Jump to content

rosik

Members
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Płyty lekko podbrudziłem tak jak podpowiadaliście. Ale nie wiem czy efekt jest zadowalający. Bałem się, że coś tak zepsuję że będzie to nieodwracalne.
 2. Po przymierzeniu już tego gunnera do pojazdu u broni okazało się, że niestety muszę trochę jego rękę przerobić aby nie wisiała w powietrzu tylko się opierała o coś, więc musiałem ją wyłamać i dołożyć trochę szpachli.
 3. Przyszły figurki operatora uzbrojenia. Postanowiłem umieścić tego wyprostowanego wąskiego stojącego. Ale nie podobało mi się że ma w ręce jakieś cygaro więc pozamieniałem ręce tym figurkom.
 4. Kalkomanie drukuje na drukarce laserowej i wycinam, tak samo zrobiłem z flagami które figurki mają na rękawach. Dodam jeszcze oznakę jednostki, jakaś zespołowa i na hełm znaczniki zespołu. Dziękuję wszystkim za słowa pochwały, mi również się ta scenka podoba, sam jestem zdziwiony że mi tak dobrze to wyszło.
 5. Racja, w takim razie ubrudzę trochę bieżnik na brązowo, na płytach też może jakieś błotniste ślady dodam po kołach. Poszukam w Internecie zdjęć jak to może wyglądać. Tymczasem dzisiaj trochę roślinności dodałem. Tak się to wstępnie na przymiarce prezentuje. Na pewno jeszcze dodam gunnera, tablice rejestracyjne, kalkomanie na figurki, trochę krzaków, może jakąś młodą brzózkę zrobię, no i faktycznie te płyty i koła można ubrudzić.
 6. Kwiaty to gotowiec, jakiejś firmy PAINT FORGE, bardzo tanie więc kupiłem na spróbowanie. Podstawka się powoli zmienia, nawet mi zaczyna się to podobać. Odnośnie opon/kół to pewnie jeszcze coś zmienię, ale się zastanawiałem ze skoro jedzie drogą betonową to czy błoto by nie odpadło z wystających elementów bieżnika a nie zostało w zagłębieniach i po bokach? Ziemia wstępnie pomalowana, chciałem ją zrobić leśną dlatego jest taka ciemno szara a nie brązowa. Muszę podoklejać jeszcze jakieś śmieci / liście czy inne patyki na drogę, później dojdzie roślinność. Czekam też na operatora uzbrojenia na gunnerkę aby go dorzucić na pojazd. W sumie pierwszy raz w zyciu taka odstawkę robię i jestem z niej coraz bardziej zadowolony. Zastanawiam się czy tą balsę pomalować bejcą czy na czarno.
 7. Nad zdjęciami jeszcze sporo pracy 😕 Figurki też nie skończone jeszcze. Bateria w aparacie padła więc zdjęcia wykonane przed chwilą telefonem.
 8. Tu schnie podstawka dlatego te płyty takie ciemne, wszystko jeszcze przed pomalowaniem.
 9. Przed chwilą zrobiłem zdjęcia, może te troszkę lepiej wyglądają. Chociaż też pozostawiają dużo do życzenia.
 10. Na drodze jest już dzisiaj położona ziemia ale schnie, więc zdjęcia sprzed tego procesu. Kurcze naprawdę muszę popracować nad zdjęciami bo są tragiczne.
 11. O kurcze co tu się dzieje 😮 Liczyłem że zdjęcia uda mi się trochę lepsze zrobić, ale są kiepskie bo przy sztucznym świetle z lampy, więc są za ciepłe. Ten model aż tak źle nie wygląda jak na zdjęciach. Postaram się jakoś zaradzić i zrobić lepsze zdjęcia przy lepszym świetle. Aż tak ubłocony to w rzeczywistości on nie jest jak na fotkach i nie jest to aż takie żółte, to raczej wina żółtego-ciepłego światła.
 12. Dzisiaj trochę zieleni sobie dodałem i na pojeździe parę zacieków zrobiłem. Planuję lekko dodać suche błoto i trochę świeżego. Zdjęcia robione telefonem przed chwilą po godzinie 22, więc słaba jakość, ale kiedyś powrzucam lepsze
 13. Figurki to chińskie składańce z żywicy z aliexpress. To są jakieś połączone w całość elementy z LiveResin i Legend Production. W ten sposób powstaje niby nowa figurka nie łamiąca praw autorkich haha. One są tak zrobione że praktycznie przykleja się tylko ręce, nawet głowa jest gotowcem, więc ja głowy pousuwałem, i wstawiłem z Live Resin, to samo HK-416. Zrobię im zdjęcia jak je ukończę, brakuje oznaczeń itd. Jeżeli chodzi o radiostacje to polskie wojska specjalne używają: radiostacje Harrisa HF - AN/PRC 150C, radiostacje Harrisa UHF/VHF/SATCOM - AN/PRC 152, AN/PRC 152A, AN/PRC 117F, AN/PRC 117G na pojazdach ZWD-3 dodatkowo jest stara radiostacja RF-5800 Do wszystkich radiostacji występują wzmacniacze mocy, ale tylko na ZWD-3 są zamontowane. Na niektórych Hummerach M1165 występują z tyłu sprzęgacze zamiast tej pufy na której może siedzieć operator uzbrojenia na desancie z tyłu, więc być może na tych pojazdach może być zamontowany wzmacniacz do AN/PRC 150C
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.