Jump to content

PROSCRIPTIO

Members
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Kraków
 1. Witaj, gdzieś zagubiłem Twój e-mail ,przepraszam że na forum piszę, czy sa jakieś postępy w budowie PWS, jestem bardzo ciekawy jak prezentuje się ?
 2. Latające kolosy są piękne, pobudzają wyobraźnię, poszukuje filmów fabularnych gdzie akcja jest związana z lotnictwem I WW, szczególnie z dużymi samolotami, bitwy powietrzne itp. Może ktoś z forumowiczów coś poleci?
 3. Jak Jacek postępy w modelowaniu , widzę że chyba nie masz czasu lub serca do tego samolotu??
 4. Dzięki, Jacek jesteś encyklopedią wiedzy o wojskowości II RP:)
 5. Czy może ktoś z forumowiczów wie coś o związkach obrony Modlina z flotylla pińską, kiedyś czytałem ale bardzo dawno temu że do Modlina dotarł jeden z kutrów i po zdjęciu ckm-u służył dla obrońców, Jaki to był kuter itp.
 6. hiperrealizm ,tak modelarstwo staje się sztuką
 7. Pięknie i precyzyjnie odlane silniczki, chciał bym mieć taka technikę;) w planach mam zrobienie może odlanie do Suma gondoli.
 8. Bardzo ładnie to wygląda, może pokusić się o pokrycie kratownicy jakimś cieniutkim materiałem zamiast kartonikiem, nasączyć go czymś żeby ładnie położył się na kratownicy:), było by trwalsze i bardziej sztywne?
 9. Wielokrotnie zastanawiam się nad dwoma skrajnymi koncepcjami samolotu bombowego(powtarzam za J.B.Cynkiem) jedna wywodząca się z projektu samolotu pasażerskiego czyli kanciaste bombowce francuskie z pierwszej połowy lat 30 , przestronne, powolne i silnie uzbrojone . Druga koncepcja to niemieckie Schunellbamber , czyli szybkie o pięknej linii z doskonałymi osiągami. Nie ma wątpliwości że bombowiec PWS -23 jest dzieckiem pierwszej koncepcji. Zastanawiam się jaka była linia rozwojowa tej opcji, jak narodził się pomysł budowania takich bombowców , jakie były pierwsze takie konstrukcje. Jak Polsc
 10. Cześć, Jacek proszę napisz jeśli masz czas jakie konstrukcje lotnicze były podobne , lub służyły za wzór przy projektowaniu PWS-23 B3N ?
 11. docelowo w jakim kolorze będą te stateczniki?
 12. Nie wycofałem się z dyskusji, Jarek dużo wie , ja przyznaję się nie dysponuję taka wiedzą, więc nie ma sensu żebym dyskutował w obliczu takich argumentów:)
 13. Jakoś srebrno -szary mi bardziej się podoba Ale lubię książki Pana Olejki tez tym bardziej że to mój ziomek z Pruszkowa;).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.