Jump to content

ps13

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Polska
 • Occupation
  Projektant

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witajcie, Poszukuję materiałów dot. radarów NUR-31 i Jawor-M2. Przydałyby się dobre zdjęcia, plany bądź dokumentacja. Z góry dziękuję za pomoc.
 2. Dzięki:) Nie widziałem tego filmu ale potwierdzam- lokomotywy tej serii były z tendrem zaróno 3- jak i 4-osiowym. Szczerze mówiąc to zastosowanie kulek BGA widziałem dawno temu i jakoś nie brałem pod uwagę przy tym projekcie. Przyznaję też ze żywiczne nity kosztowały mnie całkiem sporo :|. Ale do wybaczenia w związku z pierwszym modelem po latach:) Namiary wyślę na Priv. Tak maja swój polistyren różnej grubości.
 3. Przyszła dostawa nitów więc i coś poszło do przodu. Mała przymiarka Po trasowaniu linii podziału blach oraz nitowaniu:
 4. Jeśli zbiorę Wystarczającą ilość materiałów to czemu nie:)
 5. Wracając po latach potrzebuję trochę obycia w modelarstwie:)
 6. Bardzo mi miło:) Cały model zaprojektowałem na podstawie planów "zewnętrznych" i skończyłem latem. Szczęśliwym trafem wczoraj jeden z uprzejmych forumowiczów przesłał mi pakiet planów, zdjęć itp. i teraz jestem w kropce... Wszystkie elementy mam wycięte już i przygotowane do montażu. Z pewnością wprowadzę korekty w podwoziu. Tender też jest do poprawy. Jeśli chodzi o laser to ja osobiście jestem zadowolony z cięcia i mogę śmiało polecić tą firmę na PW. Dokładność cięcia wynosi ok 0,2mm, zaś grubość wiązki lasera to 0,3mm. Jeśli chodzi o krawędzie to wszystkie są do delikatnego przeszlifowania oraz usunięcia tego stopionego plastiku. O wycinaniu otworów pod nity oczywiście należy zapomnieć... Wszystkie wierciłem (ponad 1900 szt). Zdecydowałem się na cięcie laserowe z powodu tak dużej ilości elementów.
 7. Może na początek coś więcej z cyklu "co w pudełku kryje się" Parowóz serii "O" Schemat opancerzenia lokomotywy:
 8. Mój powrót do modelarstwa po latach. Dlaczego akurat taki model? Zawsze interesowały mnie obiekty które jeszcze nie ukazały się na rynku. Może z racji tego iż można samemu pogłówkować i coś odtworzyć z planów, rycin itd. Opracowałem model 3D lokomotywy+ tender w technologii CAD po czym zleciłem wycięcie laserowe w polistyrenie HIPS. Po oszlifowaniu i elementów przystąpiłem do nawiercania otworów pod nity oraz wstępnego składania ramy lokomotywy.
 9. Witam, na załączonym zdjęciu mini lokomotywa manewrowa Köf II produkowana w latach 1932-1968. Poleci ktoś fachową literaturę z planami tej miniaturki? Z góry dzięki
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.