Jump to content

zoltan1

Members
 • Content Count

  185
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

Personal Information

 • Location
  Nowy Wiśnicz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. zoltan1

  Tirpitz 1:200

  Ostatnia już aktualizacja tego modelu.Okręt zyskał jeszcze więcej patyny,pokład też został przyciemniony.Wygląda to już chyba znacznie lepiej.Bandery zostawiłem, przyszły właściciel zadecyduje czy je pozostawić.
 2. zoltan1

  Tirpitz 1:200

  Bardzo możliwe że tak.Jakoś wielkiej kariery ten okręt nie zrobił.Wystarczyło że był i straszył,angolom ciśnienie podnosił.Chował się chował aż się nie uchował. Z tego co mi wiadomo grotmaszt jest ruchomy,górna część była wysuwana.Dzięki wszystkim za dobre rady.
 3. zoltan1

  Tirpitz 1:200

  Bandera na rufowym dalmierzu ,też mnie to zastanawiało ale znalazłem taką fotę. Ja budowałem ten okręt z opracowania 3d jakie tu umieściłem wyżej i tam faktycznie nie ma bandery na rufie i dziobie ale jest właśnie na dalmierzu.
 4. zoltan1

  Tirpitz 1:200

  Zgadzam się z Wami ale mam lekkie obawy że przeholuje.Sama budowa tego okrętu już była sporym wyzwaniem.Założenie było takie żeby model nosił lekkie ślady użytkowania.Przeglądam Wasze niesamowite modele i uczę się powoli jak zrobić to dobrze.Muszę jeszcze poćwiczyć.Przesiadka z żaglowców na stalowe potwory to spore wyzwanie.Jak oceniacie samo wykonanie modelu, chodzi o detale z zgodność z oryginałem?.
 5. Radzę posłuchać opinii i zbudować coś dużego.Piękny model,patynka na poziomie mistrzowskim.
 6. zoltan1

  Tirpitz 1:200

  Kilka nowych fotek,lepsze nie będą.Jednak nie wytrzymałem i model zyskał troszkę rdzawej patynki.Wygląda to troszkę lepiej,ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Teraz tak zerkam na foty i widzę nie rozmazaną rdzę przy bulajach.Skleroza już poprawione. Pozdrawiam.
 7. zoltan1

  Tirpitz 1:200

  Dziękuję wszystkim za dobre słowo.Postaram się o dodatkowe foty choć sami widzicie ze foty nie są moją najmocniejsza stroną. Z tym opychaniem to bywa rożnie,czasami trwa to tydzień czasami nawet rok lub dłużej.To takie dorabianie dla cierpliwych.Marzy mi się Yamato 1:200 ludzie często pytają a kto miał styczność z tym modelem to wie jak trudno go dostać w rozsądnej cenie a do tego jeszcze drewniany pokład i resztę blaszek.Gdy się to zsumuje koszta wychodzą ogromne.
 8. Witam. Sprzedam wyjątkowy model pancernik "TIRPITZ" skala 1:200. Model zbudowany na bazie pancernika "BISMARCK" firmy Trumpeter. Co do jakości modelu to nie będę się wypowiadał, Sami jesteście ekspertami. Co do ceny to jeśli byłby ktoś zainteresowany to czekam na propozycje. Pozdrawiam.
 9. zoltan1

  Tirpitz 1:200

  Dzięki. Zgadzam się z Tobą w zupełności ale model w takim stanie ma większe szanse że się sprzeda.Dziwne ale tak jest. Foty jak zwykle też nie są najlepsze. Z tego opracowania korzystałem. Bardzo fajne opracowanie.
 10. zoltan1

  Tirpitz 1:200

  Witam po dłuższej przerwie. Tym razem postanowiłem ulepić coś takiego żeby sobie życie utrudnić. Pancernik "Tirpitz" w skali 1:200 oczywiście jest to przebudowany pancernik Bismarck firmy Trumpeter. Wszystkie detale jakie różnią te dwa okręty a jest ich sporo wykonałem od zera wiec proszę o wyrozumiałość Specyfikacja okrętu ( kamuflaż) pochodzą z lipca 1942 roku. Wymiary takie jak w pancerniku Bismarck 1:200. Okręt jest lekko cieniowany bez rdzy i reszty.Jest tak dla tego że jak już kiedyś pisałem nie buduje modeli dla siebie. Mam nadzieje że wyszło nie najgorzej. Jest tu kilka rzeczy których nie udało się poprawić ,mimo to ta zabawa dała mi zdrowo popalić. Pozdrawiam.
 11. Widzisz a tego nie zauważyłem.Stawiam na barierki. Nowy model Stary model. Kilka poprawek. 1-powiększony hak.Teraz zauważyłem że brakuje drugiego haka od strony schodów.Trzeba będzie dorobić. 2-rzecz ważna ,dorobione pogrubienie lufy przy zamku.Brak w obu modelach tego detalu 1:72 i 1:35.Detal dorobiony z rury pcv, kupa pracy i przeróbek. 3-wyprostowany ostatni słupek barierki.Część producenta była pochyła. 4-dorobiony od zera podest koło zamka.Nie jestem pewien czy on dokładnie tak wyglądał ale wiem że tam był. 5-skrzynia została przycięta zgodnie z tym co widziałem na fotach oryginału. 6-7-dorobione dodatkowe 2 pręty. 1-przerobiona barierka z widoczną przerwą i obniżona poręczą.W modelu bez przeróbek barierka biegnie po całości bez tej przerwy. 2-dorobiony fragment barierki tak jak w oryginale.W modelu 1:72 jest poprawnie. 3-4-dorobione 2 klapy włazów czy też wyłazów.W modelu bez przeróbek jest tylko jedna klapa i jest za wąsko. 5-dorobione wielokrążki w konstrukcji haka.W modelu bez przeróbek jest to jako jedna całość,zalana plastikiem.Plastik został wycięty i zostały wstawione wielokrążki.Dodatkowo podnośnik windy miał po 2 liny a nie jedną jak to jest w obu modelach. Przerobione wózki amunicyjne.Wózek przewożący pocisk został przedłużony i jest płaski na całej długości.W modelu bez przeróbek na końcu wózka jest charakterystyczna przerwa i pionowa ścianka. Wózek przewożący ładunek miotający został pozbawiony poręczy na końcu wózka.
 12. Niestety nie posiadam już wszystkich fotek więc nie będzie od początku.Schemat malowania jest prosty i widać na fotach. Chwilowo to tyle,teraz zacznie się olinowanie.
 13. Kolejna sprawa to skrzynia i barierki. Fota z pierwszego modelu 1:35 jak widać skrzynia jest w złym miejscy a barierki lecą po całej długości. Skrzynia przesunięta a barierki odpowiednio docięte.Dorobiłem dodatkowo uchwyty i zawiasy. Tak wygląda to w modelu 1:72 czyli prawidłowo.
 14. Faktycznie wykrzaczyła się część fotek.Postaram się jutro wrzucić brakujące foty.Najlepiej zrobić kopię "zapisz obrazek jako" i mieć na dysku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.