Jump to content

Technick

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Myślę, że najbardziej spinają się ci, którzy zachęceni opiniami sprzed lat uwierzyli, że kupili modelarskiego Graala i nie znajdą już niczego lepszego w podobnej (albo niższej!) cenie. Nie wiem skąd w niektórych niechęć do zmian i akceptacji zmieniającego się otoczenia i trendów. Jak już koledzy wspomnieli, lata temu H&S był jedyną sensowną i w miarę dostępną opcją. Niżej stały już tylko piwaty i Łukowiaki a na topie znajdowały się Iwaty w zaporowych cenach, na które niewielu mogło sobie pozwolić. H&S stanowił znaczny krok naprzód w porównaniu do chińskich aerografów i nie dziwią
 2. Koślawe googlowskie tłumaczenie z warsztatu podesłanego przez tlb: "Potem przyszedł czas na Sprenkelvorsatzes mój nowy triplex. Przy niewielkim nacisku i prawie nierozcieńczonej farbie (Vallejo Air) szybko dostaję plamki i, jak sądzę, zrobiłem dobrze." Bobek i push-up78 dobrze prawią. Ci jeszcze bardziej uparci takie kropeczki potraktowaliby jako rozgrzewkę przed właściwym malowaniem . W ramach ciekawostki podsyłam zdjęcia znalezione na fejsbukach. No cuda ludzie wyczyniają aerografami.
 3. Atomizacja/wszechstronność (na podstawie porównania 0,35 SP z 0,4 Evo na filmiku) - SP35 Jakość powłoki aero - SP35 Trwałość dyszy - SP35 Czyszczenie - Ultra (a naprawdę nie ma potrzeby każdorazowego rozkręcania aero do czyszczenia zwłaszcza po tak dobrej chemii, z której chcesz korzystać. Wystarczy backflush i ewentualne przetarcie iglicy - odsyłam do instrukcji czyszczenia aero marki Iwata) Bajery typu blokada iglicy, pokrywka na zbiornik z farbą, dodatkowa nacinana osłona dyszy i przejściówka na single action - SP35 Cena - SP35 Możliwość wymalowania przepięknych modeli - oba aer
 4. Na to pytanie już nie odpowiem bo z H&S'a nie korzystałem i nie mam porównania. Ze skargami na Sparmaxa się nie spotkałem ale może to wynikać z mniejszej liczby użytkowników. Ultra jest jednak dużo bardziej popularna. Rozstrzygnąć będziesz musiał sam. Najlepiej byłoby przymierzyć do ręki oba aerografy, a w przypadku ultry liczyć się z okresowymi wymianami dyszy. Znalazłem też ciekawe porównanie pracy wspomnianych aero (MAX35 jest tym samym co SP35, a Evolution ma tą samą dyszę co Ultra więc maluje tak samo) Jest też porównanie Procona z Evolution (dysze 0,2)
 5. Z zasłyszanych minusów: - gorsza jakość powłoki, która dorównuje tej japońskiej dopiero w wyższych modelach evo i infinity za dodatkową opłatą (CR+) - praca spustu nie jest tak responsywna i płynna jak u japońskich braci - dysza wykonana z miękkiego materiału, która z czasem się rozkalibrowuje. - brak dekielka na zbiorniczek z farbą - trzeba dokupić oddzielnie. Według mnie taka pierdółka powinna być w zestawie ale to już czepianie się trochę na siłę ? Najwięcej i tak zależy od malarza i wykorzystywanej chemii. Na pewno Ultra będzie znacznym skokiem jakościowym w porów
 6. W ten weekend na www.spraygunner.com z kodem LABORBRUSH można kupić aero kosztujące więcej niż 100USD 20%taniej. Razem z przesyłką Procon 289 kosztować będzie około 425PLN - cena niewiele różniąca się od tych wysyłanych z Japonii Custom 0,18 za 700PLN. Może ktoś skorzysta ?
 7. Faktycznie jest to Sparmax MAX-3. Odpowiedź prosto od producenta: "The Tamiya airbrush you have asked “SX0.3D” is a co-branding product. This airbrush is the same as MAX-3."
 8. W wyniku fuzji(?) Tamiyi ze Sparmaxem w sklepach dostępna jest nowa seria aerografów "SX" (0,3 i 0,5mm). Natknąłem się na nie przez przypadek buszując po modelarskich sklepach. Świeżyna i recenzji brak. Myślę, że model SX0,3D może być ciekawą alternatywą dla popularnej Ultry i Sparmaxa SP35, którego niewielki 2ml zbiorniczek odstraszał potencjalnych nabywców.
 9. Jakiś czas temu stworzyłem wątek o dobieraniu proporcji podczas mieszania farb. Szczególnie może zainteresować Ciebie strona podana na końcu. Minusem jest to, że każdy z kolorów musisz wprowadzać na własną rękę - nie ma tam żadnej bazy farb modelarskich.
 10. Mam, chwalę sobie ale niestety nie mam porównania do innych modeli. Mały, zgrabny, w miarę cichy. Skoro AS/AF 186 są polecanymi kompresorami to i ten sprzęt nie powinien być rozczarowaniem.
 11. Można też taniej tutaj albo tutaj. Mam, polecam choć dużo lepiej pracuje mi się na zwykłym silikonie. Ouymaru nadaje się raczej tylko do jednoczęściowych form. Zrobienie dwuczęściowej formy jest dość problematyczne choć nie niemożliwe. Tutaj możesz podpatrzeć jak wyszedł żywiczny odlew z formy dwuczęściowej
 12. Bardzo ciekawy sposób jest przedstawiony tutaj (od 3:50)
 13. Dzień dobry Jestem Technick i aktywnie udzielam się na kartonowych forach modelarskich jednocześnie prowadząc kanał na YT. Myślę, że film, który niedawno powstał może Was zainteresować. Modelarze kartonowi często stają przed trudnym zadaniem wymieszania odpowiedniego odcienia do retuszu krawędzi. Za pomocą ogólnodostępnej technologii można w całkiem prosty sposób uzyskać niemal idealny odcień farby. Od pewnego czasu ciągnie mnie w stronę tzw. "walorki" i sklejenia modelu, który później w całości jest malowany farbą. Po przewertowaniu różnych for okazało się, że istnieje grupa
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.