Jump to content

Matys

Members
 • Content Count

  163
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Gliwice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Uzbrojenie nie bardzo pasuje do UB, przednie koło nie bardzo pasuje do Su-30. W ogóle na tym renderze wygląda na jakiś taki przykrótki. Tak naprawdę ciężko powiedzieć co autor miał na myśli.
 2. https://www.scalemates.com/kits/fujimi-h-17-british-phantom-fg1--121975
 3. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie Fujimi, nie wiem tylko jak z dostępnością.
 4. Bardzo fajny model, ja osobiście nie przepadam za tym malowaniem naszych suczek, ale bardzo fajnie go zrobiłeś. Wyjątkowo mi się za to nie podobają wyrzutnie B-8, wyglądają jakby były zupełnie z innego modelu, kompletnie bez detalu i jakieś takie płaskie.
 5. Wygląda wyśmienicie, świetna alternatywa do ciężko dostępnego i drogiego gazetowego Fine Molds. Podejrzewam, że A też jest na horyzoncie, chociaż tutaj ciekaw jestem jak wypadnie w porównaniu z już znacznie łatwiej dostępnym modelem od Fine Molds.
 6. Oczywiście, że nie zrobią. Zresztą irańskie Tomcaty we wcześniejszym okresie swojej służby zwyczajnie miały AIM-54A, AIM-9P i AIM-7, chyba w wersji E. Nic trudnego.
 7. W 72 innego nie ma. Nie wiadomo jeszcze jak dokładnie będą wyglądały nasze, więc trudno na tym etapie coś konkretnego powiedzieć, ale na 95% idealnie ich żadnym modelem nie odwzorujemy prosto z pudełka.
 8. F-16 to na pewno konstrukcja schyłkowa, ale wynika to głównie z faktu, że Amerykanie mają F-35, którym go chcą zastąpić. Przez to prawdopodobnie jest niewielka szansa na przyszłe modernizacje tej maszyny poza blocki 70/72. Chociaż kasa w tym jest,użytkowników będzie sporo, więc może się mylę. Większość świata nadal używa myśliwców generacji 4.5, i będzie jeszcze przez wiele lat. Wyłączając możliwości stealth F-16 to naprawdę dobra maszyna.
 9. Ja nie wiem coś się tak uczepił tego, że F-16 pochodzi koncepcyjnie z lat 60. Już pomijając, że Block 70/72 ma z tamtą maszynyną jedynie wspólny jedynie kształt, to dużo nowsze konstrukcje od niego się wcale koncepcyjnie nie różnią. Nie mówię oczywiście o maszynach stealth, a o typowych myśliwcach wielozadaniowych generacji 4.5. Bo przecież takie dużo młodsze maszyny jak Rafale, Gripen, Eurofighter czy nawet amerykańskie Super Hornety od F-16 różnią się co najwyżej osiągami, udźwigiem, ilością silników i ewentualnie możliwością operowania z lotniskowców. Oczywiście, że to inne maszyny, ale koncepcja misji taka sama.
 10. Matys

  MiG-21

  No właśnie kompletne pomieszanie, trudno się dowiedzieć jednoznacznie jaki typ samolotów mieli. Ale chłopaki rozpoznali ze zdjęcia AF612, że to jest jednak MF więc im chyba uwierzę. Bo jak widać źródła nie mogą się zdecydować na nic konkretnego, dobrze, że chociaż tylko dwa typy się przewijają, no i UM.
 11. Matys

  MiG-21

  Byłem przekonany, że Zambia ma bisy, ale dzisiaj trochę poszperałem i znalazłem trochę sprzecznych informacji. Jedne mówią, że rzeczywiście mają bisy (na co by wskazywał niszczejący AF930), inne jednak mówią o MF-ach (na co wskazuje zdjęcie AF612), które były potem modernizowane do wersji MiG-21-2000 w Izraelu. Nigdzie nie piszą, że mogliby mieć na stanie obie wersje, a na to wskazują wszystkie dowody. Jako, że kalki mam do AF612 a niestety nie do żadnego innego zambijskiego samolotu to chyba swojego bisa będę musiał zrobić w innym malowaniu. Może Madagaskar, Gwinea, Etiopia albo inna Angola... A MFa z Eduarda, który miał być tanzański, może jednak ostatecznie zrobię po zambijsku bo jest chyba ciekawszy.
 12. Matys

  MiG-21

  Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, żeby Zambia otrzymała MFy. Wszystkie źródła mówią o dostawie bisów i UMów w 1976 lub 1980, niemal wszędzie widzę AF612 podpisanego jako bis, a jednak tutaj jest MF. Zrobiłbym AF930 żeby było wszystko jasne, ale kalki akurat są do AF612, więc teraz mam trochę zagwozdkę co z tym bisem, którego właśnie robię, zrobić.
 13. Matys

  MiG-21

  Ale czy na zdjęciu na pewno jest MF? Rozumiem, że spokojnie mógłbym go uzbroić w zestaw prosto z instrukcji do MFa Eduarda patrząc na wyrzutnie, niezależnie od wersji (2x R-2US + 2xR-3S), natomiast zacząłem mieć trochę mętlik czy na pewno mam dobrą wersje modelu pod ten schemat - sugerowałem się kalkami: https://www.hannants.co.uk/product/BER72076R , które mówią, że to bis, podobnie jak obrazek: Większość danych, jakie znalazłem, mówi że Zambia posiadała na stanie bisy. Dorzucę jeszcze dwa zdjęcia ich samolotów, które znalazłem. Co prawda samolotów niszczejących gdzieś, ale przynajmniej niezła jakość zdjęć:
 14. Matys

  MiG-21

  Z tego co wiem Zambia na stanie miała bisy, nie MFy. Kalki mam do tego konkretnego samolotu, również opisane jako bis.
 15. Matys

  MiG-21

  Podejrzewam, że znikoma szansa na odpowiedź, ale a nuż znajdzie się ktoś kto wie 😉 Chodzi mi o to jakie uzbrojenie miały MiGi-21 w Afryce - konkretnie zambijskie bisy i tanzańskie MFy (te zdobyczne z Ugandy). Zambijskiego znalazłem jedno zdjęcie z samymi wyrzutniami (może chociaż z tego zdjęcia ktoś podpowie co by tam mogło wisieć): Do tanzańskich MFów nie mam żadnych materiałów, poza informacją, że były szare i zdobyli je podczas wojny z Ugandą. Na chociaż jednym z nich chciałbym powiesić raczej konfigurację powietrze-ziemia niż typową powietrze-powietrze, ale materiałów jak na lekarstwo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.