Jump to content

panDespota

Members
 • Content Count

  282
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

panDespota last won the day on March 25

panDespota had the most liked content!

Community Reputation

100 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Podział oszklenia (E3 góra/E4 dół)
 2. Dzięki. Na razie prace wstrzymane. Zwrócono mi uwagę iż przednia część oszklenia jest z E4 a nie E3. Faktycznie przeoczyłem. Poszukuję. Więc jakby miał ktoś do poratowania to chętnie przygarnę.
 3. Jezu tak już wale napisy od szablonów, że nie wziąłem pod uwagę iż może to być kalka. Ale ze mnie czoło 😵
 4. Bardzo ładny powrót. Do tego co wcześniej napisał kolega bym dodał jeszcze do podmalowanie owiewkę. Widać prześwity, aczkolwiek wiem że na półce tego nie widać 😉
 5. Fajnie pomalowany. Podoba mi się wypłowiały kamuflaż. Szkoda tylko że do napisu na ogonie użyłeś takiej 100% czerni. Za bardzo się odcina na całości. Bardzo się podoba.
 6. Wygląda bardzo ładnie. Pasy tylko jakieś takie żółte wyszły...
 7. Takiego Meserszmiciki z magazynu sobie wyciągnąłem i zacząłem dłubać. Model będzie w malowaniu maszyny na której latał Uffz. Karl Wolff z JG52 w 1940. Zestrzelona jest dobrze obfotografowana. Dorzuciłem blaszkę Edka i lufki Mastera. Ponitowałem.
 8. Bryła złożona. Silniki zamocowane do zdjęcia. Oszklenie rozcięte, będę otwierał kabinę. Pojawiło się kilka linii podziałowych, kilka zaszpachlowałem, dodałem kilka klapek inspekcyjnych, ponitowałem. Problem jest z malowaniem. Chciałem wykonać egzemplarz biorący udział w walkach- podparty jakimś zdjęciem. Jedyny do jakiego udało mi się dotrzeć to samolot o nr. 162052 zasypany śniegiem przejęty przez Sowietów. To podobno jedyna sfotografowana maszyna, która działała operacyjnie. Malowanie raczej z tego nie wyłuskam. Na sieci też nie trafiłem. Pojawiają się jeszcze w sieci B2 141258 BH+ZS, latał z drewnianą makietą. Do tego 140494 DO+XG, z tym że to też B2 testówka (w testach latały jeszcze podobno 141291 i 141292- zdjęć nie znalazłem) Te mnie jednak nie interesują 😕 Jakby ktoś coś wiedział więcej chętnie wysłucham.
 9. Dokładnie jest jak piszesz. Też użyłem vuca a samą tylną część zostawiłem z zestawu. Schowana w pozycji złożonej nie rzuca się praktycznie w oczy.
 10. Tak się składa, że składałem ostatnio Vala z Fujimi. Sporo grzebałem po necie bo zastanawiałem się czy wybrać Fujimi czy Dragona. Niestety Dragon ma sporo byków z bryłą. Zwłaszcza jest to widoczne na oszkleniu, na które chcąc nie chcąc zwraca się uwagę w pierwszej kolejności przy prezentacji modelu. Zaznaczam, że swoją decyzję podparłem opiniami innych zajawieńców z sieci. Mi stety, niestety daleko do sprawdzania modelu z planami. Nie mam nerwów. Fujimi to model mający już swoje lata, ale detal zewnętrzny ma bardzo ładny. (ZTS Plastyk to też podobno jego kopia). Linie delikatne. Kabina to niestety porażka. Przy zamiarze jej otwarcia nie obejdzie się bez grubego rzeźbienia. Pokazywałem go też na forum. Czekam niecierpliwie na finisz.
 11. Dziękuję za komentarze. No tym razem nie było... Model super opracowany. Z kalkami to bez przesady nie są znowu takie drogie, zwłaszcza że mamy zestawy na trzy egzemplarze Lufa zestawowa z kadłuba tylko rozwiercona i podebrana od spodu skalpelem.
 12. Przyszedł czas na pierwszego Ruska na półce. Arma mistrz, model super. No może przy podwoziu się dłużej zatrzymałem, ale poszło. Wzbogacony blachą Eduarda i kalkami Exito. Kalki też bomba. Przydało by się żeby ktoś zrobił owiewkę bo aż grzech nie otworzyć kabiny. Zaprasza do galerii i jeszcze strzał kabiny z warsztatu
 13. Też obserwuję. Z chęcią skleił bym coś tak dużego, ale nie miałbym gdzie go postawić. Najpierw muszę jakąś gablotę zrobić żeby się nie kurzył...
 14. Fajne wykonanie. Lufkę kma można było jakimś metalem pociągnąć. W pierwszym momencie mi się z Metal Slug skojarzyło
 15. Chyba że przed odnowieniem wyglądał lepiej 😀
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.