Jump to content

radoslaw6363

Members
 • Content Count

  338
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

Personal Information

 • Location
  Aleksandrów PL/ Bad Endorf Bawaria
 • Interests
  Modelarstwo , historia, polityka,wędkarstwo ,książki ,wycieczki.
 • Occupation
  CNC

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wrześniowy dwupak z cyklu muszę To mieć !
 2. Długo oczekiwany model IBG Models 1/72 PZL P11g "Kobuz" będzie dostępny na początku września! Poniżej zbudowany prototyp! Idzie to jak krew z nosa ,rok opóźnienia ,ale może w końcu coś się ruszy ! https://www.facebook.com/pg/ibgmodels/community/?ref=page_internal
 3. Whitleya kiedyś wrzucę, od dawna kupuję namiot bezcieniowy i być może kiedyś kupię 😮
 4. Są ludzie co robią na zamówienie https://www.facebook.com/Mr-Decal-2073507069600127/
 5. Przed 1939 zamówiono 6 ,rozważano zamówienie kolejnych 12 ,przybył tylko jeden .
 6. Italeri poprawiło9 stareńkiego Canta ,dodali wnętrze i przeryli linie podziału na skrzydłach na wklęsłe. W zestawie jest 5 dostępnych malowań i pokaźny arkusz kalek. Niestety nie skorzystam z nich, mam zamiar wykonać Go w Polskim malowaniu . Zawsze chciałem mieć model właśnie tego jedynego samolotu 😃Podczas wizyty w Krakowski MLP nabyłem literaturę i po woli coś lepię, mam nadzieję na pomoc i poradę w razie problemów 😄
 7. Czasy dziś mamy trudne ! Kiedyś modelarz miał w sklepie kilka modeli do wyboru ,teraz klęska urodzaju sprawia że trudno coś wybrać 😎 Po doskonałym modelu samolotu Whitley postanowiłem zabrać się za Canta ,czy dam radę okaże się ? Wiem że wzrośnie zużycie szpachlówki 😄 i ogólna frustracja modelarstwem .
 8. IBG PZL P.11c w skali 1/32 - WKRÓTCE! PZL P.11c in 1/32 COMING SOON! - pierwszy polski model wtryskowy w skali 1/32 - pierwszy model wtryskowy legendarnego P.11c w tej skali - opracowany na podstawie dokumentacji remontowej - pełne wnętrze - pełne nitowanie - realistycznie odwzorowana faktura blachy falistej - realistycznie odwzorowany silnik Merkury VS2
 9. Jako że pracuję nad Whiteyem obejrzałem warsztat dotyczący tematu i spodobał mi się efekt końcowy. Niestety nie bardzo wiem jak potraktować powierzchnię modelu żeby czegoś nie zepsuć .Na gotową pomalowaną powierzchnię autor warsztatu natryskuje jakieś plamki i myślę że to nazywa się filtr .Ja dla utrudnienia maluję aerografem niebieską Hataką przeznaczoną do pędzla i zastanawiam się czy używany rozcieńczalnik nie uszkodzi powierzchni Farby ,może ktoś stosuje takie zaawansowane techniki i coś doradzi ?
 10. I kolejny piękny dwupłat w Twojej kolekcji .srebrny mi się podobał a ten podoba się jeszcze bardziej i tak sobie myślę kupię i zrobię bo to piękna maszyna była !
 11. Tak Wygląda szacunek dla dziedzictwa narodowego w praktyce ;o) Można by tak jeszcze długo o szacunku dla naszego dziedzictwa narodowego Kilka eksponatów jest pod dachem ,między innymi jedyny w Polsce Me-109 , co prawda muzeum kupiło ten samolot ,ale poprzedni właściciel nie spieszy się z oddaniem posiadanych elementów płatowca takich jak ,celownik ,broń pokładowa ,elementy chłodnicy itd..... Eksponaty pod dachem są w tej dobrej sytuacji że nie gniją Niestety są w zamian za to słabo widoczne . Dla mnie gwiazdą Krakowskiego cmentarzyska samolotów zabytkowych jest ,,Jedenastka'' .Niestety została wyłączona tak jak i PWS 26 z kolekcji ,stoi w remontowanym hangarze do którego wstęp jest wzbroniony :idea: A że nie było nikogo w pobliżu 😕 Generalnie tylko osoby o mocnych nerwach ,ewentualnie nie lubiące samolotów powinny odwiedzać tą placówkę muzealną Miłośnikom lotnictwa nie polecam ,przykro patrzeć Były i dobre wiadomości ,mówiące o remoncie Hangaru ,niestety jak zrobiono projekt to nie było wykonawcy, jak się znalazł wykonawca to zdrożały materiały budowlane i sprawa po ustalonych kosztach jest już nie aktualna ,wykracza poza kosztorys. Muzeum lotnictwa to dla każdej władzy temat poza marginesem zainteresowań .Pieniędzy nie ma ,nie było i nie będzie Może jakaś akcja ludzi dobrej woli ,miłośników lotnictwa mogłaby coś tutaj zmienić ? Archeo Łask pokazuje że można :idea:
 12. ile się nie mylę Peszka w tej skali nie pojawiła się od wielu lat https://www.facebook.com/Zvezda.ModelKits/?__tn__=kCH-R&eid=ARBVPPdZ5qkD44z0EHuMVyKO6YEIig-OYIv240iOiH2Bw8WPAgdh-NJ8J9evhdXsoPbnhpnMXei0P-v
 13. Stosuję włókna z rajstop. Mają swoje plusy ,ale szukam innych metod ,czy do mocowania żyłki trzeba było wiercić otwory w płatach ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.