Jump to content

panDespota

Members
 • Posts

  399
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

panDespota last won the day on June 3

panDespota had the most liked content!

Reputation

285 Excellent

Personal Information

 • Location
  Zabierzów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja jak kleiłem Mustanga Skalskiego i chciałem uzyskać takie nierówne krawędzie to pasy malowałem od taśmy po czym później krawędzie poprawiłem pędzlem. Wydaje mi się że wyszedł dosyć ciekawy efekt
 2. Ładna praca Jakbym robił Afrykańczyka tak bym chciał żeby wyglądał. Dołu nie pokażesz?
 3. Też tak uważam. Może coś więcej na temat scenki?
 4. Spacerując po mieście, przeglądając post na telefonie wózki wyglądały mi na identyczne. Teraz dopiero na laptopie widzę, że nie są całe robione od nowa tylko ich część. Przepraszam i zwracam honor. Good job!
 5. Tyle pracy a ten wózek wygląda jak ten z IBG kurcze tak laikowo patrząc na pierwszy rzut oka to przy jego budowie az tak bardzo się to będzie rzucać w oczy? Czy zdjęcia są źle wklejone? Aczkolwiek podziwiam.
 6. Naniosłem brakujące oznaczenia. Pas namalowałem z pojedynczym czerwonym paskiem po jednej stronie. Błyskawicę też zmalowałem. Kalka jest spora i wydaje mi się że znikną pod nią linie i nitowanie. Nie jestem jedynie zadowolony z jej białego obramowania, wyszło ciut za grube, ale może nie będzie mnie to dręczyć po nocach Jeszcze co do chipping medium- po naniesieniu oznaczeń poprawiałem odpryski w kilku miejscach i działa jak wcześniej. No i foto
 7. Też mam w planach i leży już na półce, Revellek. Ale Amerykanin? Fuj Będę zaglądał.
 8. Boże święty! Czyżby Vallejo były w czymś lepsze od Gunziaków? A nie. W sumie to gorsze, gorzej się trzymają
 9. Bardzo fajnie zmalowana p7ka. Podoba mi się jak zgasiłeś biało czerwone oznaczenia. Nie walą tak po oczach. Celownik jest zestawowy? Wygląda strasznie topornie. Nie pamiętam żeby u mnie taki był. Dołu to nam nie chcesz pokazać? Model na wielki plus.
 10. To nie żadna tajemnica. Cieszę się że się podoba i z chęcią opiszę. Użyłem chipping medium od Vallejo. Model po malowaniu srebrem zabezpieczyłem błyszczącym bezbarwnym lakierem z pomarańczowej Hataki. Jest dosyć „twardy” po wyschnięciu i bardzo dobrze trzyma. Po nałożeniu Hataki nałożyłem chipping medium. Później szybciutko żółty na krawędziach natarcia skrzydeł, zielony na całej górze i zakończyłem na czarnym pasie przed i za kabiną. Starałem się to zrobić w miarę szybko gdyż nigdzie nie znalazłem info jak długo można pracować na położonym medium (jakby ktoś wiedział będę wdzięczny za info). Po ściągnięciu taśmy maskującej zabrałem się za drapanie. Istotną kwestią też wydaje mi się przygotowanie farby przed drapaniem. Chodzi o jej zwilżenie. Używałem do tego pędzla. Przy dużej ilości wody i drapaniu jeszcze jak woda była na farbie schodziły spore jej połacie. Za duże. Nie byłem zadowolony. Interesujące mnie efekty uzyskiwałem kładąc minimalna ilość wody, można powiedzieć że jedynie zwilżając powierzchnię farby. Robiłem to małymi partiami gdyż woda dosyć szybko odparowywało i źle się skrobało. Używałem do tego zaostrzonej wykałaczki. Niestety łamała się i rozwarstwiała. Dobrym pomysłem okazało się zatopienie funkiel nówki w „superglu” tak żeby drewno trochę go wypiło. Po przeschnięciu zaostrzyłem ją na papierze ściernym i skrobałem dalej. Tak obskrobałem cały model, ale brakowało mi tej „ostrości” w zadrapaniach. W rękę poszedł skalpel. Zwilżałem powierzchnię farby pędzlem i czekałem aż woda zniknie- czy tam wsiąknie w farbę i dopiero wtedy drapałem skalpelem. Wychodziły drobne i ostre zadrapania. I tak dobrnąłem do momentu jaki widać w poprzednim poście. Zastanawia mnie jakby się drapało gdyby farba dobrze wyschła i czy w ogóle by to było możliwe. Tymczasem udało mi się ostatnio psiknąć jeszcze od szablonów Hinomaru. Teraz jeszcze pas na ogonie i rozkminić musze szablon błyskawicy i będzie można zamknąć etap malunków. Co do pasów na ogonie to był on biały z obwódką z przodu czy po obydwu stronach? i w jakim kolorze ona mogła być- czarny, czerwony? Jest jakiś schemat z tej jednostki? Różnie jest to interpretowane w malowaniach.
 11. Bardzo mi się podoba. Pod skrzydłem trzecia lampeczka nie powinna być żółta? Czy to wina zdjęć?
 12. Położyłem główny kolor i podrapałem. Z kamuflażem nie kombinowałem, zostawiłem tylko w zielonym. Na dalszym etapie uzupełnię odpryski kredką.
 13. Mi wamod też szybko zaschnął. Poza tym tak zaczął walić, że szok. Obecnie mam Vallejo już dosyć długi czas i trzyma się dobrze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.