Jump to content

georg1973

Members
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  3-city

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przepraszam, zapomniałem dodać zdjęcia w poprzednim poście.
 2. Rozumiem, że można opalić nad zapalniczką? A czy zagięcie drutu (widoczne na krawędzi ramki) nie spowoduje w trakcie nawijania na szblon nienaturalnych załamań albo przełamania elementu?
 3. Witam szanowne koleżeństwo. Zamierzam "przyozdobić" składany transporter zwojem drutu kolczastego. Zakupiłem w tym celu blaszkę fototrawioną. Mam w związku z tym pytanie. Czy ktoś może robił coś takiego? Niby proste, ale nie do końca wiem jak się za to zabrać. Jak go zwinąć? Czy zwyczajnie wyciąć z blaszki i uformować w zwój? Drut wytrawiony jest jednym ciągiem. Obawiam się więc jak zachowa się w czasie zwijania na zagięciach. Czy może trzeba wyciąć jego proste odcinki i z nich składać zwój? I czy pomalować go przed zwinięciem czy po? Dziękuję za każdą podpowiedź.
 4. Dzięki. Chyba faktycznie rozbrojenie partyzantki będzie jedynym wyjściem.
 5. Witam. Czy ktoś się orientuje czy i gdzie można kupić figurki przedstawiające wietnamskich wieśniaków w skali 1:35? Planuję zrobić dioramę i potrzebuję ich do pracy w polu ?
 6. Właśnie odebrałem farby z paczkomatu. Dzisiaj jestem trochę "zmęczony" po dwudniowym szkoleniu a jutro muszę załatwić kilka spraw więc raczej nie wezmę się za próby. Ale w niedzielę na bank będę działał i dam znać jak poszło.
 7. Jeśli o mnie chodzi to za każdym razem rozbieram aero. Mam wrażenie, że samo przedmuchiwanie przedmuchiwanie niewiele u mnie daje. Chyba, że przelałbym przez niego ze 3 litry płynu. Używam do czyszczenia patyczków kosmetycznych i takich cienkich wyciorków z wacikiem na końcu (w różnych rozmiarach). Choć czytałem na forum, że takie każdorazowe rozbieranie aero mu nie służy.
 8. I tak jak mówiłeś, mieszasz to w proporcjach 1:1? Czy może od tamtego czasu odkryłeś lepsze proporcje?
 9. O'k, rozumiem. Mam jeszcze jedną sprawę (przynajmniej na razie). W jednym ze starszych postów pisałeś Solo o samodzielnym zrobieniu cleanera z acetonu i octanu butylu. Czy może być do tego użyty aceton techniczny, czy musi być czysty? I czy ten octan butylu to to samo co alkohol izopropylowy? I czy w ogóle nadal uważasz, że mixtura nadaje się do czyszczenia? Pytam bo post, o którym mowa był zdaje się z 2017r.
 10. Panowie, a co uważacie o tym co napisałem wyżej o Cleanlux'ie i Płynie do mycia pędzli?
 11. A jak uważacie, czy takie specyfiki jak Cleanlux+ albo "Płyn do czyszczenia pędzli" mogłyby służyć do czyszczenia aero po Tamce i Gunze? Pierwszego używałem do czyszczenia sprzętu po Sidolux'ie i przyznam, że ściągał nawet pozostałości Humbroli, których nie usunął zmywacz Wamodu do emalii. A drugim czyściłem po emaliach i też pięknie szło.
 12. Panowie, powiedzcie jeszcze czym czyścić sprzęt po Tamkach i Gunze?
 13. A jeszcze jedno pytanie zanim puszczę się w szał zakupów. Polecałeś Solo Lacquer thinner Tamki. Na stronie sklepu znalazłem również Tamki Lacquer thiner retarder type. Czym oba się różnią? Chodzi o to, że pierwszy jest tylko rozcieńczalnikiem a drugi ma jeszcze opóźniacz (retarder) w składzie? Dodatkowo w innym wątku przeczytałem, że Leveling thinner Gunze jest "koniem roboczym" na tyle uniwersalnym, że można nim rozcieńczać farby Gunze C, Gunze H i Tamki. A czy do farb Mr Paint też można go stosować?
 14. Dziś zamierzam dokonać zakupów i będę próbował. Dam znać jak mi poszło. Dzięki wszystkim.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.