Jump to content

radoslaw6363

Members
 • Content Count

  352
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

Personal Information

 • Location
  Aleksandrów PL/ Bad Endorf Bawaria
 • Interests
  Modelarstwo , historia, polityka,wędkarstwo ,książki ,wycieczki.
 • Occupation
  CNC

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No jak by to powiedzieć 😛dla mnie pojawienie się modeli na które czekałem od epoki kamiennej modelarstwa😎 zmuszony sklejać z mydła strugane czeskie wyroby modelopodobne to jest dobra zmiana 😎 Znaczy jest ruch w interesie i modelarze się komuś opłacają 😆 To jeszcze taki sumik na zachętę !
 2. Pamiętam dyskusję sprzed lat na tym i na bratnim forum ,gdzie spora część kolegów stanowczo twierdziła że modeli samolotów IIRP nikt nie wyda i dziś słyszę to samo. W międzyczasie skleiłem wydane w Czechach P11c i P24 , a dzięki AH i IBG mam już kilka modeli i zapewnioną robotę na cały rok. Formy są tańsze, technologia poszła do przodu i koszta będą maleć. Robi to nadzieję na ciąg dalszy . Modele IBG są w Polskich sklepach w czołówce pod względem sprzedaży i to też dobrze rokuje na przyszłość. Kontakt z ww firmami to żaden problem dla każdego użytkownika FB . Jakiś czas temu zapytałem o PZL 43 i 46 i uzyskałem odpowiedź że biorą pod uwagę, to też dobrze rokuje. Jest popyt i jest podaż ,ale jest też masa modeli na rynku i tutaj znowu kwestia, czy wydać kolejny model Me-109 ,czy może P50 ,,Jastrząb''Ardpol pokazał że pomimo braku dokumentacji jednak można. Podobnie inne P-48 czy LWS 3 . Można wydać ,,Suma'' można Fairey Battle ja chciałbym obydwa . Jest dobrze ,może być jeszcze lepiej ! Modelarze są jak filateliści na wymarciu ? Pamiętam że w moim bloku znaczki zbierało kilku chłopaków ,kto z młodych ludzi dziś się tym zajmuje ? Nie znam nikogo takiego ! Z modelarstwem jest inaczej ,ja i wielu kolegów powróciło do hobby z dzieciństwa ,ale są i młodzi. Gdyby było więcej takich ludzi jak Tomek z firmy Agtom to i modelarzy by przybywało ,jego filmiki ,,werbują'' młodych i przywracają starych. Byłem w Krakowie w maju i rozmawiałem . Nie jest z młodzieżą źle, zaczynają często od figurek i dalej idą w kierunku modeli. Agtom otworzył w budynku w którym ma siedzibę modelarnię ,o ile wiem jest to jedyne takie miejsce w PL .Trzymam kciuki ,jeżeli będzie sukces to znaczy że rokowania dla przyszłości modelarstwa są dobre !
 3. Pamiętam dyskusję sprzed lat ! Modeli PZL nikt nie wyda ,to się nie zwróci ,nie opłaci ,bez sensu itd. Czesi zrobili P-11 i P24 , a nawet FLY Łosia wydał , Arma Hobby Puławszczaki wypuściła no i wreszcie IBG ! Tak jak tutaj wielokrotnie napisano nie jest to działalność charytatywna musi się opłacać i widocznie opłaca. Produkcja form jest tańsza i ich jakość rośnie . Napisałem do IBG z pytaniem o PZL 43 i 46 i odpisali że biorą pod uwagę !
 4. https://www.scalemates.com/kits/airfix-a04021-bristol-beaufort-mki--1260478
 5. Taki mam plan na 2020 😛 Ponieważ AH zeszła na złą drogę i PZLelek nie robi 😕 Cała nadzieja w IBG I TUTAJ PROŚBA DO MODELARZY z grupy 1/72 o Stworzenie grupy lobbującej ,na rzecz kontynuacji serii samolotów lotnictwa II RP wydawanych przez IBG . Może ktoś ma jakieś pomysły w tym temacie ? Jak widać dwa ,,Karasie'' gotowe ,trzeci ponitowany w drodze i pozostaje nadzieja na PZL 43 i PZL 46 😉 Stadko ,,Karasi'' i jeden ,,Sum''; taką mam koncepcję 👍https://www.youtube.com/watch?v=a2oJw3Sj5WU
 6. Jest srebrny i pokazany w kilku rzutach. Błyskawica na kadłubie nie jest pewna.
 7. Dzięki już do tego doszedłem ,są kompletnie nie widoczne ! Iglica czasami jest z tyłu brudna i chyba czas uszczelkę wymienić ! Trzeba tylko odpowiedni śrubokręt . Wygląda to tak + uszczelka .
 8. Witam Mam kłopot z aerografem Ultra ,po rozebraniu stwierdziłem brak dwóch elementów widocznych na rysunku pod spustem ,chodzi mi o części o nr. 123450 i 123471. Pierwsza część to chyba uszczelka ,druga nie wiem co to ? Jaki wpływ na pracę aerografu ma brak tych części i czy można je dokupić ?
 9. https://www.britmodeller.com/forums/index.php?%2Ftopic%2F235062940-potez-25-a2b2-hispano-and-lorraine-172%2F&fbclid=IwAR0_CVSlrbxbt5yLsa_QmKpXjib8oQ_8Fw5lgijuhVCG841etepaeDfOFAo
 10. Są dwie w zestawie i chyba bez broni zrobię ! A w literaturze nie wiele widać w tym temacie 😂
 11. Nie bardzo wiem jak w Polskim egzemplarzu wyglądała wieżyczka informacje w necie są sprzeczne !
 12. Wrześniowy dwupak z cyklu muszę To mieć !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.