Jump to content

sat

Members
 • Posts

  40
 • Joined

 • Last visited

Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Włocławek
 1. sat

  Zakupy na empik.com

  Dzieki za odpowiedzi panowie, choć wiele rzeczy np. Humbrole mają wiele wiele droższe niz w innych sklepach. Mimo to warto popatrzeć co mają w ofercie.
 2. sat

  Zakupy na empik.com

  Ok. Biorąc pod uwagę, że to Tamiya - biorę w ślepo. Dziękuję.
 3. Pytanie odnośnie zakupów z darmową dostawą na empik.com Czy ktoś zamawiał i czy modele powiedzmy nie sa jakies ,,trefne"? chodzi mnie o modele Tamiya. Opcja darmowej dostawy i odbiór w salonie to nie powiem ciekawe i tańsze rozwiązanie niż zakup w sklepie i przesyłka. Oferta ograniczona asortymentowo, ale zawsze to coś. Dzięki za ew. odpowiedzi.
 4. No właśnie dziwi mnie ten fakt - spróbuję z white spiritem lub terpentyną - benzyna za szybko paruje. Jaką terpentynę polecacie?
 5. To w sumie jakiego rozcieńczalnika używać? Powiem szczerze, że ten lakowy świetnie rozcieńcza farbkę. Fakt czarny mat to potęga - czarny jak smoła. A paleta kolorów powala na kolana)
 6. A mianowicie o co chodzi - model to Corsair od Revella. Przed malowaniem Odtłuszczenie benzyną do zapalniczek - zawsze pomagało - farba na to Humbrol i jako rozcieńczalnik użyłem tym razem lakowego - efekt malowania o wiele lepszy niż po benzynie. Z tym ,że po 2 tygodniach wróciłem do modelu i farba po dotknięciu ściera się do gołego plastiku. Co jest nie tak? Poprzednio malowałem jako rozcieńczalnik benzyna - z tym że szybko paruje więc przerzuciłem się na lakowy. Proszę o pomoc.
 7. A jak sprawa się ma do np. Pactry lub Humbrola?
 8. Mam pytanko drodzy koledzy - odnośnie odpowiedników farby Revell nr 350 lufthansa-blue, silk RAL 5013 - Aqua Color. Chodzi mnie o jej odpowiedniki innych firm. Właśnie na warsztacie F4U-4 Corsair [Revell 03955 ]. Zobaczymy co i jak.Dziękuję za odpowiedzi.
 9. Jak w temacie - zapraszamy))) http://ckbrowarb.pl/gratka-dla-milosnikow-modelarstwa/ Więcej szczegółów nie znam. Co do wystawców tzn. firm które będą miały ew stoiska.
 10. Znaczy się normalnie skalpelkiem wycinam równiutko i po sprawie tak?
 11. Moje pytanie dotyczy pasów bezbieczeństwa w modelu Eduard - Messerschmitt bf 110 c . Są tam owe pasy - jak to ugryźć? Dziękuję.
 12. Polecam werniks pozłotniczy INCRAL 44 do metali różnego rodzaju. Używam od kilku lat w pozłotnictwie i jest ok. http://www.art-konserwacja.pl/werniks-incral-5295/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.