Jump to content

radoslaw6363

Members
 • Content Count

  366
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Excellent

Personal Information

 • Location
  Aleksandrów PL/ Bad Endorf Bawaria
 • Interests
  Modelarstwo , historia, polityka,wędkarstwo ,książki ,wycieczki.
 • Occupation
  CNC

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niestety popsułem kalki, psiknąłem bezbarwnym, ale i tak po naklejeniu taśmy kawałek się oderwał. A pod maskowanie srebrna farba i tak się dostała ! Dosztukowałem z innych kalek , ale dobrze to nie wygląda. Kalki powstały na zamówienie, ale jakieś blade wyszły. Szablonów nie chcę robić bo czuję że spitolę jeszcze bardziej ! Bok ma 30mm. Może ktoś z kolegów ma gdzieś takie już zbędne i mógłby poratować ?
 2. No ale nie jest prosto , ten element nazywa się wspornik , na fotce widać że czasami jest pomiędzy cylindrami , a czasami ponad nimi ?
 3. Po dłuższym przeglądaniu internetu trafiłem wreszcie na fotki z remontu silnika i skumałem jak zamontować części 74 i 75 z blaszki Parta, z tym że trzeba to wg. ich instrukcji montować naprzemiennie i chyba zacząć losowo ,bo szczegółów brak !
 4. Witam ! Zaczynam model, który jest dla mnie św. Graalem modelarstwa. Raz że ,,jedenastka'' jest dla mnie ulubiona maszyną, dwa że przez wiele lat żadnego dobrego modelu tej maszyny na rynku nie było ! Kiedy tylko pojawił się model Azura zabrałem się do przeróbek żeby upodobnić Go do P11c. Później pojawił się bardzo dobry model od Army i seria puławszczków od IBG. IBG z modelem w skali 1/32 to teraz najważniejszy model za jaki kiedykolwiek się zabieram i proszę Kolegów o pomoc. Nigdy nie skleiłem samolotu większego niż 1/72 i nigdy nie zrobiłem modelu o tym poziomie z
 5. Po długiej przerwie witam ponownie ! Wszystkie modele widoczne na pierwszej fotce już sklejone, na końcu biorę się za Canta. Ostatnim z listy był Fokker DXXI .
 6. Piękny ! Mam już na półeczce i w najbliższych planach do sklejania, również obawiam się osłony kabiny . Twoje praca mi się podoba . No i kapcie ,czyli osłony podwozia dodają uroku. Dla mnie najpiękniejsza ,,jedenastka'' Szkoda że nie było Tych maszyn więcej ,miały większe szanse na dogonienie bombowców i jeżeli rzeczywiście posiadały 6 km to i zestrzelenie byłoby łatwiejsze niż 2 km.
 7. I ja chciałbym Jastrzebia od IBG .Ardpol pokazał że można. A są i inne prototypy. W katalogu IBG jest kilka pozycji określonych secret .Jak dotąd coś tam słyszałem o R XIII i tu myślę że będą przynajmniej dwie wersje ,lądowa i morska. Zapytałem ?u źródła o możliwość wydania PZL 43 i 46 . i IBG odpisało że biorą pod uwagę . Jak dotąd sklejam i sobie chwalę !
 8. Dziękuję ! Mam od dawna zamiar zrobić podsumowanie i pokazać wszystkie posiadane modele ,te sprzed lat i całkiem nowe .np. Karaś Hellera i 3 kolejne IBG .Niestety większość danego mi czasu to były przerwy w działalności modelarskiej. Wojsko ,dzieci ,rodzina ,praca ,własna firma ,wyjazd za granicę .Minęły lata zanim powróciłem do hobby ,modele sklejałem w Danii na północy Niemiec,na Słowacji , od 6 lat sklejam w Bawarii. Nikt chyba nie przebije kolegi ,który będąc kierowcą TIRa wozi ze sobą spore pudło i buduje modele stojąc na parkingach codziennie w innym kraju ! Pozdrawiam i dziękuję z
 9. Dawne lata, kiedy cytując klasyka ,,Nie było niczego'' stanęły jak żywe przed oczami ! Większość Tych modeli miałem w ręku i skleiłem. O kupieniu czegoś lepszego ,czy choćby farb mowy nie było ! Taśma maskująca ,czy aerograf z powodu nieobecności farb były zbędne. Sklejanie modelu trwało z godzinkę i satysfakcja była gwarantowana. Dziś po kilku tygodniach pracy nad modelem stwierdzam zawsze że i tak jest do dupy .bo to czy tamto nie takie ! Mój kolega i sąsiad miał tatę stolarza i obrazki z modeli made in DDR naklejone na sklejkę i polakierowane zdobiły przedpokój .Czeskie modele czasami w Łod
 10. Koledzy mają rację ! Kup na początek Airfixa , tylko uwaga w nowych pudełkach mogą być stare produkty ,dlatego najpierw sprawdź co jest w środku . Nie wiem czym malowałeś ? Do malowania pod pędzel mogę polecić Polskie farby Hataka i satysfakcja gwarantowana . Bardzo fajny jest Hurricane
 11. No jak by to powiedzieć ?dla mnie pojawienie się modeli na które czekałem od epoki kamiennej modelarstwa? zmuszony sklejać z mydła strugane czeskie wyroby modelopodobne to jest dobra zmiana ? Znaczy jest ruch w interesie i modelarze się komuś opłacają ? To jeszcze taki sumik na zachętę !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.