Jump to content

Wittman84

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Wittman84

 • Birthday 08/20/1984

Personal Information

 • Location
  Sandomierz
 • Occupation
  Specjalista prac wszelakich.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witajcie. Od wczorajszego wieczora zmagam się z następującym problemem: postanowiłem urozmaicić kamuflaż popularną "biedronką". Model pomalowany farbami Tamiya - XF60 oraz XF67, na to nałożony lakier błyszczący Tamiya; farby olejne to Maimeri Classico oraz Oilbrusher od Miga; rozcieńczalniki to White Spirit od AK oraz X20. O ile na pustynnym XF60 przebarwienia wychodzą całkiem przyjemnie to na zielonym XF67 jest koszmar - jakbym olejów nie rozcierał czy tapował pojawia się biała/jasno-żółta mgiełka której za chiny nie da się pozbyć, jedynie da się ją bardziej lub mniej rozmazać. Dodam od razu, iż oleje odsączałem na kartoniku. Próbowałem wydłużać czas między naniesieniem olejów a ich ścieraniem, kombinowałem metodą na sucho i z dodatkiem rozcieńczalnika oraz z mniejszą lub większą ilością XF20 i efekt jest identyczny w każdym przypadku. Ścierałem zarówno pędzlami jak i wacikami. Poszukałem odp na YT ale nic sensownego tam nie znalazłem. Może ktoś mi podpowie gdzie leży problem... Ps. mam taką koncepcję: oleje to kolory buff, dust itp. generalnie kolory jasne oraz jaśniejszy odcień zieleni. Może w celu zniwelowania tej mgiełki powinienem raz jeszcze odcieniami zielonego poprawić same zielone plamy kamuflażu?
 2. Ta pierwsza, abe35L-045. Chociaż ja bym obstawiał wersję późną, ewidentnie na fotce widać że pierwszy pierścień na hamulcu jest cały okrągły a wersja wczesna i mid są znacznie ścięte od góry i od dołu.
 3. Witajcie. Pomalowałem model, są kolory podstawowe już i teraz, wiadomo, lakierek gloss i na to wash -> oleje -> pigmenty itd... I teraz takie zapytanie - czy pomiędzy każdym etapem nakłada się lakier bezbarwny? Chodzi mi o to, czy np. przy rozcieraniu biedronki nie usunę gratis wcześniej już zrobionego tak jak mi odpowiada washa. Lakier bezbarwny utrwaliłby go na amen tylko jakoś koszmarnie nie cierpię nakładać lakierów...Będę wielce wdzięczny za odpowiedź - oblukałem yt i wszelakie relacje w SM i nic nie znalazłem w tej sprawie...
 4. Chyba to będzie to cudo tylko brandowane na Tamiyę... https://www.youtube.com/watch?v=mz7aWazX0f8&t=29s
 5. Takie cudo...:) https://www.scalemates.com/kits/zvezda-3698-pantsir-s1--1188665 https://www.scalemates.com/kits/zvezda-3696-bumerang--1188659
 6. Takie cuś....:D https://www.martola.com.pl/pl629/produkty80378/zuk_a15
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.