Jump to content

Matys

Members
 • Content Count

  446
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

87 Excellent

Personal Information

 • Location
  Gliwice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ale to easy build, to nie jest model na serio.
 2. Zvezda wypuściła katalog na 2021. Jedyna nowość lotnicza w 72 to C-130J.
 3. Matys

  PZL p. 11c

  Kilka rad do kolejnego: Szpachlować klejem CA się jak najbardziej da - ale spoiny warto potem oszlifować żeby to wszystko było równe. Malując musisz dobrze rozcieńczyć farbę i malować najlepiej płaskim pędzlem. Rozcieńczenie tak na oko - najgęściej jak się da, ale na tyle rzadko żeby ruchy pędzla nie zostawiały śladów. I maluj kilka cienkich warstw - od 2-3 przy ciemniejszych kolorach do nawet pięciu przy jaśniejszych z mojego doświadczenia. Daj wszystkiemu czas na wyschnięcie - farbie, klejowi, szpachli - pośpiech tylko pogorszy efekt końcowy.
 4. Zvezda jest lepszym modelem, ale ma gorsze kalki. Tak samo w przypadku Ka-52. Zresztą generalnie by się przydały na rynku nowe modele Ka-50/52 i Mi-28 - modele Zvezdy nie są wybitne.
 5. E/F mają też silnik GE a nie PW - inny wlot powietrza i dysza.
 6. F-16E/F dość wyraźnie różni się od naszych - są to głównie różnego rodzaju owiewki i anteny, ale jednak różnic jest sporo. Często jest tak, że w miejscach, w których u nas są jedne anteny na E/F są inne. Nie jestem przekonany, że w zestawie hasegawy są podwójne części - oni czasem lubią nawet zwyczajnie pociąć ramki, żeby w pudełku nie było części do innych wersji.
 7. Jest też Academy (model KF-16C), który już ma całkiem wszystko (poza CFT i odpowiednimi AMRAAMami), ale ma problem z kształtem nosa. Też się trzeba przyglądać, ale jak postawisz dwie szesnastki obok siebie to trochę będzie widać.
 8. Generalnie robiony jest z pudełka PJ, ale plastik jest autorski HPM. PJ dodaję odrobinę żywicy do pudełka - późny statecznik pionowy, zbiorniki (duże popękane, małe okej), trochę detali do kokpitu i nos dla wersji BR. Był też na pudełku napis 'Revised tooling', więc chyba wypraski są poprawione w porównaniu do jakichś starszych wersji.
 9. Rzadko pokazuję tutaj swoje modele, więc postanowiłem wrzucić mój najnowszy ulepek. Jest to Mirage 5BA Belgijskich Sił Powietrznych z okresu stacjonowania w tureckiej bazie Diyarbakır podczas wojny w zatoce. Model zrobiony w zasadzie prosto z pudła poza pitotem Mastera i Sidewinderami Eduarda. Składał się zaskakująco dobrze - na ramkach sprawiał wrażenie nieco mydlanego szorta, ale szpachla poszła w naprawdę minimalnych ilościach a linie pod farbą okazały się całkiem w porządku, a nie rozmyte. Kalki też okazały się całkiem znośne mimo moich obaw. Malowany pędzlem, głównie f
 10. Malowanie faktycznie całkiem całkiem Faktycznie srebrzące kalkomanie bardzo pogarszają odbiór modelu, do którego widać że włożyłeś sporo pracy. W oczy też bardzo mi się rzuca niezaszpachlowane łączenie na centralnym zbiorniku.
 11. Z tymi dwiema pieczeniami to mi zdecydowanie chodziło o 105G, ale chętnie zobaczę wszystkie łasice Sam bym sobie musiał tą stopiątkę sprawić, mam zestaw kalek Caracala z Jinkin Josie więc trzeba zrobić - w końcu samolot z gołą babą na nosie zawsze się jakoś przyjemniej buduje.
 12. Mi się również bardzo podoba, szkoda tylko, że nie duński Dzika Łasica również będzie mile widziana - zarówno w wersji F-100F, F-105G czy F-4G - tylko porządnie uzbrojona I na zdjęciu grupowym zdecydowanie mi brakuje jakiegoś F-105, one również dobrze wyglądają w tym kamuflażu Jak zrobisz G to będą dwie pieczenie przy jednym ogniu
 13. Z MLU raczej niekoniecznie, bardziej z C. Generalnie popatrz na zdjęcia ramek w internetach - niektóre edycje mają odrobinę więcej części i to za nimi się rozglądaj.
 14. Mój magazynek kalek zrobił się już bardzo obszerny więc pora coś sprzedać. Część to kompletne zestawy, których nie wykorzystam bo pozmieniały mi się koncepcje, a część to częściowo wykorzystane, z których można jeszcze niejeden model obkleić. Na początku kompletne zestawy: 1. F-35 Caracal Models - 45PLN http://www.caracalmodels.com/cd72029.html 2. A-10C Caracal Models - 45PLN http://www.caracalmodels.com/cd72020.html 3. F-14A - Miss Molly - HADModels - 40PLN https://www.hadmodels.com/f-14a-vf111-sundowners--miss-molly 4. OV-
 15. Oczywiście, że nie ma Niestety modelarstwo śmigłowcowe jest raczej niszowe, i poza kilkoma chlubnymi wyjątkami, bardzo niewiele dobrych zestawów istnieje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.