Jump to content

DINO61

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Katowice
 1. Witam. Proszę o wyjaśnienie. Dnia 23.05.20.na forum modelarstwa kartonowego pojawił a się informacja, że konkurs odbędzie się, ale tylko dla modeli kartonowych. Bo też i na takim forum tą informację zamieszczono. A jak z modelami plastikowymi? To forum jest poświęcone też modelom plastikowym.
 2. Znalazłem takie informacje .Oznaczenia kodowe RP 288 Dywizjonu RAF stosowano od listopada 1941 do czerwca 1946.Samoloty.których używano to m.in.Bristol Blanheim IV, Westland Lysander II,III,Supermarine Spitfire VB,IX,LF16E.Hawker Hurricane,Boulton Paul Defiant ,Airspeed Oxford,Miles Martinet. Oznaczenia kodowe 3Y 577 Dywizjaonu RAF stosowano od grudnia 1943 do czerwca 1946. Samoloty ,których używano m.in.to Hawker Hurricane Mk.IIC, Mk.IV, Airspeed Oxford,Bristol Beaufighter Mk.I,Vulette Vengeance Mk.VB, Supermarine Spitfire Mk.VB,LF 16E Avro Anson Mk.I.Z tego co widać duża część to samoloty
 3. Zacząłem gromadzić materiały.Ksiażka pt.316 Warszawski Dywizjon Myśliwski.B.K.Buchwald.Model z Eduarda + polskie kalki.Gorzej z tymi dwoma dywizjonami brytyjskimi ,niby dużo zdjęć ale ......coś napewno się znajdzie.
 4. Mam pytanie.Czy samoloty wymienione przez Kolegów to mają dokładnie być te na,których latał Lech Dunajewski z jego oznaczeniami czy dany typ samolotu np.z oznakowaniem dywizjonu.
 5. Gratulacje dla organizatorów imprezy. Pomoc w ustawianiu modeli i udzielaniu informacji. Dużo nowych , ciekawych modeli na wysokim poziomie wykonania. Nic nie zdobyłem ,ale satysfakcja ,że parę moich modeli oceniono wysoko- to te pieczątki. Zrobiłem zakupy ,parę fotek i spotkałem dawnych Kolegów.
 6. Resursa Obywatelska w Radomiu oraz Klub Modelarsko Historyczny Sokół zapraszają na wystawę pt. ,, Skrzydła z szachownicą", która odbędzie się w dniach 09-16.05.2018 w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Odzyskanie niepodległości oraz 100 lecie lotnictwa polskiego to okazja by przypomnieć dzieje szachownicy będącej znakiem rozpoznawczym polskiego lotnictwa. Na wystawie pokazane będą modele samolotów używanych w polskim lotnictwie od jego powstania po dzień dzisiejszy. Oprócz tego prezentowane będą mundury ,odznaczenia, broń osobista pilotów oraz eksponaty związane z polskim lotnictwem. Otwarcie
 7. Klub Modelarsko Historyczny Sokół z Radomia organizuje w dn.09-16.05 .2018 wystawę poświęconą historii polskiego lotnictwa.Na wystawie zostaną zaprezentowane modele samolotów , umundurowanie , odznaczenia , eksponaty od osób prywatnych , zdjęcia itp. Poszukujemy osób zainteresowanych do współpracy w organizowaniu tej wystawy z Radomia i okolic.
 8. W książce pt.,,Lotnisko Radom Sadków Cezarego Orlika wydawca Przedsiębiorstwo Wydawniczo- usługowe TĘCZA , Kościan z roku 2012 jest zdjęcie oraz rysunek z kamuflażem.
 9. Grzesiek wybrałeś ciekawy model. Czekam na końcowy efekt. Życzę powodzenia .
 10. Witam. Mam pytanie. Jak otwierano kabinę pilota w tego typu samolocie.Sklejam model z Hellera i wstawiłem wnętrze ,chciałbym je pokazać.
 11. WItam zainteresowanych.Konkurs ma się odbyć w dniach 09-11.06.2017.Nie wiem dlaczego jego ogłoszenie jest tak odwlekane.W marcu rozmawialiśmy z dyrektorem D.K Idalin co do zmiany regulaminu konkursu ,ilości wystawianych modeli,niestety bezskutecznie.
 12. Filmik obejrzałem. Model Defianta 1:48 z Airfixa skończyłem niedawno. Polecam .Odwzorownie kabiny, wieżyczki strzelca oraz wnęk podwozia jest bardzo dokładne. Jest możliwość wykonania kabin pilota i strzelca otwarta i zamknięta.Jeśli jeszcze dodasz blaszki to efekt murowany.Linie podziału blach po pomalowaniu nie są aż tak tragiczne. Części są spasowane. No i chyba cenowo Airfix jest tańszy.
 13. Pisałem do Kolegi wcześniej , ale nie uzyskałem odpowiedzi. Czy jest to aktualne. Jeśli tak to podaję swój adres erem@onet.com.pl Paweł.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.