Jump to content

eldiabllo

Members
 • Content Count

  528
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by eldiabllo

 1. witam nasz Partner Medialny, ze Słowacji czyli super ekipa modelarska EASTMODELS.SK informuje już o Ciupadze 2020 na Słowacji, co nas bardzo cieszy :) https://www.eastmodels.sk/clanky/1082/podujatia/podhalanski-festiwal-modelarski-ciupaga-2020-podte-si-zasutazit-do-polska.html INFO jak zawsze na : https://sites.google.com/view/grupamodelarskanowytarg/home https://www.facebook.com/events/278887379668208/
 2. Tak zgodzę się z tym, tylko przeskalować nita wielkości 1cm na 72 to 0,01cm, jatakuego nie umiem zrobić 😊.
 3. Weźmiemy 😁. No i jakieś Grand prix też weźmiemy że sobą, tylko musimy ustalic ktore 😁😎.
 4. To element zaskoczenia mi się udał. No starałem się jak najbardziej odwzorować oryginał. Oczywiście błęd jest , a mianowicie lewą stroną samolotu patrząc od przodu ,drzwi z okienkiem, powinno być okienko u dołu jak oryginał, ja dałem odwrotnie, a z tego co widziałem większość tak daje.
 5. Tak za AN 26, chociaż jak ja mialb6m sobie ocenić to chyba C 130 był lepszy 😊.
 6. No i nasza "mama" mi się się tu znaleźć 😁😎
 7. Dziękuję Panowie, za miłe słowa 🍻😁.
 8. Model ukończony. Koła: Attack Squadron 72103 Kolor : HTK-C031 Gunship Grey Kalkomanie :Model Maker D72111 Model: Italeri 0015 Dorobiłem pare rzeczy jak wycieraczki, systemy w dolnych okienkach z przodu, linie na "nosie' i "dziubek" oraz światła w klapach podwozia. WARSZTAT : Nasz 1504 to 70-1263, potwierdzone info. Kolega pisał artykuł do Skrzydlatej Polski nr 04/2019 O naszych herkach, był w Powidzu, polecam artykuł. numer seryjny : 382-4415 numer USAF: 70-1263 historia służby : 777th TAS, 464th TAW, 1971-73; 317th TAW, 1975-82 1504 noszący imię Charlene Dostarczony : 16.09.2011 Baza w Powidzu : 33.BLTr Model Lockheed C-130E Hercules okolicznościowe malowanie: https://www.defence24.pl/okolicznosciowe-malowanie-herculesa-na-100-lecie-sil-powietrznych nasz na "komisie" w USA zanim dotarł do nas
 9. Grupa Modelarska Nowy Targ napewno będzie i my przywozimy nasze wyróżnienie NOJPIYKNIYJSY POLOWAC im.kpt.pil.Tadeusza Schiele za najładniejszy myśliwiec z szachownicą 😎😁.
 10. Kurde, lipa, myślałem że tam zapanuje. Czuję większa wędrówkę. A nie podejdzie bliżej muzeum tylko żeby pudła wyciągnąć?
 11. Na mapach Google zobaczysz, tam idzie droga jedna góra, a pod nią jest parking i z boku są również drogi. Tak jest tez podpisany ten parking. Będą wędrówki gości z pudelkami 😁. Kraków, małopolskie https://maps.app.goo.gl/y6uzQMetypFvUZ2C8
 12. chyba dobrym miejscem na parkowanie jest Parking Pod Estakadą, ja przynajmniej tam będę parkował
 13. No wycieraczki na miejscu, linki anten naciągłem w nocy 😎. Raczej ostatnie zdjęcia w tym wątku. Dziękuję wszystkim komentującym za dyskusję.🍻 Chwila czasu ładna pogoda i można jechać na lotnisko w Nowym Targu na jakąś małą sesję zdjęciową 😊.
 14. No jeszcze wycieraczki zrobione 😎
 15. No co tu dużo mówić, Świetny 🍺. Należy dodać że ów nagroda była dołączona jako "Nojpiykniyjsy Polowac im.kpt.pil.Tadeusza Schiele " za najładniejszy myśliwiec z szachownicą w I Podhalańskim Festiwalu Modelarskim Ciupaga 2019 . https://sites.google.com/view/grupamodelarskanowytarg/wydarzenia/i-podhalański-festiwal-modelarski-ciupaga-2019 Jak wiadomo jest to nasz góral z pod samiuskich Tater , ktory latał na Angielskim i nie tylko niebem. Oczywiście mam nadzieję bo zobaczyć w Nowy Targu w przyszlym roku 😀😁.
 16. No powinienem na Kraków się wyrobić, a galerie zrobię, może przestanie w końcu lać na zewnątrz to chciałem na świeżym powietrzu. Jeszcze jakie wycieraczki pasuje też zrobić 😎. No trochę jest tego , a żona się już pyta czy nie za duże sobie sklejam 😎😁
 17. Panowie, prawie finisz, zostały drobnostki jak linki anten , położyć jeszcze raz lakier satyna na koniec i chyba tyle. Zdjęcie chyba ostatnie podgladowo w wątku warsztatowy, resztę na zewnątrz poleca zdjęcia.
 18. To mnie też to ciekawi, zostało 2,5 tygodnia, a informacji odnośnie rejestracji brak 🤔
 19. Rozumiem, wiem że nie każdemu może się przecież podobać. Ja i tak dziękuję za komentarz i opinie 🍻😁. Co do wyjątkowości , tak tamte auta są wyjątkowe, ale myślę że większość kierowców ciężarówek uważa swoje pojazdy jak coś więcej niż auto do przewożenia towarów , myślę , a także rozmawiam dość często z nimi , że to jest dla nich jak drugi dom, gdzie spędzają dużo czasu i większość z nich na swój sposób chce żeby były ciekawe. 😎.
 20. Co miałem na myśli, no jak w opisie. Zainspirowały mnie poniższe zdjęcia, chciałem też coś ciekawego wykonać. Może nie wyszedł w 100%Tak jak sobie to zakładałem.
 21. No ekstra, może się czegoś nowego nauczę, oczywiście podglądam 😁
 22. No dokładnie 😊🍺 No dzięki 😊. Zobaczymy co to wyjdzie na końcu. Czas jaki sobie dałem to koniec miesiąca max.
 23. Zrobiłem reflektory w klapach podwozia, mały czarny element na nosie, przykleiłem linie z kalkomani na górze samolotu, 2 dni zabawy, lepiej trzeba było namalować , jeszcze wiadomo pare elementów trzeba jeszcze dorobić na górze. Najwięcej czasochłonne to dorabianie małych elementów jak anteny, reflektory czy na nosi prążki. Może uda się dzisiaj położyć bezbarwny, mały wash, wykończenie zrobię półmatem , satyną . Na deser zostawiam sobie wszystkie drobne rzeczy do przklejenia. No i problem z robieniem zdjęć w domu, ciekawe jakie kolega ma pomieszczenie gdzie pracuje nad swoim C 130 ale w 1:48 skali ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.