Jump to content

georg1973

Members
 • Content Count

  67
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  3-city

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki. Chyba faktycznie rozbrojenie partyzantki będzie jedynym wyjściem.
 2. Witam. Czy ktoś się orientuje czy i gdzie można kupić figurki przedstawiające wietnamskich wieśniaków w skali 1:35? Planuję zrobić dioramę i potrzebuję ich do pracy w polu 😉
 3. Właśnie odebrałem farby z paczkomatu. Dzisiaj jestem trochę "zmęczony" po dwudniowym szkoleniu a jutro muszę załatwić kilka spraw więc raczej nie wezmę się za próby. Ale w niedzielę na bank będę działał i dam znać jak poszło.
 4. Jeśli o mnie chodzi to za każdym razem rozbieram aero. Mam wrażenie, że samo przedmuchiwanie przedmuchiwanie niewiele u mnie daje. Chyba, że przelałbym przez niego ze 3 litry płynu. Używam do czyszczenia patyczków kosmetycznych i takich cienkich wyciorków z wacikiem na końcu (w różnych rozmiarach). Choć czytałem na forum, że takie każdorazowe rozbieranie aero mu nie służy.
 5. I tak jak mówiłeś, mieszasz to w proporcjach 1:1? Czy może od tamtego czasu odkryłeś lepsze proporcje?
 6. O'k, rozumiem. Mam jeszcze jedną sprawę (przynajmniej na razie). W jednym ze starszych postów pisałeś Solo o samodzielnym zrobieniu cleanera z acetonu i octanu butylu. Czy może być do tego użyty aceton techniczny, czy musi być czysty? I czy ten octan butylu to to samo co alkohol izopropylowy? I czy w ogóle nadal uważasz, że mixtura nadaje się do czyszczenia? Pytam bo post, o którym mowa był zdaje się z 2017r.
 7. Panowie, a co uważacie o tym co napisałem wyżej o Cleanlux'ie i Płynie do mycia pędzli?
 8. A jak uważacie, czy takie specyfiki jak Cleanlux+ albo "Płyn do czyszczenia pędzli" mogłyby służyć do czyszczenia aero po Tamce i Gunze? Pierwszego używałem do czyszczenia sprzętu po Sidolux'ie i przyznam, że ściągał nawet pozostałości Humbroli, których nie usunął zmywacz Wamodu do emalii. A drugim czyściłem po emaliach i też pięknie szło.
 9. Panowie, powiedzcie jeszcze czym czyścić sprzęt po Tamkach i Gunze?
 10. A jeszcze jedno pytanie zanim puszczę się w szał zakupów. Polecałeś Solo Lacquer thinner Tamki. Na stronie sklepu znalazłem również Tamki Lacquer thiner retarder type. Czym oba się różnią? Chodzi o to, że pierwszy jest tylko rozcieńczalnikiem a drugi ma jeszcze opóźniacz (retarder) w składzie? Dodatkowo w innym wątku przeczytałem, że Leveling thinner Gunze jest "koniem roboczym" na tyle uniwersalnym, że można nim rozcieńczać farby Gunze C, Gunze H i Tamki. A czy do farb Mr Paint też można go stosować?
 11. Dziś zamierzam dokonać zakupów i będę próbował. Dam znać jak mi poszło. Dzięki wszystkim.
 12. Zatem do sklepu. Dzięki za poradę.
 13. A wyjaśnijcie mi przy okazji jeszcze jedną tajemnicę. Wszyscy (a przynajmniej zdecydowana większość) forumowiczów odnosi się do pracy na farbach akrylowych. Czy w takim razie emalie Tamki będą sprawiać podobne kłopoty co Humbrole??? Nie wiem dlaczego, ale mam jakieś straszne obawy przed przejściem na akryle 😕 Może jest to podyktowane czytanymi na forum postami o trudnościach w dobraniu właściwych rozcieńczalników (żeby się gluty nie robiły), może teoriami o słabym trzymaniu się podłoża? W każdym bądź razie mam wrażenie, że praca z olejami jest łatwiejsza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.