Jump to content

jiad

Members
  • Content Count

    74
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

jiad last won the day on January 16 2020

jiad had the most liked content!

Community Reputation

16 Good

Personal Information

  • Location
    Dąbrowa Górnicza

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Bardzo mi się podoba. Możesz podzielić się sposobem malowania gąsienic? Fajnie wyglądają. Sam walczę teraz z A5 i jest to mój pierwszy z gumowymi nakładkami i zastanawiam się jak to zrobić i się nie narobić Świetnie też wyglądają podrdzewiałe szpadle.
  2. Leoś złapał kolorek. Natomiast mam problem z malowaniem i chyba kamuflaż będę musiał zrobić z maskowaniem, ciągle słabo sobie radzę z aero. Próbowałem malować czarnym, ale robi mi się duży "odkurz". Jak zwiększam ciśnienie to tak jakby malał, ale wtedy ciężko nie zrobić kleksa. Farbę rozcieńczałem dodając ok. 30 % rozcieńczalnika (farba NATO black HATAKA) i ciśnienie ok. 20 PSI. Odległość, z jakiej próbowałem malować to tak ok. 3cm. Efekty jak poniżej. Podpowie ktoś, czego mogę spróbować żeby się pozbyć tego problemu? (Plama z gładkimi brzegami była maskowana wałeczkami)
  3. Tylko, że w celowniku nie ma blaszki. Pomalowane złotą farbą od "tyłu" plus trochę niebieskiego i żółtego markera na soczewkach Dodatkowe detale z blaszek i chyba czas na podkład:
  4. Powoli sklejanie dobiega końca. Moim zdaniem nie warto wydawać takich pieniędzy na zestaw Voyager. Jest kilka fajnych dodatków, ale sporo zupełnie zbędnych. Dodatkowo zestaw do A5 jest do starego układu granatów dymnych, więc nie do wykożystania w PL. Na tylną ściankę celownika włożyłem kawałek płyty DVD. Wygląda to całkiem fajnie, niestety statyczne zdjęcie nie oddaje tego w pełni.
  5. Dzięki za podpowiedzi. Tomek, na Twoją galerię już trafiłem i kożystam na bieżąco. Po małych zakupach Transparentne maźnięte wykałaczką na test i wygląda to nieźle. Lepiej kryją niż Revell (Tamiya nie było) Pdobno yrn rozcieńczalnik pasuje też do Gunze. Nie wie ktoś, czy w takim razie można mieszać te farby z gunze? Zastanawiałem się na innych warsztatach o co chodzi z tymi koszami. Już wiem - jeden wieczór walki. W blaszkach fajny dodatek na peryskop:
  6. Jaka wersja tych farb Tamiya? Akryle czy lakiery. Mam czerwony z Revella, ale strasznie słabo kryje, więc nie chcaiłbym znowu kupić czegoś do wyrzucenia. TAW, ten C261 Greyish Sand faktycznie jest taki żółty jak na twoich zdjęciach? Według dostępnych zdjęć to raczej powinien być lekki brąz w tym kamuflażu i na zdjęciach opakowania farb też wygląda na brąz.
  7. Mam kilka pytań odnośnie malowamia. Na swoich modelach malujecie kamuflaż z ręki czy maskujecie? Jakie farby polecacie do tego Leona? Jutro może zachaczę o sklep to bym się doposażył, bo raczej niemieckie kolory z II wojny nie podejdą Czym pomalować elementy przeźroczyste, głównie chodzi mi o czerwone światła stop. Na leopardzie TAW'a wyszły super. Ktoś podpowie jak uzyskać taki efekt? Poniżej moje podejście do szyby pancernej dowódcy. W modelu składa się z dwóch przeźroczystych, jedną pomalowałem żółtym, a drugą niebieskim markerem permanentnym. Wydaje mi się, że całkiem
