Jump to content

Matys

Members
 • Posts

  556
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Matys last won the day on May 18

Matys had the most liked content!

Reputation

172 Excellent

Personal Information

 • Location
  Gliwice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie jestem pewien czy to dobry pomysł różnicować panele na tym samolocie - był on, jak większość MiGów w Polsce, malowany na srebrno, a nie w gołym metalu. Zvezda to taki średni model, ale w tym tempie to nie wiadomo kiedy Eduard wyda swojego bisa - liczyłem chociaż na R w tym roku, ale coś nadal cisza. Więc w sumie zvezda to chyba najlepsza opcja - jest jeszcze RV/KP, z lepszym detalem, ale za to znacznie gorszym podziałem części i spasowaniem. Z planami nitowania nie pomogę, ale obrazki które wrzuciłeś to jednak inne wersje - PF i R.
 2. Kolega go właśnie skleja, powiem, że nie jest zachwycony
 3. Świetna robota, bardzo mi się podobają przebarwienia. Trochę szkoda, że Trumpeter tak po macoszemu potraktował temat bo ten samolot różni się od F raptem kilkoma owiewkami na kadłubie i drobną modyfikacją skrzydła na krawędzi natarcia, co naprawdę nietrudno byłoby zaprojektować na niewielkiej dodatkowej ramce.
 4. PrintScale też ma w ofercie, jakoś nie jestem przekonany co do jakości kalek Hellera Ale dzięki za ofertę. Teoretycznie taki przepis był zawsze, co nie zmienia faktu, że nigdy cła nie zapłaciłem. Pytam bardziej czy rzeczywiście się coś zmieniło w praktyce po tym pierwszym lipca. Zamierzałem sobie zamówić trochę kalek z Hannants a w dalszej części roku parę chińskich modeli z HobbyEasy, ale jak mam dopłacić 23% vatu plus nie wiem ile cła to mi się przestaje kalkulować.
 5. Całkowicie plastikowy - tym razem bez żywicy. Ponoć z ładnym detalem i dobrym spasowaniem, ale to twierdzenia producenta bo nikt go jeszcze nie widział. Niestety bez austriackich kalek w pudełku. Ja już zamówiłem
 6. A to dotyczy wszystkich przesyłek? Wielokrotnie zamawiałem rzeczy z UK, Japonii, Ukrainy czy Chin i nigdy mnie nie oclono, ale w takim razie przestaje się to opłacać... Jakie macie z tym doświadczenie?
 7. U nas były i D, i W. W 72 ze Zvezdy da się z pudła zrobić Mi-24W numer 956, pozostałe mają trochę różnic względem modelu. Nie analizowałem zestawu w 48, ale szybkie spojrzenie na instrukcje wskazuje, że sytuacja jest taka sama.
 8. To na pewno Zvezda - Eduard dodaje żywicę do konwersji do wersji D.
 9. Na stronie HB można już zobaczyć zdjęcia ramek: http://www.hobbyboss.com/index.php?g=home&m=product&a=show&id=1621&l=en Ja osobiście liczę na to, że będzie i S - na takiego może bym się zdecydował. Wczesne mnie nie kręcą
 10. Sam kupiłem kiedyś zestaw Mistercrafta tylko dla kalek i generalnie jeżeli możesz znaleźć alternatywę to tak bym radził. Są one dość cienkie i ładnie wydrukowane, ale bardzo sztywne i nie będą chciały się układać w liniach - do tego po potraktowaniu płynami zamiast mięknąć zaczynają się kruszyć. Nie są tak złe jak stare Academy, ale nie jest to wysoka jakość.
 11. No właśnie miałem pytać co w kolegę wstąpiło z tymi oznaczeniami, ale widzę, że to tylko chwila słabości i już wszystko wraca do normy Jak ja kiedyś ten śmigłowiec zrobię, to będzie po Łotewsku, a co.
 12. E, coś kręcisz, nie jest to może arcydzieło modelarskie ze stajni GWH, ale sam go składałem i tragedii nie było - jedynie płyta pancerna pod nosem/działkami wymagała trochę uwagi, tak poza tym jakoś poszedł Z drugiej strony modele SH też mi się dobrze składa, a teraz z Mengiem się trochę użerałem, więc może to ja jestem jakiś dziwny
 13. Tamiya ma dedykowaną taśmę to obłych kształtów, ale jest moim zdaniem kiepska - nie do końca przywiera i lubi się odklejać. Są też za to taśmy Aizu - są to po prostu cieniutkie taśmy na przykład o szerokości 1mm i się do takich rzeczy świetnie nadają - te bardzo polecam.
 14. No Su-22 akurat były praktycznie wyłącznie kamuflowane. Ale MiG-21, a już z całą pewnością późne MiG-21 (MF i bis) były malowane na srebrno - popatrz zresztą na zdjęcia - są bardzo jednolicie srebrne - jakby były niemalowane to była by wyraźnie widoczna różnica w kolorach paneli.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.