Jump to content

sebastain

Members
 • Posts

  568
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

sebastain last won the day on July 1 2020

sebastain had the most liked content!

Reputation

159 Excellent

Personal Information

 • Location
  Dąbrowa
 • Interests
  sport, modelarstwo
 • Occupation
  Duchowny, webdeveloper

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To czekam(y) z niecierpliwością. Ze swojej strony bym poprosił o jakieś fajne szczegóły tkania, bo sam mam ze trzy silniki do odrutowania a chętnie bym przygarnął trochę skilla od mistrza. Będę bardzo wdzięczny za relację z drutowania, a myślę, że nie tylko ja
 2. Dopiero dojrzałem tego śledzia. Bardzo ładnie zdjęcia "nie wyszły". Bardzo fajnie wyszedł NMF, chyba lepiej niż na MiGach. Możesz zdradzić przepis, jak i czym go malowałeś?
 3. Całkiem zgrabnie wyszedł jak na takie maleństwo. A zrobiłbyś fotkę jeszcze z zapałką Rymulusa?
 4. Najwcześniej za miesiąc Ale sam jestem ciekaw co to będzie
 5. Będąc w Warszawie, zajrzałem do Martoli. Znalazłem tak takie coś:
 6. Teraz dopiero zwróciłem uwagę, że fajnie wyszły ci rury wydechowe i sprężarki. Zdradzisz przepis?
 7. Bo to model zvezdy z serii snap fit . Da się bez kleju poskładać
 8. Zdecydowanie lepiej. To już fajnie wygląda.
 9. Szacun za podstawę! Doceniam tą umiejętność. No i czekam na kolejny model Powodzenia!
 10. No to mam następny cel A ogólnie, to niektórzy mają piękne miejscówki. Zarazem oglądając niektóre z waszych modeli i warsztatów - widzę, że umiejętności w budowaniu modeli niekoniecznie muszą iść w parze z dobrze wyposażonym warsztatem. Chociaż dobrze wyposażony warsztacik na pewno pomaga.
 11. Jak wysoko masz do najwyższego punktu sufitu?
 12. Gdzieś był wątek o naszych warsztatach. W sensie miejsc pracy. Ale nie mogę znaleźć. Więc tutaj się pochwalę moim miejscem pracy i modelowania.
 13. Nooo, zdrapki powinny być precyzyjniej zrobione. Nie wiem, czy dobrze się domyślam, czy zwilżonym pędzelkiem tarłeś w miejscach gdzie chciałbyś, żeby zdrapki się pojawiły? Na zdjęciach samolotu widać, że odrapania układają się wzdluż linii podziałowych i linii nitowania. Na oryginalnych samolotach jest mnóstwo cienkich kreseczek, które czasem się rozszerzają tak, że nachodzą na następną, tworząc większą połać obtarć. Powinieneś drapać precyzyjniej, cienkim, twardym pędzelkiem lub bardzo delikatnie wykałaczką wzdłuż linii nitów od kadłuba do silników. Przy kadłubie intensywniej, im bliżej silników tym delikatniej. Każdą linię osobno. Przede wszystkim weź jakieś zdjęcie referencyjne i na jego podstawie spróbuj odtworzyć obtarcia i obicia. Chyba, że ktoś bardziej doświadczony podpowie lepszy sposób na dobrze zrobione zdrapki. Poniżej wrzucam jakieś zdjęcia, co prawda tutaj obicia są dość mocne ale widać pewien schemat odrapywania się P-38.
 14. Sam model złożony bardzo tragicznie nie jest, no może poza koślawym podwoziem. Malowanie za to - z jednej strony widać postęp a z drugiej - zaczynasz wielką przygodę i przed Tobą jeszcze droga pełna doświadczeń i zabawy. Trzymam za Ciebie kciuki! Czekam na następny Twój model.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.