Jump to content

dawid501

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 1. Piękny model będzie już się nie mogę doczekać kolejnych postępów ;) Tutaj gość prowadzi fajną relację, może Ci się przyda.
 2. Dziękuje za odpowiedź Jak możesz to wrzucaj fotki w większej rozdziałce
 3. Jak kolega wykonał pokłady? Wyglądają całkiem zacnie
 4. Gdzie kupiłeś batyst na żagle?
 5. Bardzo ładny model P.s. mógłbyś uaktualnić zdjęcia z 1 strony? Taka malutka prośba ;)
 6. Witam :-) Gdzie kupujecie (na jakich stronach) dodatki do żaglowców? Oprócz tych najbardziej znanych typu modelnet czy moje hobby?
 7. Mam pytanie odnośnie czyszczenia malowanych elementów pomalowanych. Czy czyścicie miejsca już pomalowane do których trzeba przykleić jakiś drobny element? Nie chcę kleić bezpośrednio do farby, bo efekt będzie oczywisty. Czym najlepiej czyścić takie miejsca? Może jakaś końcówka do multiszlifierki ?
 8. dawid501

  Aerograf

  Mam problem z aerografem BD-130. Dziś postanowiłem go wypróbować i od razu pojawił się problem. Podpiąłem go pod kompresor Metabo 100 litrów. Wszystko wydawało się ok, powietrze przechodziło ładnie przez aerograf. Tak więc postanowiłem zobaczyć jak sprawdzi się w farbą. I zaczęły się schody. Aerograf nie podaje farby, jest idealnie wyczyszczony (rozbierałem by go sprawdzić), wyczyściłem Cleanluxem i nadal do samo. Po odkręceniu nakrętki na przodzie aerografu: Widocznej na zdjęciu powyżej farba zaczęła się swobodnie wydostawać. Jednak w trakcie dokręcania powietrze kierowane było do zbiorniczka na farbę, a przy dokręceniu do końca nadal wylatywało tylko powietrze. Nakrętka oczywiście jest czysta (2 elementy). Co może być przyczyną takiego "zachowania" aerografu ?
 9. http://artro219.blogspot.com/2015/06/scisk-modelarski-uniwersalny.html - zdjęcie z opakowaniem http://www.swiatmodeli.eu/pl/p/Scisk-modelarski-uniwersalny/1994- link do sklepu
 10. Odnośnie farb Vallejo Model Color to już kupiłem dość spory zestaw do modelu i nie chce kupować kolejnego specjalnie pod aerograf. Dlatego chcę dość tanio ją rozcieńczyć. Opóźniacz który posiadam to Vallejo 73597 - Retarder Medium.
 11. Pytanka odnośnie podkładu i malowania. 1. Jaki podkład polecacie pod farby akrylowe Vallejo Model Color? Posiadam Tamiya Surface Primer w sprayu (szary). Nadaje się do tego czy użyć jakiegoś innego (lepszego) specyfiku? 2. Mam zamiar malować aerografem i pędzlem... Oczywiście farbami Vallejo Model Color. Nie chcę wydawać dużo na rozcieńczalniki majątku. Czy rozcieńczanie w wódce jest wystarczające? Czy kupować specjalny rozcieńczalnik z Vallejo ? 3. Ostatnie pytanie. Jaki najlepszy opóźniacz pod farby Vallejo Model Color pod aerograf?
 12. dawid501

  Aerograf

  Bardzo dziękuję za odpowiedzi
 13. dawid501

  Aerograf

  A jaki aerograf będzie lepszy? http://allegro.pl/aerograf-bd-130-kit-0-2-0-3-0-5mm-waz-modelarski-i5815934059.html czy http://allegro.pl/aerograf-130k-zestaw-do-malowania-modeli-modelarza-i5074085568.html Ewentualnie coś w podobnej cenie? Jaki polecacie?
 14. dawid501

  Aerograf

  Poszukuję aerografu i kompresora. Komplet do 400 zł. Aero ma służyć głównie do dużych powierzchni. Co polecacie w tej cenie ? Czekam na wypowiedzi doświadczonych malarzy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.