Jump to content

eldiabllo

Members
 • Content Count

  613
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

eldiabllo last won the day on June 10 2019

eldiabllo had the most liked content!

Community Reputation

74 Excellent

About eldiabllo

 • Birthday 02/22/1981

Personal Information

Recent Profile Visitors

972 profile views
 1. Dzięki barszczo. Niewiesz do kogo napisać albo gdzie znalezc książki lotow,albo zdjecia z kroniki dywizjonu 308, właśnie z okresu D day i później? Kurczę niemam już pomysłu, albo napisze do instytutu Sikorskiego w Londynie? Nawet jakby była lista lotow 308 z D day przykładowo to się znajdzie ta H jaki miała numer, a to jego pewnke ostatnia na ktorej latał do 28 pazdziernika 1944.
 2. Będę oczywiście, mam nadzieję że są nic nie zmieni, No i przyznany również kilka naszych Grand Prixów od Grupy Modelarskie Nowy Targ 😁💪🍻.
 3. Dzięki, 2 i 3 zdjęcie chyba z Kroniki Dywizjonu? Na to jeszcze nie trafiłem dzięki. Czytałem że Spitfire IX , 308 dostał jakoby w spadku od 303 gdy "Krakusy" znów wróciły do bazy w Northolt. Znalazłem IX w 303 RF-H , tak głośno myślę że jak przemalowali na szybko dla 308 , to mogli tylko zamalowac "R" A reszta już pasowała, numer seryjny to BR629 , na którym 06.09.1943 Sgt Jacek Czeżowski zestrzelił BF 109, tylko jeszcze nie znalazłem nic o IX w oznaczeniu ZF -H. Narazie domysły, moze coś się znajdzie, moze ktoś ma wiedze gdzie można takich informacji poszukać jak informacje o dokładnych numerach seryjnych modeli. Znalazłem taka historię, chyba w 308 długo nielatał, wydaje mi się za to właśnie na nim mial twarde lądowanie , ledwo wyhamował i zarył w glebę 🤔. 308S 16-11-43 engine failed force-landed Northolt CE 30-12-43 https://allspitfirepilots.org/aircraft/BR629 Wiem można zrobić IX w malowaniu jakie ma pudełko, ale najbardziej mnie cieszy i więcej mam satysfakcji jak temat zakończą z historią w tle 😁 .
 4. Akurat tylko tak wizualnie kabelki poszły 😉.
 5. zdjęcia jakie do tej pory udało się pogrupować. https://www.facebook.com/pg/GrupaModelarska/photos/?tab=album&album_id=2952893328133600 Dzięki, no co do IX no bedzie cięzko, wiadomo tyle co z ksiązki, że jego IX miała też byc H no namalowane godło , niemam jak narzie ani jednego zdjęcia, niewiadomo nr seryjny i czy pasy inwazyjne były tylko u spodu jak na focie czy pełne , ale zato wiemy z kśiązki że woził złoty trunek w zbiorniku po paliwie 😁.
 6. Witam, postanowilem założyć wątek ,ponieważ można będzie podyskutować i przypomnieć sylwetkę pochodzącego z Podhala, pilota Tadeusza Schiele z 308 dywizjonu myśliwskiego, który również latał po wojnie w Aeroklubie w Nowym Targu jako pilot holujacy i szybowcowy a także autor 4 książek jego wspomnień z czasów wojny jak i życia po '45 w Polsce. http://www.aeroklub.nowytarg.pl/79/tadeusz-schiele Tak więc na warsztat wjeżdża Spitfire Vb z Tamiya, będzie wykonany jak na najbardziej znanym zdjęciu z malowaniem osobistym Wielkiej Niedzwiedzicy ( opowieść typu Love Story) na swojej H jak Haberbusch :), napewno prostokątne lusterko, owiewka kabiny z okinkiem, brak wzmocnien na skrzydłach, wydechy trzeba zdziałac jak na zdjęciu oraz może się uda zrobic ten jakby "koszyk" przed wlotem powietrza . Drugi Spitfire będzie z ICM w wersji IX na której również latał w takim malowaniem oczywiście z literami kodowymi H, plus podwieszane beczuszki z piwem i pasami inwazyjnymi,ponieważ będzie to lato 1944, tu będę musiał iść lekko wyobraźnią no i muszę szukać albo może mi się uda poszperać i znaleźć z Jakim numerem fabrycznym latała jego IX. Na zdjęciu widoczny Schiele( będzie polwewał na kontynencie po operacji D Day)oraz mniej wiecej dowódca 308, widoczny z tyłu spitfire z literami ZF-A . Jak narazie materiały historyczne to książki Tadeusza Schiele , jego wspomnienia, a także mam kontakt z jego wnukiem , moze uda sie nam cos ciekawego zdzialac. Prace wykonane na Vb:
 7. Dziękuję Panowie, myślałem że tylu pochlebnych opini niebedzie, chyba jestem za bardzo krytyczny w opiniach co do mojego wykonania 😂😊😁🍻.
 8. Makaron ukończony, troszke problemów było, zaczynając od krzywego statecznika pionowego, musiałem naprościć suszarką, do spasowania skrzydeł z kadłubem, tak żeby trzymały symetrię. Macchi w malowaniu niemieckim RLM 3 Sqn., 1 Gruppo Caccia 1-3 (Ten. Sergio Mazzarelli) | Campoformido (Udine) August 1944. Malowany farbami olejnymi Model Master i Tamiya, na koniec mat z Hataka Orange plus mały brudzing, dodatkowo pasy od edka,
 9. Pozycja 3 sprzedana, reszta aktualna.
 10. Zasiadał i oglądam, ja już jednego AN 26 zrobiłem z A modelu. Że przymiarki są i nie wyglada to dobrze to nic😁, grzeba sie uzbroic w szpachle ,papier i pilniki 😁 . Tutaj moje dłubanie w rodzinie AN
 11. Zasiadał i oglądam, ja już jednego AN 26 zrobiłem z A modelu. Że przymiarki są i nie wyglada to dobrze to nic😁, grzeba sie uzbroic w szpachle ,papier i pilniki 😁 .
 12. Zarezerwowano korsarz do 25.06
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.