Jump to content

jiad

Members
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

jiad last won the day on January 16

jiad had the most liked content!

Community Reputation

8 Neutral

Personal Information

 • Location
  Dąbrowa Górnicza

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za podpowiedź FADER. Fajktycznie w instrukcji nie są opisane, ale narysowane są poprawne. Czyli pierwsze odbojniki zamiast z ramek N, to powinny być U76 i U77. Muszę je podmienić, szkoda że pakuję dużo kleju.😁 Malutki update podczas czekania na blachy Voyagera. Ciekawe jak długo będą wędrować. Uchwyty zrobione z drutu 0,35mm. Instrukcja Voyagera podaje 0,4 mm.
 2. Dzięki za miłe słowa, ale do "jak prawdziwe" to mi jescze daleko. Jest na tym forum jeden warsztat takiego tygryska w 1/16. Tam to ciężko zgadnąć czy to model czy zdjęcie z muzeum. Polecam. No i chyba muszę dokupić więcej pigmentów na gąsienice.
 3. Fajnie się prezentuje. Natomiast wydaje mi się, że zapasowe ogniwa z przodu nie powinny być tak błyszczące.
 4. Wielkie dzięki TerraIncognita. Przy dokładnym wycinaniu ogniwek nożykiem nie trzeba ich praktycznie szlifować. Trochę o małych niedociągnięciach. Wahacze są troszeczkę rozjechane, ale da się je zeszlifować: Napinacz gąsienic ma niepotrzebny otwór (tak mi się wydaje, bo nie znalazłem zdjęcia gdzie byłoby go widać od tej strony) od wewnętrznej strony, który może być lekko widoczny. Ośki rolek podtrzynujących mają przekrój półkola, ale to kompromis z wyrzrymałością bo zęby gąsienic muszą się zmieścić. Jako że raczej będzie to niewidoczne, to nie będę tego poprawiał:
 5. No i cały misterny plan w ....😆 O błędzie w instrukcji wiem (wersja A6 jako PL w malowaniu). Przejżełem kalkomanie i faktycznie niemieckie są rozjechane. Więc jednak będzie PL. Tymi blachami z Voyagera to narobiłeś mi ochoty i zamiast robić z pudła, to złożyłem zamówienie w Matroli. Ciekawe jak się będą prezentować, na razie miałem do czynienia z ABER i Eduard, który mi nie przypadł do gustu. Dodatkowo informuję, że czasami w inernecie podają informację o toczonej lufie w tym zestawie - takowej brak.
 6. Jako, że bez Waszej pomocy robię za dużo błędów to postanowiłem założyć ten warsztat. Przy okazji mam nadzieję przedstawić ten zestaw. Jeszcze nie zdecydowałem jak go pomalować, ale przy moim tempie to pewnie decyzja na przyszły rok . Model raczej prosto z pudła bez dodatków. Aber nie robi żadnych blaszek, a model ma moim zdaniem bardzo ładne detale i może obędzie się bez większych przeróbek. Czy ktoś się orientuje do czego jest ten element: Nawierciłem go i podpiłowałem, żeby bardziej przypominał oryginał: Gąsienice są super. Przy sklejaniu miałem wątpliwości czy Tamiya Extra thin się nada do ruchomych ogniw, ale wystarczy go aplikować w zaznaczonych miejscach i wszystko się ładnie rusza. Przyrząd do układania ogniwek można skleić co ułatwia pracę. Jak na razie jestem zachwycony tymi gąsienicami, zobaczymy jak będą wychodzić na długość.
 7. W ostatnim czasie męczyłem taki model i postanowiłem się podzielić "efektem" pracy. Roboty mnóstwo z wnętrzem, ale zestaw fajnie dopracowany i daje dużo satysfakcji. Największą bolączką tego zestawu jest amunicja odlana razem ze stelażami. W każdym bądź razie model lepszy niż moje umiejętności malarskie, czy robienia zdjęć.
 8. jiad

  T-90A Zvezda 1:35

  Chodziło mi oto, że na modelu jest mnóstwo zakamarków i wydaje mi się, że na tak złożonym modelu trudno je będzie pomalować aerografem. Ja mam tylko trochę doświadczeń z pancerką z 2wś. a tam nie ma takiej ilości sprzętu na wieży. I zastanawiałem się czy cała wieża jest sklejona, czy może tylko poskładana "na sucho" i będze rozkładana do malowania.
 9. Dzięki za krytyczne uwagi, moje przeoczenie. Dlatego trzeba było doprowadzić warsztat do końca.
 10. jiad

  T-90A Zvezda 1:35

  Witam, malujesz tak jak widać, czy rozbierasz na mniejsze elementy? Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia po przygotowaniu do malowania w celach szkoleniowych? Swoją drogą niesamowita robota.
 11. Witam po dłuższej przerwie. Postanowiłem wrzucić zdjęcia skończonej panterki, którą męczyłem tutaj: Niestety zdjęcia robione komórką i żółty wyszedł nienaturalnie soczyście. Dodatkowo czas od ukończenia spowodował, że mech na lufie jest w tonach jesiennych , no ale lepiej późno niż wcale.
 12. Inne prace się przeciągają więc szablon wyrysowałem i wyciąłem w agencji reklamowej na foli szablonowej z 5 zł. Efekty poniżej, ciężko mi idzie to maskowanie: Dunkel gelb się skończyła i na schurzeny trzeba będzie dokupić. Wnętrze było malowane na biało? Przy okazji zakupów może by zmienić sidolux na jakiś lepszy lakier, coś polecicie?
 13. "sprytna plastelina" Google wszystko wyjaśni. Proponuję jeszcze zerknąć na YouTube z hasłem panzer putty. Skoro gunze jest za ciemne to czego używać na niemieckie kamo? Ktoś podpowie jaki kolor wnętrza?
 14. Kolory z gunze H403, 405 i 406. Mam nadzieję, że dołożenie żółtego po maskowaniu dysków rozjaśni model.
 15. Wolno mi to idzie, ale czasu mało na modelarstwo i próbuję też rozwiązać problem masek do kamuflażu hinterhalt przy pomocy pozostałych zainteresowań. Mam nadzieję, że uda mi się coś dokończyć i pokazać po urlopie. Na razie pantera dostała kolor bazowy i kolorki kamo. Jako podkład poszedł surfacer 1200 od gunze. Na pierwszym zdjęciu maskowanie przy użyciu "sprytnej plasteliny" i zmyta wieża po nieudanym malowaniu. Niestety ciągle się uczę maskowania i malowania aerografem. "sprytna plastelina" świetnie się zdejmuje z modelu ale muszę dopracować technikę układania. Zbyt gruba warstwa rozpływa się nawet między jednym a drugim malowaniem tym samym kolorem co daje dziwne przejścia między kolorami. Może oryginalna panzer putty jest mniej lejąca? Drugie podejście do wieży było z masą bluetack. Łatwiej się układa (potrzeba mniej wprawy), ale mocniej przywiera do modelu (oderwałem dwie blaszki) i w kilku miejscach zostały ślady po masie. Ktoś wie czym można je usuwać? (zdjęcie nr 3) szare ślady na zielonym Przepraszam za warsztatowe "tło" Na koniec pytanie: jakiego koloru było wnętrze? Biały, kość słoniowa czy minia? PS Jak dobrze widzę na zdjęciach do kopułka dowódcy nie ma widocznego spawu na zewnątrz do górnej płyty, a spawy uszach do podnoszenia wieży chyba były by zbyt grube gdyby były widoczne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.