Jump to content

rosik

Members
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by rosik

 1. Prawdopodobnie najlepszy hmmwv w skali 1:35 na całym globie. Co prawda można znaleźć piękne modele, ale też wiele daje odpowiednie studio fotograficzne! Gdyby to jeszcze ktoś profesjonalnie obfotografował to by była na pewno najchętniej oglądana galeria świata !
 2. Zdjęcia może nie są najwyższej jakości, ale nie mam czasu przy małym dziecku aby to jakoś lepiej sobie zorganizować. Model przedstawia Hummera M1151 na wyposażeniu Polskich Sił Zbrojnych a konkretnie Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.
 3. Primer stosowałem drugi raz w życiu, w sumie nadal nie jestem pewien po co on jest, na pewno ładnie model wygląda taki cały szary Myślałem że w sumie on jest po to aby się lepiej farba trzymała elementów fototrawionych i dlatego go kupiłem, ale widzę, że bez niego też można się obejść. Postaram sie poprawić lusterka i koło no i o brudzeniu tablic też myślałem. Zrobię to jak wrócę do domu, w miedzyczasie wyjeżdżam na urlop więc galerię postaram się zrobić i wrzucić dopiero za dwa tygodnie. Postaram się znaleźć bo jak skończyłem model to pousuwałem zdjęcia z telefonu aby mi
 4. A tutaj wstępna przymiarka na podstawce. Widzę, że przeglądarka lepiej wyświetla zdjęcia jak się na nie kliknie, niż jak się je ogląda bezpośrednio ze strony. Może muszę pomniejszyć rozdzielczość zdjęcia aby tak samo wyglądało na stronie jak i po kliknięciu.
 5. Pojazd też chyba skończony. Dodane są rejestracje i inne oznaczenia specjalne pojazdu. Lekko przez szybę prześwituje kierowca, którego mi odradzaliście, ale uznałem ze chyba się nie da postawić pojazdu w dynamicznej scence bez kierowcy
 6. O kolorach farb nic nie powiem ponieważ mieszałem na różne sposoby aż wyszły takie jakie wyszły. Prawdę powiedziawszy mam bardzo ubogi warsztat i wyposażenie - posiadam tylko: - 11 farbek, - szary primer, - dwa lakiery (mat i połysk), - dwa beznadziejne washe, - dwa pigmenty miga i fixer do nich, - specyfik AK do zacieków - specyfik do błota i do kałuż - no i klej oczywiście A poniżej już chyba skończone figurki z kalkomaniami itd.
 7. Płyty lekko podbrudziłem tak jak podpowiadaliście. Ale nie wiem czy efekt jest zadowalający. Bałem się, że coś tak zepsuję że będzie to nieodwracalne.
 8. Po przymierzeniu już tego gunnera do pojazdu u broni okazało się, że niestety muszę trochę jego rękę przerobić aby nie wisiała w powietrzu tylko się opierała o coś, więc musiałem ją wyłamać i dołożyć trochę szpachli.
 9. Przyszły figurki operatora uzbrojenia. Postanowiłem umieścić tego wyprostowanego wąskiego stojącego. Ale nie podobało mi się że ma w ręce jakieś cygaro więc pozamieniałem ręce tym figurkom.
 10. Kalkomanie drukuje na drukarce laserowej i wycinam, tak samo zrobiłem z flagami które figurki mają na rękawach. Dodam jeszcze oznakę jednostki, jakaś zespołowa i na hełm znaczniki zespołu. Dziękuję wszystkim za słowa pochwały, mi również się ta scenka podoba, sam jestem zdziwiony że mi tak dobrze to wyszło.
 11. Racja, w takim razie ubrudzę trochę bieżnik na brązowo, na płytach też może jakieś błotniste ślady dodam po kołach. Poszukam w Internecie zdjęć jak to może wyglądać. Tymczasem dzisiaj trochę roślinności dodałem. Tak się to wstępnie na przymiarce prezentuje. Na pewno jeszcze dodam gunnera, tablice rejestracyjne, kalkomanie na figurki, trochę krzaków, może jakąś młodą brzózkę zrobię, no i faktycznie te płyty i koła można ubrudzić.
