Jump to content

narcyzik

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Wrocław
 1. Rozumiem, że mam mały dorobek w postach na tym forum i nie posiadam takiej "rangi" jak koledzy. Jednak jeśli mam w pewnych kwestiach wiedzę to chciałem się nią podzielić. Nie jest to wiedza oparta na publikacjach a na praktycznych działaniach. Jeżeli pojawi się ten model to fajnie gdyby można było go oddać jak najwierniej np. na podstawie informacji zebranych na tym forum.
 2. Nie chcę się licytować na to kto miał więcej do czynienia z tym pojazdem. Chciałem jedynie zwrócić uwagę, że ktoś może mieć większą wiedzę. Badania przeprowadzone na danym pojeździe nie świadczą o tym, że występuje on w jednej konfiguracji, pojazdy są cały czas usprawniane i modyfikowane. Pojazd na badaniach jest sprawdzany pod kątem spełnienia WZTT, które można powiedzieć że są bardzo ogólne, zresztą myślę że nie muszę nic dodawać bo rozmawiam z osobą zorientowaną w temacie.
 3. Widzę że idziesz bardzo w zaparte pomimo niekompletnej wiedzy na ten temat . Nie chcę negować tego, że wiesz sporo na temat Rosomaków, jednak chciałbym zaznaczyć że są osoby, które mogą wiedzieć na ten temat ciut więcej. Nie będę przytaczał dokumentów, bo po prostu nie mogę. W prasie nie ma wielu informacji poza tymi, które zbierają dziennikarze w rozmowach z żołnierzami czy tym co zobaczą na własne oczy.
 4. Zgadza się, Green Devil to nie żadna legenda, był taki napis na rośku w Afganie W Afganistanie zawsze szły dwa rodzaje Rosomaków bojowych tzw. Wóz szeregowy oraz Wóz dowodzenia. Różnica polegała na wyposażeniu - WD miał dodatkową radiostację wynośną znanej amerykańskiej firmy. Z zewnątrz była tylko jedna różnica. WD miał dwie anteny na zewnatrz, WSz też miał dwie, ale ta druga to była antena do polskiej radiostacji która tylko udawała taką jak w WD. Róznica była w wielkości podstawy anteny i grubości bata anteny.
 5. Nie bardzo rozumiem ostatniego zdania. Samą folię mam puścić przez laminarkę. Co to niby ma dać? Ta folia jest bardzo miękka, nawet po zalaminowaniu wizytówek. Wydaje mi się, że powinna to być folia ok. 04-05 mm aby miała odpowiednią sztywność, ale piszę to czysto teoretycznie. tak, puszczasz samą folię, sklada sie ona z dwóch arkuszy i nie jest idealnie przezroczysta, jezeli puscisz ja przez laminarke (powiedzmy 150mic ale są grubsze) otrzymujesz przezroczystą folię o grubości 300mic ktora jednoczesnie jet odrobine sztywniejsza
 6. Co do szyby to jeśli chcesz mieć grubość w skali to możesz kupić folię do bindowania 250mic ale przyznam sie ze nie wiem jak to sie zachowa, jest dosyc cienkie i może być ciężko zrobić równą tafle, jednak masz gwarantowaną idealną przejrzystość ewentualnie folia do laminowania 150mic i puszczasz to przez laminarkę, masz idealnie przezroczysta dosyć twardą taflę folii
 7. kolor rdzawobrązowy to kiepski pomysł, nie ma tak dużych rur stalowych o tak grubych ściankach, jezeli rura ma być grubościenna pokrywa się ją betonem
 8. Przygladalrm sie bardzo uwaznie rysunkowi. Rysunek jest ladny ale na 1 rzut oka widac 2 bledy. Brakuje SOPów tj oswietlaczy podczerwieni ktore sa pod reflektorami i nie sa zaznaczone na kadlubie naklejki antypoślizgowe. Wiadomo ze od modelu nie mozna wymagac niesamowitych rzeczy ale na rysunku mogly te elementy byc pewnie jakbym mial juz model to znajde wiecej odstepstw od oryginalu (codziennie w pracy go ogladam )
 9. Ludzie raczej nie dostają resetu pamięci co kilka lat, więc jeżeli kolega jest na forum to pewnie by mi odpowiedział. Model bardzo mi się podoba, składam obecnie podobny i chciałem wiedzieć jak uzyskał takie detale.
 10. Jestem amatorem i dopiero ruszam z modelarstwem. Mam dwa pytania: w jaki sposob malowales teksture wlokna weglowego i drugie widze ze masz bardzo dokladnie pomalowane korki wlewow w jaki sposob je malujesz? Po prostu pedzelek i pewna reka?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.