Jump to content

lukasz84

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

1 Follower

Personal Information

 • Location
  Chorzów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam mała przerwa w modelu Buffalo 6x6, ze względu na budowę modelu na prezent urodzinowy, będą małe przeróbki głównie przerobiona będzie skrzynia z plandeki na zwykłą skrzynię. Model będzie oczywiście w innym malowaniu i to będzie głównie niespodzianka urodzinowa..
 2. Dziś na warsztat poszły koła, posklejane i psiknięte podkładem. Mam do was pytanie z czego najlepiej i jak zrobić makse na felge żeby jej nie zamalować jak będę malował oponę?
 3. Przeanalizowałem kilka farb i postanowiłem użyć TAMIYA xf-57, nie chce mieszać bo boję się że braknie mi faby i już nie domieszam takiej samej. Tym czsasem powstaje zawieszenie i pierwsza próba malowania właśnie tym odcieniem farby.
 4. Mam do was pytanie dotyczące farb, mianowicie wydaje mi się że w instrukcji z podanymi numerami kolorów jest błąd, bo przy kolorze SAND i OLIVE GREEN są podane te same numery i o ile przy OLIVE green jest okej no to nie wiem jakiej farbki użyć jako głównej czyli SAND. Czy możecie mi podać numer farbki TAMIYA która by najbardziej odpowiadała modelowi.
 5. Dziś troszkę podubałem przy modelu, ale model naprawdę ma masę elementów szczególnie drobnych, samo zawieszenie składa się chyba z miliona części. Co do slat armor to najprawdopodobniej wykorzystam oryginalne które znajduje się w modelu, ale rozważam jeszcze zrobienie modelu bez tego.
 6. Witam, po dłużej przerwie od modelarstwo plastikowego postanowiłem sobie coś wziąść na warsztat właśnie z tego tworzywa. Na mate trafił model firmy Bronco, BUFFALO 6x6, do tego powstanie malutka Diorama acz kolwiek nie mam jeszcze na nią pomysłu, ale myślę że podczas budowy sam się narodzi. Pierwszy raz mam model tej firmy i porzpakowaniu pierwsze co się rzuciło mi w oczy bardzo dużo wyprasek z częściami, same części także wydają mi się dobrze wysłane chodź nie jestem jakimś specem co do modeli plastikowych, bardzo bym prosił o opinie na temat firmy Bronco.
 7. Witam sprzedam model firmy TAKOM. Typhoon K, stan modelu sklepowy cena 200zl + koszt wysyłki
 8. Witam, mam do was pytanie czy taki kompresor wystarczy dla mnie do malowania modeli. https://allegro.pl/kompresor-z-butla-do-aerografu-modelarski-tc-20t-i5978717220.html Mialem wcześniej taki ale bez butli, czy jest duża różnica pomiędzy nimi?
 9. Witam mam do was pytanie czy ma ktoś sposób jak na pomalowaną powierzchnię innym odcieniem zrobić coś w stylu nakrapiania bardzo drobnych punktów na całą powierzchnię?
 10. Muszę zamówić kilka produktów AK, tym czasem koła przyklejone do ramy , bałem się troszkę jak po przyklejeniu kół model wyjdą błędy ustawieniowe wahaczy, ale jest ok.
 11. Opony pomalowałem pactrą A46 później troszkę z washowałem szarym pigmentem oraz czarną pastelą i na to poszedł bezbarwny lakier.
 12. Dziś przyszła kolej na koła. Koła oryginalne z pudełka Nokiany felga oraz opona lekko z washowana o ile z felgi jestem zadowolony, bo mniej więcej o coś takiego mi chodziło to nie wiem co zrobić jeszcze z opną by ją bardziej przybrudzić.
 13. Mam do was pytanie odnośnie produktu: http://www.hobbysta.pl/paneliner-for-sand-and-desert-camouflage-35ml-p-43562.html A mianowicie czy jest z innej firmy odpowiednik tego specyfiku bo u mnie od ręki produkty firmy AK jest bardzo ciężko dostać, czy mp. Vallejo też ma coś takiego
 14. Rama pomalowana w pierwszej kolejności poszła farba Pactra A20 nieco ciemniejsza a ostateczny kolor to Pactra A118. Niestety zdjęcia a szczególnie ostatnie nie oddaje tego do końca jak rama wygląda w rzeczywistości, fotograf ze mnie niestety marny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.