 12. Kwiaty to gotowiec, jakiejś firmy PAINT FORGE, bardzo tanie więc kupiłem na spróbowanie. Podstawka się powoli zmienia, nawet mi zaczyna się to podobać. Odnośnie opon/kół to pewnie jeszcze coś zmienię, ale się zastanawiałem ze skoro jedzie drogą betonową to czy błoto by nie odpadło z wystających elementów bieżnika a nie zostało w zagłębieniach i po bokach? Ziemia wstępnie pomalowana, chciałem ją zrobić leśną dlatego jest taka ciemno szara a nie brązowa. Muszę podoklejać jeszcze jakieś śmieci / liście czy inne patyki na drogę, później dojdzie roślinność. Czekam też na operatora uzbrojenia na gun
 13. Nad zdjęciami jeszcze sporo pracy ? Figurki też nie skończone jeszcze. Bateria w aparacie padła więc zdjęcia wykonane przed chwilą telefonem.
 14. Tu schnie podstawka dlatego te płyty takie ciemne, wszystko jeszcze przed pomalowaniem.
 15. Przed chwilą zrobiłem zdjęcia, może te troszkę lepiej wyglądają. Chociaż też pozostawiają dużo do życzenia.
 16. Na drodze jest już dzisiaj położona ziemia ale schnie, więc zdjęcia sprzed tego procesu. Kurcze naprawdę muszę popracować nad zdjęciami bo są tragiczne.
 17. O kurcze co tu się dzieje ? Liczyłem że zdjęcia uda mi się trochę lepsze zrobić, ale są kiepskie bo przy sztucznym świetle z lampy, więc są za ciepłe. Ten model aż tak źle nie wygląda jak na zdjęciach. Postaram się jakoś zaradzić i zrobić lepsze zdjęcia przy lepszym świetle. Aż tak ubłocony to w rzeczywistości on nie jest jak na fotkach i nie jest to aż takie żółte, to raczej wina żółtego-ciepłego światła.
 18. Dzisiaj trochę zieleni sobie dodałem i na pojeździe parę zacieków zrobiłem. Planuję lekko dodać suche błoto i trochę świeżego. Zdjęcia robione telefonem przed chwilą po godzinie 22, więc słaba jakość, ale kiedyś powrzucam lepsze
 19. Figurki to chińskie składańce z żywicy z aliexpress. To są jakieś połączone w całość elementy z LiveResin i Legend Production. W ten sposób powstaje niby nowa figurka nie łamiąca praw autorkich haha. One są tak zrobione że praktycznie przykleja się tylko ręce, nawet głowa jest gotowcem, więc ja głowy pousuwałem, i wstawiłem z Live Resin, to samo HK-416. Zrobię im zdjęcia jak je ukończę, brakuje oznaczeń itd. Jeżeli chodzi o radiostacje to polskie wojska specjalne używają: radiostacje Harrisa HF - AN/PRC 150C, radiostacje Harrisa UHF/VHF/SATCOM - AN/PRC 152, AN/PRC 152A, AN/
 20. Figurki to chińskie składańce z żywicy z aliexpress. To są jakieś połączone w całość elementy z LiveResin i Legend Production. W ten sposób powstaje niby nowa figurka nie łamiąca praw autorkich haha. One są tak zrobione że praktycznie przykleja się tylko ręce, nawet głowa jest gotowcem, więc ja głowy pousuwałem, i wstawiłem z Live Resin, to samo HK-416. Zrobię im zdjęcia jak je ukończę, brakuje oznaczeń itd. Jeżeli chodzi o radiostacje to polskie wojska specjalne używają: radiostacje Harrisa HF - AN/PRC 150C, radiostacje Harrisa UHF/VHF/SATCOM - AN/PRC 152, AN/PRC 152A, AN/
 21. Dorzucę roślinność, drogę no i "figuranów". Narazie pojazd i figurki oraz podstawka w powijakach. Takie próbne zdjątka, słabe bo robione telefonem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.