Jump to content

Matys

Members
 • Content Count

  366
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Matys

 1. Matys

  F 16

  W widoku z boku Academy faktycznie wygląda jakby było tego nosa trochę za dużo na dole, ale od góry już jest wszystko okej. Samo zamontowanie pitota mogłoby być lepsze, ale to mój babol 😉 Ale i tak postawiony na półce nawet jeden obok drugiego moim zdaniem wygląda okej, w ogóle mi się to nie rzucało w oczy dopóki się nie zacząłem teraz bardzo intensywnie przyglądać.
 2. Matys

  F 16

  Tak, Jastrząb to Academy, i naprawdę jakoś nie widzę tego co ty.
 3. Matys

  F 16

  Dwa na szybko zrobione telefonem zdjęcia, ze wspomnianym A Revella do towarzystwa.
 4. Matys

  F 16

  Jak zwalony ma kształt? Sam mam Jastrzębia zrobionego z tego modelu i nawet stawiając go obok A Revella nie bardzo widzę problem.
 5. Matys

  F 16

  A może kup po prostu KF-16C Academy? Jest wszystko co trzeba - dobry wlot, anteny przy światłach, odpowiednia podstawa statecznika... Brakuje odpowiedniej wersji AMRAAMów i CFT, ale to raczej mały problem. Kompletnie nie rozumiem, czemu ten zestaw jest tak zawzięcie zawsze zapominany w tematach o Jastrzębiach. Detal dobry, spasowanie dobre, ma wszystko czego trzeba...
 6. Takie szybkie pytanie do znawców MiGa-21: czy podwójne wyrzutnie pocisków R-3 były stosowane też może na PFach, czy to unikatowa cecha PFM?
 7. Ładny, naprawdę ładny. Jak oceniasz sam model? Myślałem o nim kiedyś, co prawda w edycji maltańskiej, ale jakoś się jeszcze nie zdecydowałem.
 8. Kalki mają to do siebie, że znacznie lepiej wyglądają położone na świetnie zrobionym modelu niż schowane w szufladzie, więc nie ma o czym mówić i polecam się na przyszłość. Poprawię jednak, że w nicku mam a, a nie e. 😉 Jak się w ogóle kładły? Sam jeszcze swoich planów z nimi związanych nie zrealizowałem bo życie jakoś ostatnio skutecznie spowalnia moje modelarskie zapędy.
 9. Tyle, że w 72 Kinetic ma tylko D i I.
 10. Brytyjskie Tornado miały inny kolor. Bliski odpowiednik w FS to 30279, w palecie Lifecolor też występujący pod numerem UA089.
 11. Dramatycznie porzucił natomiast 72. Nic, absolutnie nic, na lipiec nie ma.
 12. To jest chiński Su-35, te kolory nie mają nic wspólnego z Su-27. Zdecyduj się na konkretne malowanie i na pewno coś się uda dobrać jak nie samodzielnie to tutaj na forum. MRP i kilka innych firm robi dedykowane kolory do różnych wariantów Flankera.
 13. Mr.Color i Mr.Hobby to w rzeczy samej ta sama firma (która się zresztą nazywa Gunze), ale serie farb już są różne.Mocno upraszczając seria H odpowiada czerwonej Hatace, seria N niebieskiej, a seria C Hatace pomarańczowej. Więc jak znajdziesz farby z serii C to powinny się rozcieńczać rozcieńczalnikiem do pomarańczowej Hataki.
 14. Matys

  F 16

  Hasegawa ma w ogóle tendencje do wydawania modeli bardzo interesujących wariantów i nigdy ich nie wznawiania. Ja bym na przykład z wielką chęcią położył łapki na F-16F w 1/72, ale to chyba nie do zrobienia. Ich lepszy F-4E czy F-111 też praktycznie nie do dostania, a to jedyne sensowne opcje tych samolotów w skali.
 15. Matys

  F 16

  Ale Irackie i Marokańskie już na pewno takie same. Pakistański też wygląda tak samo, ale stuprocentowej pewności nadal nie mam.
 16. Matys

  F 16

  Block 52+, czyli takie jak nasze, mają też Grecja, Irak, Maroko i chyba Pakistan. Tego ostatniego nie jestem pewien, czy jest całkiem identyczny.
 17. Problem kalek to nie problem, pytam raczej o poprawność, składalność i ogólną jakość zestawu Zvezdy Ka-52. W sensie czy złożenie tego zestawu bez olbrzymiego nakładu pracy dodatkowej pozwala na wykonanie w miarę poprawnego modelu. W szczególności w odniesieniu do łaciatych wersji śmigłowca - bo rozumiem, że one się między sobą trochę różnią.
 18. A tak się podłączając. Ka-52 ze Zvezdy da się zrobić sensownego? Szczególnie którąś z łaciatych wersji?
 19. Dokładnie o tym mówię. HB plus kawałek żywicy i trzykrotna przebitka na cenie.
 20. No Ark Model nie jest czymś na co bym wydał pieniądze, których oni chcą. I w sumie dotyczy to wszystkich śmigłowców, które oferują.
 21. Ka-50 HB składałem lata temu za dzieciaka, w momencie jak był to nowy model. Pamiętam, że składał się naprawdę przyzwoicie i że miał całkiem niezły detal, jest też zwyczajnie nowszy. Przyznam, że Zvezdy w rękach nie miałem, ale ich modele z tego okresu (1997) raczej nigdy nie były uważane za dobre.
 22. HB bez wątpienia lepszy, chociaż idealny nie jest. Ze Zvezdą bardzo różnie bywa - nowe modele (na przykład właśnie ten Mi-24 czy Mi-26) są bardzo fajne, starsze są przeciętne lub bardzo słabe.
 23. Ja osobiście kalki najczęściej masowo zamawiam na Hannants. Przesyłka coś około 3 czy 4 GBP jeżeli zamawia się tylko kalki/blaszki. I jak się zamawia 4-5 zestawów to od razu się lepiej kalkuluje. Martola też ma bardzo szeroką ofertę - w Polsce większej oferty kalek nie ma nikt.
 24. Oczywiście, że wytrzymam, to twój model i możesz robić co ci się podoba. I dobrze pomalowany nawet jako JR będzie robił wrażenie. Po prostu stwierdzam, że ta konkretna eskadra jest chyba najbardziej oklepaną w historii modelarstwa i jest już zwyczajnie nudna 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.