Jump to content

MaciejW

Members
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

About MaciejW

Recent Profile Visitors

213 profile views
 1. Cześć, dosyć spory update: - gąski wymoczone w burnishing fluidzie od miga i przykurzone a następnie przetarłem je pilnikiem. - brudzenie wanny (jeszcze będą poprawki) - zamontowanie napędu - zabawa farbami olejnymi by przełamać monotonie jednokolorowego kamuflażu. Wyszły fajne rainmarksy. Bardzo dziękuje koledze który pokazał mi jak działać z farbami olejnymi. Bardzo fajne doświadczenie no i zauważyłem jedno, ogrom czasu na poprawki, co jest ogromnym plusem. Przede mną jeszcze rdzawe zacieki. - pomalowałem wydech techniką którą Night shift pokazał na jednym ze swoich filmów. Efekt który uzyskałem mnie zadowala, choć do pierwowzoru mu daleko. Pokusiłem się i na zdjęciach widać przymiarki bambetli które wrzucę ma pojazd oczywiście koło zapasowe jest do poprawki. Model aktualnie prezentuje się tak: Pozdrawiam.
 2. Też mam tego Leoparda i w 100% zgadzam się z przedmówcą, zawartość pudła robi wrażenie. Niestety mój jeszcze musi chwilę zaczekać zanim się za niego zabiorę.
 3. Tutaj fotka innego wespe apropo realności tylko tutaj zadrapanie wysoko więc pewnie od drzewa. Pozdrawiam.
 4. Cześć, Faktycznie obicia na kołach wyglądały bardzo nienaturalnie więc je poprawiłem: Co do obić na pojeździe - nie będę ich ruszał ponieważ podobają mi się. Pozdrawiam.
 5. Cześć, Mały update: - poprawiłem część obić - pomalowałem i obiłem koła - nałożyłem wash - na obicia (nie na kołach) nałożyłem rusty streaking grime od miga Model prezentuje się tak: Pozdrawiam.
 6. Cześć, udało się ruszyć trochę do przodu: kalki, obicia, narzędzia. Chemia której użyłem: Kalki nałożyłem sprawdzonym: sposobem najpierw lakier błyszczący, mrak fit od tamki i softer od Mr.hobby na następny dzień lakier matowy. Obicia robiłem farbką od miga oraz rozjaśnioną bazą ( odpowiednik farby vallejo z tamki) , narzędzia pomalowane farbkami z zestawu od ak a metalowe elementy najpierw hataką gunmetal następnie xf-56 od tamki później przetrę je jeszcze metalicznym pigmentem. Aktualnie model prezentuje się tak: Pozdrawiam.
 7. Cześć, Poprawka nr 3 Wreszcie jestem zadowolony z uzyskanego efektu. Zrobiłem pierwsze przymiarki gąsienic i dodatków. Zostało mi jeszcze trochę ogniwek z gąsienic więc pewnie wrzucę je gdzieś do reszty dodatków. Pozdrawiam.
 8. Cześć, poprawka nr 2 Postarałem się to trochę zniwelować papierem ściernym, jest to dosyć spore niedociągnięcie z mojej strony, trudno następnym razem będzie lepiej. Zaczepy są połączone belką na której trzymają się zapasowe ogniwa gąsienic, które chcę pomalować osobno a po przyklejeniu nie dałbym rady dać ich na miejsce. Zaczepy wraz z belką pomaluję rozjaśnioną bazą. Zastosuję następnym razem 😉 Poprawiłem przejścia między ciemnymi i jasnymi odcieniami. Jestem zadowolony z efektu i mam wrażenie, że modulacja fajnie kontrastuje z ciemnym wnętrzem. Model prezentuje się tak: Wesołych Świąt!
 9. Ok jutro postaram się to poprawić.
 10. OK. Zatem prezentuję poprawione malowanie. Na pewno nie wyszedł za jasny? Pozdrawiam.
 11. Witam, malowanie za mną, tak jak zapowiadałem wcześniej spróbowałem zrobić modulację (robiłem to po raz pierwszy). Model pomalowałem farbą vallejo model air dunkelgelb, a rozjaśniałem dodając krople białej farby. W między czasie przykleiłem uchwyty na panelach bocznych, na pierwszym zdjęciu widać ze jeden uchwyt się odczepił, udało mi się go bezinwazyjnie przykleić z powrotem. Model prezentuje się tak: Pozdrawiam.
 12. Hej, Wnętrze ruszyło trochę do przodu, a mianowicie udało mi się pobrudzić podłogę oilbrusherami od miga. Użyłem kolorów: earth, dark mud, dusty earth i dust. Efekt prezentuje się tak: W tym momencie wstrzymuję pracę nad wnętrzem i montuję panele boczne na patafiksie następnie biorę się za malowanie. W zależności jak wyjdzie mi zewnętrzna część tak dostosuje później wnętrze. Pozdrawiam.
 13. Cześć, na razie dalej działam z montażem gąsienic, nie wspomniałem wcześniej, że niestety każde ogniwko ma małe nadlewki. Ale i na to znalazł się sposób, mianowicie większą część nadlewki ucinam nożykiem a następnie używam skrobaka aby zachować kształt. Skrobak można znaleźć w większości sklepów budowlanych na dziale z narzędziami do lutowania. Przed: Po: Pozdrawiam.
 14. Cześć, W takim razie odpowiednik 2 metrowej anteny będzie w sam raz. Zdecydowałem się na zestaw abera (abeR-26) Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.