  8. Pomęczyłem przód. Kierunkowskazy pomalowane markerem permamentnym. Teraz trzeba to jakoś pomaskować i zamalować. Błotniki przednie mają trochę większy rozstaw wewnętrzny zawiasów i trzeba szczelinę wypełnić. Dodatki do reflektorów i łańcuszki przydatne. Natomiast nie widzę sensu używania mocowań do ostróg, odwzorowanie Bordera jest całkiem dobre. Chyba, że ktoś chce składać model z pustymi mocowaniami. Zamiennik uchwytów do wyciorów (chyba), na prawo od włazu, całkiem fajnie zrobione. Niesteny zrobiłem babola, bo zamieniłem miejscami te poziome plyty za reflektorami.
  9. Na jesieni dotarły blachy Voyagera, a na koniec zimy znalazł się czas na kontynuację. Same blachy fajne, w przeciwieństwie do innych producentów z którymi miałem do czyniena, arkusze są różnej grubości. Osobiście brakuje mi w instrukcji dokładniejszych informacji odnośnie wykonywania elementów od zera. Dodatkowo moim zdaniem niektóre elemrnty na modelu Border są na tyle dobre, że nie ma potrzeby zastępowania ich blaszkami. Pewnie zostawili skopiowane z zestawów dla innych producentów. Aktualnie zrobiona tylna płyta, wąż był w zestawie blaszek. Trzeba dołożyć końcówki z oryginalnego
  10. Witam, podoba mi się Twoja robota, sam powoli wracam do tego modelu. Mam pytanie, co to za łańcuszki przy swożniach haków? Robota z gąsienicami idzie jeszcze wygodniej jak skleisz 2 szablony razem.
  11. Dzięki za podpowiedź FADER. Fajktycznie w instrukcji nie są opisane, ale narysowane są poprawne. Czyli pierwsze odbojniki zamiast z ramek N, to powinny być U76 i U77. Muszę je podmienić, szkoda że pakuję dużo kleju.? Malutki update podczas czekania na blachy Voyagera. Ciekawe jak długo będą wędrować. Uchwyty zrobione z drutu 0,35mm. Instrukcja Voyagera podaje 0,4 mm.
  12. Dzięki za miłe słowa, ale do "jak prawdziwe" to mi jescze daleko. Jest na tym forum jeden warsztat takiego tygryska w 1/16. Tam to ciężko zgadnąć czy to model czy zdjęcie z muzeum. Polecam. No i chyba muszę dokupić więcej pigmentów na gąsienice.
  13. Fajnie się prezentuje. Natomiast wydaje mi się, że zapasowe ogniwa z przodu nie powinny być tak błyszczące.
  14. Wielkie dzięki TerraIncognita. Przy dokładnym wycinaniu ogniwek nożykiem nie trzeba ich praktycznie szlifować. Trochę o małych niedociągnięciach. Wahacze są troszeczkę rozjechane, ale da się je zeszlifować: Napinacz gąsienic ma niepotrzebny otwór (tak mi się wydaje, bo nie znalazłem zdjęcia gdzie byłoby go widać od tej strony) od wewnętrznej strony, który może być lekko widoczny. Ośki rolek podtrzynujących mają przekrój półkola, ale to kompromis z wyrzrymałością bo zęby gąsienic muszą się zmieścić. Jako że raczej będzie to niewidoczne, to nie będę tego popr
  15. No i cały misterny plan w ....? O błędzie w instrukcji wiem (wersja A6 jako PL w malowaniu). Przejżełem kalkomanie i faktycznie niemieckie są rozjechane. Więc jednak będzie PL. Tymi blachami z Voyagera to narobiłeś mi ochoty i zamiast robić z pudła, to złożyłem zamówienie w Matroli. Ciekawe jak się będą prezentować, na razie miałem do czynienia z ABER i Eduard, który mi nie przypadł do gustu. Dodatkowo informuję, że czasami w inernecie podają informację o toczonej lufie w tym zestawie - takowej brak.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.