Jump to content

Matys

Members
 • Content Count

  316
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

51 Excellent

Personal Information

 • Location
  Gliwice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli zamykasz kabinę to ja bym jej w ogóle nie montował. Jeżeli otwierasz to tak - tym samym kolorem co kolor wnętrza owiewki.
 2. Generalnie ten specjalny różowawy to jest farba modelarska, którą zrobili dedykowaną właśnie dla samolotów RAF z wojny w zatoce. Na pewno dobrze z nią trafisz. One w rzeczywistości były malowane właśnie farbą piaskową z zasobów USAF/US Army - FS30279. Ona też ma taki lekko różowawy odcień. Tylko, że w związku z tym, że te maszyny były pomalowane w warunkach bojowych, bez odpowiedniego przygotowania, to odcień się nieco zmienił i ta farba mocno się odbarwiała itd. Zdjęcie AH-1 malowanego FS30279: I zdjęcie Tornado z wojny w zatoce: Jak dla mnie podobne Ale ta farba się tak odbarwiała, że niezależnie czego użyjesz jako bazy to potem różne zabiegi modelarskie powinny odpowiednio ten kolor zmienić.
 3. Kurcze fajny. Jak ogólnie określasz DreamModel? Sam mam na składzie ich J-20, w pudle wygląda trochę na poziomie Airfixa - czyli jest okej, ale mogło by być lepiej. Ale do ich zapowiedzianego AH-1Z też się może przymierzę.
 4. Widzę, że przez jeden dzień tu nawalone postów tyle, że aż się nie chce czytać, ale wrzucę parę słów od siebie Po pierwsze - dodatki Mastera do samolotów to moim zdaniem obowiązkowy punkt programu przy każdym modelu jaki się robi. Po drugie - te samoloty były malowane w warunkach polowych amerykańską farbą Desert Sand - FS 30279. Teoretycznie kolor jednolity ale ta farba dość mocno się zużywała w warunkach bojowych. Techniki malowania i pomysły jak go urozmaicić musisz sobie sam wymyślić. Czy uzbrojenie warto to już sam musisz sobie dopowiedzieć, ale na pewno Eduard robi wysoką jakość takich produktów. Dorzucę jeszcze za to dwa linki. Po pierwsze tu są zestawy uzbrojenia z pierwszej wojny zatoce (albo jak to Brytyjczycy nazywali z Operacji Granby): https://dstorm.eu/pages/loadout/tornado.html Po drugie zdjęcia Tornad z tego okresu, w zasadzie wszystkie warto przejrzeć żeby zobaczyć jak się brudziły: https://dstorm.eu/pages/en/gb/tornado.html
 5. Szczerze myślałem, że Corsair to dość duży samolot. A tu proszę, taka popierdółka jak MiG-21. Sam kiedyś będę musiał zrobić w 72 i fajnie wiedzieć, że nie zajmie aż tak dużo miejsca Jakoś skojarzenie miałem o wspólnej historii z F-8 ze względu na łudzące podobieństwo maszyn, ale A-7 jest 3 metry krótszy.
 6. Ale tak 10-15 minut, nie 24 godziny 😉
 7. Przecież stronę wcześniej sam pokazałeś zdjęcie jak te wycieki wyglądają na prawdziwym samolocie. To nie jest podobne ani kształtem, ani kolorem. Poza tym Panel Liner tamki jest zdecydowanie za rzadki i zbyt lejący się, żeby to dobrze zrobić. Olejnymi najłatwiej.
 8. Matys

  MiG-29 Fulcrum

  Nic. Mógłby jedynie właściciel konta im zapłacić. Dlatego tego serwisu się nie używa.
 9. Szew na owiewce to we w miarę nowoczesnych myśliwcach niestety norma. Owiewka wypukła niestety wymusza na producentach taki a nie inny podział form i nie da się tego uniknąć.
 10. Edit: Forum poszalało, wstawiło dwa posty.
 11. Matowym. Te samoloty na pewno nie były polerowane jak niektóre amerykańce z tego okresu. Tutaj przykładowe zdjęcie Kambodżańskiej 17ki z epoki: Ogromny przeskok z 15 do 17ki to to na pewno nie był.
 12. Rozwojowo z projektem Mirage'a 2000 Modelsvitu. Zgodnie z prośbami dodają do modelu pociski MICA.
 13. No nie powiem, że się nie podoba, bo się podoba. Bardzo fajnie zrobiony i w ogóle. Ale z całej twojej budowanej rodzinki ten ma zdecydowanie najbardziej nudny wybór malowania. Bardziej nudno by było chyba tylko z szachownicą 😉 Dobrze, że chociaż pozostałe modele ciekawe
 14. Trochę pomieszałeś to uzbrojenie - treningowe bomby, treningowe Mavericki (zresztą źle pomalowane bo Szwedzi swoje treningowe uzbrojenie oznaczają zielonym, a nie niebieskim) i "ostre" Sidewindery. Sidewindery obecnie zresztą też raczej szare niż białe. Rysunek ze szwedzkimi Sidewinderami: Żeby poprawić Mavericka do szwedzkiego to trzeba by przedni niebieski pasek przemalować na zielony, a pozostałe dwa zamalować. One akurat mogą zostać białe. GBU-10 dobrze pomalowane do treningowego zestawu.
 15. Też mam nadzieję na rozszerzenie oferty. 2000-9 i dwumiejscowy Hindus z bombą SPICE byłyby wspaniałe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.