Jump to content

push-up78

Members
 • Content Count

  323
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

push-up78 last won the day on February 20

push-up78 had the most liked content!

Community Reputation

24 Excellent

Personal Information

 • Location
  Gdynia =Gdańsk.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Fajne.Bardzo efektowna prezentacja.
 2. Czyli tyle ile praktycznie komercyjne konstrukcje.
 3. Adanek1003 coraz bardziej szokuje -pozytywnie- swoimi konstrukcjami.
 4. Bo prawda jest taka,że to najtrudniejszy element winietek czy dioram.
 5. Fajnie wychodzi modulowanie zielonego,olive drab nie bielą a np. deck tan xf-55.
 6. Z tego wynika,że Południowego Wietnamu sprzymierzonego z USA.Tam zerknij do fot powyżej z książeczki Squadrona.
 7. Świetne to zdjęcie w Słońcu jak naturalnie to wygląda.
 8. Możesz od razu dać bazę tego Field Blue xf-50.Bo i tak potem ten kolor rozjaśnisz modulując na krawędziach rozjaśnienia.Dodajesz do niego już tylko białego koloru .Potem to łeweringując i tak ściemnieje. Co do styrania to standard brud .kurz.Jakieś błotko.Raczej nie był za mocno obity.To już raczej efekciarstwo.Jak kto lubi. P
 9. Kup Tamiye XF-50 FIELD BLUE.Kolorek na prawdę fajny do modulowania zbliżony do oryginału.Miałem skrzynkę od haubicy drewnianą 10,5cmm . w tym kolorku.A do mycia kup nasz wamod do zmywania akryli jest świetny do mycia tamiyowskich farb i mr hobby.Używam cały czas.
 10. Elegancko.Z fejsa to znam heheheh.
 11. Emalie są bardzo dobre ja mam kartonik ,modelmasterów lata 90/2000 cenie je bardzo wciąż zakraplane terpentyną balsamiczną są w stanie używalności jak i trochę revelli.Niemniej jak piszesz do aero akryle ,Tamiya ,gunze... A emalie do podmalówek.Ale i aero się malował;o i całkiem dobrze szło.Ale człowiek zdeprawował się akrylami do aerka.
 12. Zipster spróbuj white spiryt do farb olejnych -emalii.Odparowuje dosyć wolno .Moim zdaniem dłużej niż np.terpentyna.A i moje eksperymenty pokazały,że opózniacz do farb akrylowych tamiya PAINT RETARDER radzi sobie z emaliami Model Master.Niezastąpiony gdy robię np.deszczyk na kamo spliter WH gdy potrzeba by farba była dosyć dłużej rzadsza.
 13. Badger 105 Patriot- To w zasadzie sprzęt ,który używam po badgerze model 100 z małym zbiorniczkiem grawitacyjnym i dużym bo i taki miałem.Model 100 -Dysza rozmiar 0,26.Możliwość dokupienia dyszy w rozmiarze medium i large w zasadzie całych głowic -head assembly.Drobne dysze podobne jak w japońskich aerografach ale nie można ich wykręcać kluczykiem jak w japońskich.Jak dysza się uszkodzi wykręcamy końcówkę cążkami zgniatając ją.Problem z wkręceniem nowej jest bo trzeba ją potem uszczelnić a dokręcić się pacami dobrze nie da tak małego elementu .Dlatego lepiej dokupić całe gotowe fabryczne głowice niż same dysze co wyjdzie niestety drożej.To dobry sprzęt ale wymaga delikatnego traktowania.Wady jak na ten model:Podobnie to jak w H&S.Dość miękki stop metalu z,którego wykonany jest element dysza.Lubią się rozkalibrowywać.W zasadzie żywotność dyszy w pierwotnym rozmiarze to niecały rok.Chrom ściera się tam gdzie trzymamy palce czyli okolice spustu i zaworka powietrza.Bardziej właściwie tam gdzie jest zaworek powietrza.Ale to nie problem.Badger 105 w zasadzie znacznie lepszy jak model 100.Zalety to dysza bez gwintowa stożkowa .Dostępne rozmiary to 0,4 FINE I ULTRA FINE 0,3.Wada to stop metalu z jakiego są dysze.W dyszy 0,3 brak osłony iglicy.Możliwość łatwego jej skrzywienia.Praca spustu można się przyzwyczaić nie jest problematyczny .Podobnie w rozmiarze 0,4 ale jest możliwość dokupienia koronki powietrza jako osłona iglicy.Takową mam .Żywotność dyszy ta sama co dla modelu 100 w zasadzie ten sam stop metalu jak mniemam. Używam go jednak z powodzeniem jako aerka bezproblemowego w czyszczeniu i do malowania większych powierzchni . PS 266 Dyszą 0,5.-Tak jak ludzie opisują modele japońskich aerografów to tak jest .Zalety bardzo wysoka jakość wykonania.Miękki spust.Przy dyszy 0,5 z powodzeniem uzyskuję podobne efekty jak w Badgerze modelu 105 z dyszą 0,3 cienkie linie bez większego wysiłku.Duży zbiornik czy to wada jak myślę,że to raczej zaleta do dużych powierzchni.Niemniej jednak bardziej wolę do małych podmalówek.Przy dyszy 0,5 wcale nie wydaje się,że dysza jest taka wielka.Nawet sądzę,że dysza 0,4 w badgerze modelu 100 czy 105 jest znacznie większa.I przede wszystkim na plus stalowa dysza .To czego brakuje modelom innych marek jak Badger czy H&S.Wady to tylko rozkręcanie dyszy przy czyszczeniu .Delikatna drobna ale nie na tyle by stanowiło to jakiś straszny problem.Trzeba być ostrożnym.W zasadzie to jedyna wada.
 14. Gdzieś przed siedzibą Olympos...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.