek

  Retarder

  Polacam Ci w takim razie sprawdzić przy uzywaniu szpachli i gdy będziesz chciał pomajstrowac przy owiewce
 5. Bobek

  Retarder

  Nie tylko z retarderem ale tez z czymś co rozpuszcza plastik, fuj
 6. Bobek

  Retarder

  Testowałem z podkładami gunze i GX , z Hataka i tamiya, moim zdaniem idealna cena i bardzo dobra jakość, no nie widzę różnicy. Mozna tez używać bez obaw na oszkleniu i zmywaniu podkładów czy szpachlowek.
 7. Bobek

  Retarder

  Najlepiej kup podróbkę 100% gunze czyli https://www.mojehobby.pl/products/Level-High-Thinner.html plus retarder tamiyi jak będziesz jeszcze chciał zwolnic proces.
 8. Bobek

  Retarder

  Tamiya 87194 Lacquer Thinner Retarder Type tego nie kupuj nigdy, rozpuszcza plastik i szybki - szkoda kasy Tamiya 87198 Paint Retarder (Lacquer) - bardzo dobre kupuj i mieszaj z LT
 9. Wrzucicie linka z oficjalnym linkiem i infromacja?
 10. Nie ma takiego czegoś, jeśli chcesz szukać jaki kolor FS użyć przy danym malowaniu możesz szukać we frazach pytajac o konkretny schemat malowania w google, albo instrukcjach innych firm. A mówiąc o tym konkretnie samolocie to jeśli nie chcesz budować jedynego egzemplarza który latał to mozesz pomalowac jak chcesz używając schematow malowań dla samolotów rzeszy pod koniec wojny, myślę ze łatwo znajdziesz konkretne numery farb dla lotnictwa dziennego nocnego i "wogole"
 11. 1Blackbasing i marmurek, 2 malowanie rozjasnionymi wyplowieniami 3 malowanie na zmiane pedzlem i aerografem wszystkich podmalowek 4 najwazniesze co zmeinia model - filtry, daje efekt 3d https://youtu.be/7ZI5WNdDs-A?t=160 warto zauwazyc ze zmiana jest kolosalna i nie jeden filtr tylko dwa trzy rożne odcienie. 5 przerwa od modelu, znalezienie drobnostek i mazaki w miejsca gdzie cos nam nie gra naprawde warto sprobowac bo daje nowe spojrzenie na malowanie
 12. Dalej się nie odzywa? :/ chyba naprawdę miałem szczęście
 13. najkrócej - malowanie wzięte wprost od pancerniaków, farby -> filtry -> mazaki, Został jeszcze f-100 skale niżej, postaram się powtórzyć i ulepszyć.
 14. Poza nosem który ma większą średnicę niż kadłub (mały uskok), nie mogę narzekać. Przyjemny model choc różnice w stosunku do hasegawy raczej kosmetyczne, choc cenowo znaczące. Moge polecić z czystym sumieniem, z ciekawostek dodam ze ma nacięcia wewnątrz kadłuba i stworzony by otworzyć cały przedni segment samolotu. .
 15. Dunski F-104G drugi z kolei Duńczyk na warsztacie i kolejne w zabawie kroki żeby było ciekawiej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.