Jump to content

Matys

Members
 • Content Count

  217
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

Personal Information

 • Location
  Gliwice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Generalnie w newsettlerze na styczeń już można zobaczyć PFM-a, nie ma powodu żeby nie poszli za ciosem i nie wypuścili kolejnych wersji po całkiem sporym sukcesie MF-a. Bis i R też są w zapowiedziach. A ja głupi nadal mam nadzieję, że ktoś wypuści J-7G w 1/72, ale to już dla Edka byłoby za dużo roboty, szczególnie że Modelsvit niedawno wypuścił F-13.
 2. Na styczeń zapowiedziany Edkowy PFM, PF kolejny.
 3. Tańszą opcją może być klej PVA albo na przykład typowo modelarskie Ultra Glue od Ammo, Kristal Klear od Microscale albo najtańszy (ale i najgorszy) Clearfix Humbrola.
 4. Stronę jak najbardziej znam, korzystałem wiele razy przy budowie właśnie Tornado, Jaguara, A-10A, a ostatnio Intrudera. Najbardziej cenie za spis loadoutów. A rozmiar Victora nadal trochę mnie jednak powstrzymuje przed zakupem modelu, chociaż byłby kolejny samolot z gołą babą na nosie. I to chyba mój ulubiony bombowiec strategiczny jeśli chodzi o kwestie estetyczne, chociaż i tak jakbym budował to tankowca.
 5. Tornado i Jaguara z Operacji Granby z gołymi babami na nosie już mam - jeszcze Buccaneer S2B i Victor K.2, ale z Victorem to się nie mogę przekonać do rozmiaru jaki by zajmował. A Airfix faktycznie tnie w pręta, długo te modele przychodzą do Polski. Na MiGa-17 też jeszcze poczekamy, mam nadzieję, że będzie do świąt.
 6. Z jednej strony S50 niby też interesujący, ale z drugiej strony to ja i tak chcę chyba tylko S2B z Operacji Granby. Jakoś goła baba na nosie mnie przekonuje nawet bardziej niż względnie egzotyczne oznaczenia SAAF.
 7. A ja to się pytam gdzie Buccaneer S2B
 8. Miał być ogłoszony w Telford, ale coś poszło nie tak i informacja pojawiła się w internecie już dzisiaj: W przyszłym roku Airfix wydaje nowego Vulcana B.2.
 9. Dokładnego koloru nie znam, ale na moje oko RLM78 pasuje idealnie. Tablica oczywiście w standardowym turkusowym kolorze.
 10. Polecam washa z Landing Gear Dust - olejny dostępny na przykład od AK. To taki fajny jasny szaro-beżowy kolor, powinien wyglądać w porządku. Używam czasem żeby podkreślić detale na przykład pomalowanych na czarno foteli.
 11. To chyba tylko ruchoma część skrzydła, a nie pełnoprawne sloty. Na Phantomach z pełnymi slotami występują takie charakterystyczne trzy owiewki na spodniej części skrzydła, a przednia część statecznika poziomego jest wyraźnie oddzielona: Na F-4EJ nie zobaczysz ani tego, ani tego:
 12. A tymczasem w Newsettlerze Eduarda nie ma absolutnie nic ciekawego w zapowiedziach na grudzień poza wznowieniami. Jedyna interesująca rzeczy to wspomniane wcześniej AGM-65z Brassina. Czyli MiG-21PFM obiecany na październik dopiero w przyszłym roku.
 13. I z jednej strony model wygląda całkiem nieźle - świetny detal w komorach podwozia i uzbrojenia, całkiem niezły kokpit, pełne wloty powietrza, nieźle przedstawiony wentylator i wiele innych fajnych rozwiązań. Ale z drugiej strony linie paneli RAM moim zdaniem dyskwalifikują ten model jako godny rozważenia.
 14. Kompletnie inny zestaw malowań, poza tym to dokładnie ten sam model.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.