Jump to content

Matys

Members
 • Content Count

  188
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Personal Information

 • Location
  Gliwice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To chyba nie moja rada, ale taka kolejność ma jak najbardziej sens.
 2. Który można przy niewielkim nakładzie pracy dodać z któregoś z zestawów Mistercraft.
 3. A jakieś wiadomości odnośnie wersji w 72 było słychać? Miały być na jesień, więc pierwszych newsów można by już wyglądać.
 4. Ten Super Hornet to bardzo fajny model, ale kalki ma dramatyczne, raczej całkowicie odradzam ich użycie i polecałbym jednak kupić jakieś inne. Myślałem, że Academy już do wszystkich nowych modeli daje kalkomanie Cartografa, ale okazuje się, że jednak nie. A ich autorskie kalki od dawna słyną z tego, że są tragiczne - nie inaczej jest w tym przypadku.
 5. Były gdzieś pokazywane testowe modele: Powiedzmy, że rozmiar faktycznie robi wrażenie. Podejrzewam że cena też będzie robić wrażenie - już ich An-124 kosztował ponad 1800 złotych, tu będzie pewno powyżej 2k.
 6. Kalkomanie PrintScale wyglądają super, ale faktycznie trzeba do nich podejść ostrożnie - lubią się zwijać i drzeć, ale jakoś już się nauczyłem z nich korzystać i od kilku zestawów nie mam problemów.
 7. Źle szukasz 😉 http://www.printscale.org/product_682.html Polskim dystrybutorem jest właśnie Martola, na pewno sprowadzą. Poza tym na Hannants jest kilka zestawów Microscale z innymi malowaniami, ale jak chcesz Bounty Hunters to masz w tym zestawie PrintScale.
 8. Jak w tytule - kupię kalkomanie do EC135 polskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chodzi o zestaw Rotor Decals H72001, który chyba nigdzie nie jest już dostępny, ale może ktoś posiada w swoich zbiorach i nie wykorzysta.
 9. Tylko warto jeszcze raz zaznaczyć, że żeby Academy w 72 było w porządku z pudła to trzeba robić wersję K z dyszami silników GE. Chyba, że były jakieś E z tymi silnikami, ale ja osobiście nie słyszałem. W pudełku wygląda to tak: Po lewej okropne dysze silników Pratt & Whitney F100, po prawej całkiem ładne dysze General Electric F110. To moim zdaniem jedyna bolączka tego modelu. Po lewej okropne dysze PW F100, po prawej całkiem w porządku wyglądające dysze silników General Electric
 10. Nowe Academy jest bardzo przyjaznym zestawem i dość łatwo się go składa. Niby jest to ten "snap-tite", ale detal trzyma fajnie i generalnie to solidny model. Problem tylko z wybitnie uproszczonymi dyszami silnika PW F100, nie wyobrażam sobie, żeby je założyć na modelu. Ja robiłem F-15K więc użyłem dysz silników GE, które wyglądają całkiem okej, ale do wersji E zdaje się nie pasują. Poza tym i GWH to tylko ta nowsza Hasegawa, ale ona nie jest wybitna. F-15C nie licząc GWH to tylko Hasegawa.
 11. W Polsce go nie ma, ale łatwo go kupić na przykład na eBayu - około 50$ z darmową przesyłką z Chin. Generalnie u nas spodziewałbym się ceny około 220-240 złotych jak w końcu trafi do dystrybucji.
 12. Super, bardzo lubię ten samolot i zawsze ciekawie jest patrzeć na relację z budowy Flankerów. Ciekaw jestem bardzo efektu jaki osiągniesz na silnikach czy statecznikach poziomych. Etap budowy dość wczesny, ale wiesz już jakie mniej więcej uzbrojenie na nim planujesz? Do tego dodam, że ten pitot ci się nie przyda - Su-35 nie mają w ogóle rurki pitota na nosie.
 13. Hasegawa wznawia F-111. Wersja G w malowaniu RAAF ma być dostępna we wrześniu. Model nie jest może nowy, ale to nadal najlepszy model F-111, a dostępność na rynku wtórnym to trochę jak szukanie jednorożców. Więc to chyba dobra wiadomość.
 14. Robię właśnie Su-30 od Zvezdy i planuję na nim powiesić cztery bomby, ale niestety w zestawie mam tylko dwa odpowiednie pylony. Może ktoś posiada ten model i nie planuje wieszać na nim bomb a same pociski to chętnie te pylony odkupię - chodzi o części B49 i B53. Alternatywnie mogą być też z innego zestawu, na przykład Su-35S Hasegawy (części G14).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.