Jump to content

Maćko93

Members
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Ząbki
 1. Wtedy straci się wgl głębię. Nie lepiej zmatowić klosze od tyłu? A model tak, jak piszą poprzednicy, bardzo ładnie i czysto zrobiony, nie ma się do czego przyczepić! Czeka u mnie w kolejne też Civic z Beemaxa
 2. Kolejne postępy we wnętrzu. Zrobiłem obudowy świateł w tylnym pasie, wiązkę do nich, linki do zamka oraz akumulator z podłączeniem. Z wnętrza zostało jeszcze zrobienie dekielka pompy paliwa, ogarnięcie pasów i składanie całości do przysłowiowej kupy. Natomiast złożenie zostawiam na sam koniec, jak już nie będę musiał obracać modelu w kółko do góry nogami itd., także po zrobieniu pompy wracam do dłubania przy silniku.
 3. Ostatnio było trochę zabawy z drucikami i kabelkami, a czeka mnie jeszcze sporo więcej. Poza tym dorobiłem pompę sprzęgła. Aktualnie siedzę nad obudowami tylnych świateł i kablami do nich, oraz nad akumulatorem, który będzie w bagażniku.
 4. Wyszło ostatnio kilka problemów, ale myślę, że poskutkują one zmianami na lepsze. Zacząłem robić przymiarki...i okazało się, że jak sie nie mysli, to potem ma sie 2 razy wiecej roboty. Na przykład: jakis czas temu wyrzeźbiłem sobie przepustnicę. No i okazało się, że z obecnym kolektorem dolotowym, przepustnica się nie mieści <_< Także przystąpiłem do działania i powstał mniejszy kolektor, który chyba jednak wygląda lepiej niż poprzedni. Zgodnie z sugestią Messera potraktowałem go markerem Molotow i faktycznie, warto było! Druga wpadka: przy robieniu orurowania od interc
 5. Kolejny kroczek do przodu: poskładana deska i tunel. Shifter i kierownica wyrzeźbione moimi rączkami Skaczę trochę między różnymi częściami, bo prace nad silnikiem chwilowo stanęły ze względu na to, że uczę się malowania alcadem, żeby odmalować rury od intercoolera i dolotu, potem będę mógł działać dalej z silnikiem. Co do wnętrza, większość elementów mam już gotowe, zostało mi wywiercić boczne otwory w fotelach pod szelkowe pasy, ogarnąć same pasy, puścić jakieś przewody i poskładać wszystko w całość.
 6. Dodatki albo z hobbyeasy, albo z 1999.co.jp, nie pamiętam już ;)
 7. Dawno nic się tu nie działo. Ostatnio odgrzebałem model i postanowiłem, że nie ruszam żadnego innego, póki tego nie skończę. Kiedyś trzeba Uzbroiłem się w nieco dodatków do silnika. M.in. króćce TopStudio, różne druciki, kabelki, plecionki, siatkę do chłodnic HobbyDesign itd. Pomalowałem kilka detali w komorze, podwozie, dorobiłem wyjście wody i doszedł pierwszy, inauguracyjny kabel Żeby odpocząć chwilę od tematu silnika, ogarnąłem hamulce, pomalowałem śrubki felg zrobiłem delikatny wash. Pozdrawiam.
 8. Nie jestem fanem supercarów, zwłaszcza nowych, ale tutaj naprawdę bardzo mi się podoba. Dokładki, progi i dyfuzor sporo tu dały. Do wykonania nie mogę mieć zastrzeżeń
 9. Klosze szlifowałem papierem ściernym od 800 do zeszlifowania ramek itd., potem od 1000 do 2500, na razie bez pasty polerskiej.
 10. Tak jak już pisałem, panel lines w lampach będą zrobione ładnie. Wymyśliłem jeszcze jedną rzecz. We froncie PS13 wychodziły 2 wersje lamp: soczewki i tzw. bricks. Tamiya daje tylko wersję z soczewkami, w dodatku nie mają wkładów, a jedynie przetłoczenia na kloszach. A że tak czy owak bricksy podobają mi się bardziej, to wysępiłem od jakuba476 odlewy wkładów z Silvii Aoshimy i przystąpiłem do dzieła. Tym razem już chyba naprawdę nic wiecej w temacie budy nie wymyślę :P Wybrałem w końcu kolor, także mogę brać się za malowanie. Pozdrawiam ;)
 11. Bardzo ładna, czysta robota. Podoba mi się na tych Advanach ;)
 12. A jak z odpornością na dotykanie tego markera?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.