Jump to content

MaciejW

Members
 • Content Count

  98
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Good

Recent Profile Visitors

295 profile views
 1. W między czasie wnętrze i mechanizm działa dostało podkład, a dzisiaj udało się zmalować wnętrze. Podłoga, wnętrze wieży i mechanizm działa dostały lekko rozjaśnionym panzer greyem z tamki. Wnętrze dostanie jeszcze washem i pigmentami. W głowie mniej więcej zrodził mi się pomysł jak pomalować ten jak i za pewne drugi model. Mianowicie chciałbym spróbować disstresingu, myślę, że da to fajny efekt zmęczonej farby od słońca. I teraz pytanie: Czy obicie siedzeń i reszty elementów mechanizmu na metaliczny kolor będzie ok?
 2. Dzisiaj udało się skompletować uzbrojenie. Wymieniłem lufę zestawowego karabinu maszynowego na metalową od abera. Przed: Po: Pierwsze przymiarki:
 3. Spokojnie steyr jest na miejscu, tylko czeka na swoją kolej .
 4. Trochę zainspirowałem się poniższymi zdjęciami Dorobiłem wsporniki na siatkowych osłonach oraz dorobiłem zawiasy tych osłon. Na pierwszym zdjęciu widać, że zawiasy znajdują się tylko z tyłu. Niestety zrobienie mechanizmu który trzyma osłony z przodu było dla mnie za trudne, więc dorobiłem takie same zawiasy jak w tylnej części. Patrząc na pierwsze zdjęcie widzimy, że wnętrze wieży jest szare, i tutaj mam pytanie: Czy powinienem się na nim wzorować i pomalować wnętrze wieży szarym, czy może białym jak resztę wnętrza?
 5. Udało się ruszyć trochę do przodu, podziałałem przy stelażu działa. Po zobaczeniu parunastu zdjęć pojazdu zdecydowałem się na parę poprawek, mianowicie wywierciłem otwór przy osłonie działa niestety pierwszy był zbyt duży więc użyłem małych kawałków hipsu a następnie zaszpachlowałem nierówności i przeszlifowałem pilnikiem ( jak znajdę czas to przeszlifuję ten element dokładniej). Dodałem także celownik który został mi z resztek jakichś blach, posłużyłem się fragmentem instrukcji abera do Sd.Kfz 250/9: Na razie stelaż prezentuje się tak: Pozdrawiam.
 6. Może oilbrushery? Je da się fajnie blendować plus jak ci się nie spodoba można zmyć.
 7. Witam, pora na nowy projekt. Do modeli planuję dołączyć podstawkę. Do tematu podchodzę na luzie, główny cel to dalsza nauka robienia obić oraz zrobienie pierwszej dioramy. Na drugi model na razie czekam. Pozdrawiam.
 8. Dzięki wszystkim za miłe słowa. Zanim zabiorę się za podstawkę to jeszcze trochę zejdzie. Chcę najpierw potrenować robienie podstawki na 90% w nowym projekcie. To było kompletnie nie planowane. Pozdrawiam.
 9. Cześć, trochę zajęło mi skończenie tego modelu. Oczywiście nie obyło się bez wpadek. Z finalnego efektu jestem zadowolony. Dodatki: blaszki, lufa i antena z abera, skrzynia z eureki, kanistry z miniartu, friule. Wielkie dzięki dla wszystkich którzy nie raz wskazywali błędy. W przyszłości prawdopodobnie do modelu dojdzie podstawka. Pozdrawiam.
 10. Myślę, że zestawowe figurki będzie można fajnie połączyć z dokupionymi. Na razie nie mam konkretnego planu na dioramę, ponieważ chcę najpierw skończyć ten model a do podstawki wrócić za jakiś czas. Pozdrawiam.
 11. Dokładnie newet jest jest mały napis wasser niestety mój aparat w komórce nie jest w stanie tego dobrze uchwycić ( na marginesie kanistry z miniartu). Hmm całkiem spoko pomysł z tego co kojarzę to ktoś wydał niemieckich artylerzystów podczas załadunku w 1/35. Hmm może nawet całkiem fajny pomysł na dioramkę.
 12. Cześć, chyba ostatnia aktualizacja wątku. Wszystkie dodatki na miejscu, teraz wszystko sensownie przykurzyć aby było spójnie, troszkę zachlapań z tyłu i przyciemnić zamek działa. Wygląda to to tak: Pozdrawiam.
 13. Bardzo fajny, podstawka dodaje klimatu
 14. Podoba się . Fajnie, że będzie można zobaczyć w Bytomiu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.