Jump to content

push-up78

Members
 • Content Count

  520
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

push-up78 last won the day on February 20 2019

push-up78 had the most liked content!

Community Reputation

52 Excellent

Personal Information

 • Location
  Gdynia =Gdańsk.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ano u mnie jest tak,że jak sprężarka zapodaje ubytek ciśnienia 2atm w zbiorniku cyklicznie to deko spada i na reduktorze.A jak spada to ciśnienie przez pewien moment wzrasta .Inaczej ma się z aerografami be zaworku mac tu ciągle trzeba pokręcać reduktorem .Bo albo za małe albo za bardzo wzrasta i tu też można zastosować zaworek ten po aerograf do regulacji ciśnienia redukcji.Zdaje się takich wahań ciśnień nie odczuwa się przy sprężarkach bez presostatu.Tam ciągle jest zapodawane ciśnienie przez sprężarkę więc nie zmienia się ale ma to swoje przełożenie na pracę sprężarki po prostu się dosyć szybko nagrzewa.Czego nie ma w urządzeniu z presostatem.U Ciebie może to wynikać raz z przegrzewania się kompresora bo bez zbiornika jest i jego wydajność po prostu z biegiem pracy spada i ma pulsacje ciśnienia a dwa właśnie to,że nie ma potrzebnego zbiornika wyrównawczego a to podstawa w miarę dobrej pracy urządzenia.Te kompresorki bez zbiorników to na dosłownie parę chwil pracy Na długie sesję powiedzmy max 20-30min się nie za bardzo nadają ale da się nimi tak malować .
 2. Gąski gumiaki tak mają potrafią tak ściągnąć koła napinające do środka i je nawet urwać jak słabo doklejone.Model ładny.Wincej obić😉!
 3. Użyj jak będzie się Tobie chciało wypełniacza w postaci akrylowego lakieru MM.Ja używam do podklejania jak mam obawę do cyjano albo wypełniacza szpar.Zabieg warto powtórzyć parę razy nakładając jakimś pręcikiem zakończonym haczykiem jako aplikator.Potem te miejsce złoszuj pigmentem albo ciemnym jakimś kolorem.
 4. Fakt plastelina jest tłusta.le jak połozy się na nią wikol to daj radę.Ogólnie dobre są glinki żezbiarskie samoutwardzające.A ten specyfik MIGa pomaluj na inny odcień jak wyschnie albo spróbuj próbkę z farbka jakąś o kolorze ziemi vallejo.Powinna przebarwić.
 5. Użyj styroduru -styropiany a na to do wykończeń zwykłej plasteliny,którą pokryjesz dopracujesz powierzchnię gruntu potem na to wikol i sypiesz co chcesz.Albo gotowe specyfiki MIGa do wykończeń ale to większy koszt.A co do godzin pracy przy tym.Nie oszukuj się za darmo nic nie ma,nie nabierzesz wprawy bez wysiłku.Popełniasz błędy i następnym razem zrobisz lepiej.Każdy tak miał.I ma .
 6. No cóż trzeba wypróbować i albo czar pryśnie albo kto wie?Albo Tamka i Mr Hiobby nadal będą.
 7. Namiot bezcieniowy jest fajny ale raczej nie do modeli czy figurek.Po z odpuszczeniu sobie są lepsze wyrazniejsze zdjęcia znaczy więcej malowania widać , cieniowania.Tak spłaszcza za bardzo kolory.Jak już najlepsze są parasolki fotograficzne.
 8. Średnica dysku jakieś 7cm .Cena 40 zł.Jest w sklepie jedna sztuka.
 9. Widziałem coś takiego u mnie w rejonie w sklepiku ,który prowadzi taki Pan co ma dział modeli i elektroniki.Nawet kiedyś sobie chciałem sprawić takie coś.Ta obrotowa platforma była z tego co pamiętam ,chyba jak lustro.Nie pamiętam ceny ale nie było to jakoś ,,okrutnie drogie". Jak za jakiś czas będę tam w tym miejscu zapytam się o to.
 10. Ogólnie można jak najbardziej malować różnymi firmami jak jedna wyschnie to z innej beczki nanieść sobie kolor.
 11. Jak najbardziej to bardzo dobra ta koncepcja.Kolory w porządku.Do olive green dodać można jeszcze kropelkę lub dwie niebieskiej.Ja tak robię.
 12. push-up78

  Aerograf cz.2

  Do jakiego wężyka jaki przekrój pasują te szybkozłączki?Bo mam przejściówkę adapter kupiona w fine art na wężyk Badgera z 1/8" na m5.A myślę nad samymi szybkozłączkami.,Te h&s właśnie mam na oku w fine art.Ale rozchodzi mi się o wężyk jaka ma mieć średnicę???
 13. Pamiętam,że matchbox miał inną podstawkę do tego modelu taka fajna z brukową drogą i poboczem z rowem melioracyjnym.Wykorzystałem ją kupioną samą na allegro do modelu 7tp w tej samej małej skali.A co do koloru w tej skali to raczej każdy oryginalny za jest ciemny.Ale jak kto lubi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.