Jump to content

GrzechuM

Members
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Reputation

11 Good

Personal Information

 • Location
  Zabrze
 1. Przedstawiam mój najnowszy zlepek. A-1H Skyraider. Zestaw Hasegawy uzupełniony o kilka blaszek parta, których właściwie nie widać oraz o zestaw uzbrojenia również z Hasegawy bowiem w pudełku prócz zbiorników paliwa właściwie nic więcej nie znajdziemy. Model bardzo przyjemny w budowie. Trudności nie odnotowałem. Konstruktywna krytyka mile widziana.
 2. A czy w tej książce o morskim dywizjon lotniczym jest jakaś wzmianka o barwach samolotu?
 3. Nie bez powodu podciech ma odznakę TOP GUN Mega robota.
 4. Dzięki za uwagi. Tak, mam świadomość, że weathering może być przesadzony. Nie ukrywam, że jest to pierwszy model, w którym zastosowałem go na taką skalę i być może ta skala mnie przerosła.
 5. Co do klap to faktycznie tak powinno być przy czym producent o ile przewidział wychylone sloty przy podniesionym skrzydle o tyle "zapomniał" o ruchomych klapach. Przez chwilę nawet myślałem o tym by je wyciąć ale gdzieś ta myśl uciekła ;]
 6. Żółte obramowanie oszklenia to kalki z zestawu. Możliwe były dwie opcje kalek. Same żółte ramki lub ramki połączone z czarnym kolorem owiewki. (Ja zastosowałem same żółte ramki) Generalnie kalki zasługują na duży + bo w żadnym wypadku nie przypominają tych pancernych kalek Academy - których żadna chemia nie potrafi zmiękczyć - a jakie znamy z innych zestawów.
 7. Model jak w opisie. Sklejanie bardzo przyjemne. Malowany Hataką serii orange. Co do malowania i efektów to być może jest za bardzo "styrany" życiem. Konstruktywna krytyka mile widziana.
 8. Airfix z tym zestawem metalowego płata. a ktoś wie gdzie w PL można ten zestaw kupić ?
 9. Witajcie, Mam problem (a jak sądzę nie tylko ja) z kalkami Academy. Konkretnie chodzi mi o przykład jak na załączonych zdjęciach. Rekinie zęby do P-40. Kalki teoretycznie położone zgodnie ze sztuką natomiast w praktyce to nie działa. Każda inna kalka po przyjęciu takiej dawki chemii zwyczajnie by się rozpuściła a te jak twarde były tak dalej są. Używam Mr. Setter i Softer, próbowałem również, z płynami Tamiya. Nic, nic nie działa. W sklepie powiedziano mi żeby jeszcze spróbować wodą z mocniej stężonym octem. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.