Jump to content

Matys

Members
 • Content Count

  273
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Excellent

About Matys

Personal Information

 • Location
  Gliwice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Są sensory na wloty też. Jedyny problem to AMRAAMy w wersji B i brak CFT.
 2. Fajnie, to dość fajnie zdetalowany model z niezłym spasowaniem. Zdecydowanie popieram wybór malowania, ale od siebie dodam, że z tego pudełka da się bezpośrednio zrobić naszego Jastrzębia. Jedynie ewentualnie AMRAAMy trzeba by znaleźć skąd inąd i CFT jeżeli ktoś ma na nie ochotę.
 3. No ale niech ktoś w końcu przepakuje Alpha Jeta z Fujimi, tego to bym na pewno kupił.
 4. Chodzi o druk - przy drukowaniu kalek niektóre kolory są nakładane na położoną już warstwę żeby nie prześwitywały - dlatego sprawiają wrażenie grubszych.
 5. Są już gdzieniegdzie preordery - 525€, 900AUD, 470GBP. Zresztą do tego trzeba liczyć wydatek na dedykowane pomieszczenie, toż to ma 1.20 metra rozpiętości.
 6. To poproszę adres na PM i przy jakiejś okazji w ciągu dwóch tygodniu wrzucę hiszpańskie kalki w kopertę i do skrzynki. Tego na pewno nie planuję. I rozejrzę się w takim razie za którymś pudełkiem Italeri z wersją A. Nie spieszno mi do niej, ale jakby się trafiła okazja to czemu nie.
 7. Kalki to najmniejszy problem, kupiłem sobie zestaw Xtradecal - https://www.hannants.co.uk/product/X72315?result-token=OZLFn Prawdopodobnie będzie Duńczyk, chociaż rozważam jeszcze Turka ze starymi rondlami. A to że w Italerce taki sam detal jak w Esci nic mi nie mówi, ale to że model jest 10 lat starszy ode mnie sugeruje, że może nie być najlepiej 😉 Może kiedyś się zdecyduje i zrobię Jordańczyka albo Tajwańczyka.
 8. Super, dzięki, sam planuje właściwie jedynie G Hasegawy, ale może kiedyś bym się przymierzył do A od Italeri. Jak z detalem? Składalność pewno typowego Esci więc całkiem okej jak na swoje lata. Tak mi się przypomniało, że Hasegawa robi też wersję J, ale to zdaje się bardzo niewielka różnica w stosunku do G.
 9. A jakie modele do jakich wersji? Bo tak jak coś analizowałem to mi wychodziło, że jedynie wersja G/S się dochrapała w miarę dobrych zestawów.
 10. Do czasu HB Fujimi był praktycznie jedyną sensowną opcją. Z tego co wiem to kształt i sklejalność są w porządku, ale detal już nie jest na miarę 2020 roku. Chociaż w tamtych czasach Fujimi robiło naprawdę genialne modele - ich Phantom FG.1 nadal jest uważany za chyba najlepszą opcję, mimo wyjścia na rynek prawie 30 lat młodszego modelu Airfixa.
 11. HobbyBoss wydał w zeszłym roku A-4F, za kilka miesięcy powinien być w polskich sklepach. Nie wiem jak w porównaniu do Fujimi, ale to na pewno bardzo nowoczesny model ze świetnym spasowaniem i detalem. Nie ustrzegł się błędów - jak na przykład sloty w całości ze skrzydłem, które na ziemi zawsze były opuszczone, ale to wciąż bardzo dobry model. Składałem ich A-4E i byłem bardzo zadowolony. Ale chyba też będzie droższy od tego Hobby2000.
 12. Fujimi chyba ostatnio mocno zmienia swoją tematykę - formy samolotów w 1/72 chyba masowo wyprzedają. Italeri wydało już ich Phantoma FG.1, MiGa-21bis i Sabre. Teraz Stuka w pudełku Hobby 2000. Ja czekam na przepak ich Alpha Jeta, wiele osób pewno też by przyjęło z chęcią ich Skyhawka czy Intrudera. A Fujimi będzie teraz wydawać do sklejania modliszki i homary 🙄
 13. Ciekawych malowań cała masa, ale samolotów tez jest dużo. Ja będę miał 5 i nie wiem czy to nie za dużo. Może jeszcze kiedyś bym zrobił szóstego LanceRa. Przynajmniej się tłumaczę, że są w różnych wersjach. Ale 30 tych samych maszyn, i to jeszcze w większości polskich to już kompletnie nie moje klimaty. Podziwiam dedykację
 14. No cóż, fajnie że komuś się podoba. Ja nadal chcę PD. BM bym od biedy łyknął, ale zdecydowanie wolę PD. Poczekam do 2021.
 15. ICM 2020: To już chyba piąte pudełko z MiGiem-25, a dalej nie widać PD, którym jestem zainteresowany. A RU jest tak brzydki, że ludzie to go chyba tylko z litości będą sklejać 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.