Jump to content

MaciejW

Members
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

Recent Profile Visitors

148 profile views
 1. Cześć, na razie dalej działam z montażem gąsienic, nie wspomniałem wcześniej, że niestety każde ogniwko ma małe nadlewki. Ale i na to znalazł się sposób, mianowicie większą część nadlewki ucinam nożykiem a następnie używam skrobaka aby zachować kształt. Skrobak można znaleźć w większości sklepów budowlanych na dziale z narzędziami do lutowania. Przed: Po: Pozdrawiam.
 2. Cześć, W takim razie odpowiednik 2 metrowej anteny będzie w sam raz. Zdecydowałem się na zestaw abera (abeR-26) Pozdrawiam.
 3. Cześć, z braku weny do dalszych działań nad wnętrzem, zabrałem się za gąsienice. Jest to trochę czasochłonne zajęcie (zwłaszcza nawiercanie dziur na piny) ale efekt jest tego wart. Do ulatwienia zcalania ogniw użyłem taśmy dwustronnej, dzięki której ogniwa nie ruszają się i bez problemu można montować piny. (Taśma nie zostawia śladów na pinach) Myśląc nad finalnym efektem, zorientowałem się, że brakuje mi czegoś - anteny Raczej zdecyduję się na antenę od rb model i tutaj nasuwa się pytanie. Jakiej długości powinna być antena? Wydaje mi się, że dwumetrowa będzie za długa, patrzęc, iż sam pojazd ma nieco ponad dwa metry. Czy antena o dłogości odpowiadającej 1.4 metra będzie dobra? Pozdrawiam.
 4. Cześć, udało się nałożyć lakier satynowy (vallejo) oraz wash (brown wash for german dark yellow od miga). Wydaję mi się, że wnętrze zostało fajnie stonowane ale to jeszcze nie koniec prac nad nim. Model aktualnie prezentuje się tak: Pozdrawiam.
 5. Witam, mały update: - zredukowanie ilości obić - poprawienie kątomierza - pomalowanie uchwytów, zawiasów itp. rozjaśnioną bazą - dokończenie radia i mp40 następnym krokiem będzie pomalowanie wnętrza lakierem satynowym a następnie wash. Aktualne fotki modelu: Pozdrawiam.
 6. Witam, mały update: Łuski na miejscu, blaszki przemyłem acetonem i zabezpieczyłem lakierem błyszczącym od vallejo a następnie przykleiłem. Sposób dosyć fajny i łatwy, polecił mi go kolega na jednej z ,,nocek modelarskich'' w pobliskim sklepie, którego serdecznie pozdrawiam. Efekt prezentuje się tak: Pozdrawiam.
 7. Witam, dzisiaj udało się ruszyć z kopyta, wnętrze pomalowane, poobijane i uzupełnione. Przede mną jeszcze wash i pigmenty więc obicia nie będą aż tak widoczne plus drobne poprawki. Dodam jeszcze imitacje łusek z zestawu od abera. Aktualnie model prezentuje się tak: Pozdrawiam.
 8. Witam, KM będzie schowany, udało się przeszczepić lufę od abera i nałożyć podkład (mam nadzieję, że nowy narząd się przyjął 😛). Zamieszczam jeszcze aktualne fotki modelu: Pozdrawiam.
 9. Hmm moze faktycznie KM realistyczniej będzie wyglądał schowany . Zestaw fajny może się skuszę, mam też lufkę od abera do mg34 i mam zamiar przerobić zestawowy KM.
 10. Witam, Udało się nałożyć podklad (na dniach postaram się dodać jakieś sensowne fotki). Model pomaluję farbą RAL 7028 DUNKELGELB od vallejo model air 71.025 i postaram się zastosować modulajcę. W głowie zaczynam tworzyć koncepcje dodania dodatkowego ekwipunku typu szkrzynka, zapasowe koło, kanister, skrzynki na amunicje do karabinu maszynowego. Tutaj naszła mnie kolejna myśl a mianowicie postawienie karabinu maszynowego który miał służyć do ewentualnej ochrony załogi przed piechotą lub myśliwcami nieprzyjaciela. Tak jak na tych zdjęciach: Niestety producent nie przewidział takiego rozwiązania a ja sam nie mam pojęcia gdzie i na czym montowany był ten karabin maszynowy wydaje mi się, że gdzieś w tych okolicach ale mogę być w błedzie (stare zdjęcie w zaznaczonym miejscu brakuje "daszku" który jest tylko po drugiej stronie, a powinien być na obu) Znalazłem w internecie również to zdjęcie: Na którym widać dwójnóg zaczepiony o dwa uchwyty które znajdują sie na całej długości obu ścian bocznych. Wniosek: Dwójnóg jakoś do mnie nie przemawia więc chyba spróbuję coś wykombinować jak na pierwszych dwóch zdjęciach albo dam sobie spokój z tą opcją. Pozdrawiam.
 11. Witam, udało się zredukować ilość błota i wydaje mi się, że wreszcie fotki wyszły jakoś sensownie Pozdrawiam.
 12. Witam, niewątpliwie to mój drugi model. Postaram się w najbliższym czasie zrobić lepsze fotki. Co do błota to chyba się za bardzo pospieszyłem się z dodawaniem galerii i postaram się je poprawić (może nawet zmienię koncepcję i model nie będzie aż tak ubłocony) Pozdrawiam i dzięki za krytykę.
 13. Witam, tutaj mam zdjęcia w trochę lepszej jakości: Samoróbka mieszanka pigmentów "negev sand" od miga i "tierra europea" od vallejo plus parę kropel fixera i wody ale z przewagą fixera. Grubsze elementy błota nanosiłem pędzlem a zachlapania pędzlem i wykałaczką. Do ostatniej warstwy błota dodałem dwie krople płynu wet effects. Pozdrawiam.
 14. Witam wszystkich, szczerze mówiąc model dosyć słabo spasowany nie raz trzeba było przerabiać części hmm na razie zraziłem się do italerii. Model robiony prosto z pudła Model malowany mieszanką farb tamiyi xf-1, xf-26, xf-52 w stosunku 1:4:4. Nie pokusiłem się o modulację. Zdecydowałem, że pojazd będzie mocno ubłocony i wydaje mi się, iż wyszło całkiem całkiem. Pozdrawiam.
 15. Witam mały update: Narzędzia na miejscu plus na bokach przykleiłem spawy z Partu. Następnym krokiem będzie nałożenie podkładu i malowanie wnętrza. Aktualnie model prezentuje się tak: Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.