Jump to content

sebastain

Members
 • Posts

  568
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by sebastain

 1. To czekam(y) z niecierpliwością. Ze swojej strony bym poprosił o jakieś fajne szczegóły tkania, bo sam mam ze trzy silniki do odrutowania a chętnie bym przygarnął trochę skilla od mistrza. Będę bardzo wdzięczny za relację z drutowania, a myślę, że nie tylko ja
 2. Dopiero dojrzałem tego śledzia. Bardzo ładnie zdjęcia "nie wyszły". Bardzo fajnie wyszedł NMF, chyba lepiej niż na MiGach. Możesz zdradzić przepis, jak i czym go malowałeś?
 3. Całkiem zgrabnie wyszedł jak na takie maleństwo. A zrobiłbyś fotkę jeszcze z zapałką Rymulusa?
 4. Najwcześniej za miesiąc Ale sam jestem ciekaw co to będzie
 5. Będąc w Warszawie, zajrzałem do Martoli. Znalazłem tak takie coś:
 6. Teraz dopiero zwróciłem uwagę, że fajnie wyszły ci rury wydechowe i sprężarki. Zdradzisz przepis?
 7. Bo to model zvezdy z serii snap fit . Da się bez kleju poskładać
 8. Zdecydowanie lepiej. To już fajnie wygląda.
 9. Szacun za podstawę! Doceniam tą umiejętność. No i czekam na kolejny model Powodzenia!
 10. No to mam następny cel A ogólnie, to niektórzy mają piękne miejscówki. Zarazem oglądając niektóre z waszych modeli i warsztatów - widzę, że umiejętności w budowaniu modeli niekoniecznie muszą iść w parze z dobrze wyposażonym warsztatem. Chociaż dobrze wyposażony warsztacik na pewno pomaga.
 11. Jak wysoko masz do najwyższego punktu sufitu?
 12. Gdzieś był wątek o naszych warsztatach. W sensie miejsc pracy. Ale nie mogę znaleźć. Więc tutaj się pochwalę moim miejscem pracy i modelowania.
 13. Nooo, zdrapki powinny być precyzyjniej zrobione. Nie wiem, czy dobrze się domyślam, czy zwilżonym pędzelkiem tarłeś w miejscach gdzie chciałbyś, żeby zdrapki się pojawiły? Na zdjęciach samolotu widać, że odrapania układają się wzdluż linii podziałowych i linii nitowania. Na oryginalnych samolotach jest mnóstwo cienkich kreseczek, które czasem się rozszerzają tak, że nachodzą na następną, tworząc większą połać obtarć. Powinieneś drapać precyzyjniej, cienkim, twardym pędzelkiem lub bardzo delikatnie wykałaczką wzdłuż linii nitów od kadłuba do silników. Przy kadłubie intensywniej, im bliżej silników tym delikatniej. Każdą linię osobno. Przede wszystkim weź jakieś zdjęcie referencyjne i na jego podstawie spróbuj odtworzyć obtarcia i obicia. Chyba, że ktoś bardziej doświadczony podpowie lepszy sposób na dobrze zrobione zdrapki. Poniżej wrzucam jakieś zdjęcia, co prawda tutaj obicia są dość mocne ale widać pewien schemat odrapywania się P-38.
 14. Sam model złożony bardzo tragicznie nie jest, no może poza koślawym podwoziem. Malowanie za to - z jednej strony widać postęp a z drugiej - zaczynasz wielką przygodę i przed Tobą jeszcze droga pełna doświadczeń i zabawy. Trzymam za Ciebie kciuki! Czekam na następny Twój model.
 15. Fajnie wyszły Ci obicia. A ten model airfixa ma grube linie podziałowe. Jak w starym matchboxie
 16. Nie znam się to się wypowiem Z różnych informacji i różnych miejsc, wyczytałem, że P-50 Jastrząb uchodził za mało zwrotny samolot, na pewno mniej zwrotny od P-11-ki. Zarazem ten sam Jastrząb podobno nie był wcale mniej zwrotny od Hurricane-a. Więc wychodzi na to, że P-11 była bardziej zwrotna od Jastrząba i Hurricane'a. Druga sprawa to różnica mas. Masa startowa P-11-ki (około 1500kg) była o połowę mniejsza niż od startowej Hurricana (około 2900kg) - więc 2 km-y proporcjonalnie robiły bardziej odczuwalną zmianę w zwrotności lekkiego samolotu jakim był P-11 - ale to kolega RAV już opisał. Fizyka robiła swoje.
 17. Ajajaj. Próbowałem rozkminić Twój tok postępowania przy ingerencji w model. Nie udało się. Jeszcze trochę muszę się poduczyć Już pisałem ale się powtórzę: warsztat genialny. Czekam na ciąg dalszy...
 18. Zrobiłeś obudowy silników, wyprofilowałeś pierścienie Townenda i później odciąłeś. Domyślam się, że silniki będą montowane w obudowie od przodu i zamknięte Townendem, ale zanim to nastąpi pewnie odetniesz klapki regulacji temparatury i zrobisz nowe?
 19. Kawał fajnej roboty! Fajna czapla.
 20. Lepiej nie sprowadzać za dużo gości bo zaczną się czepiać, że wypustek po wypychaczach nie usunąłeś z wnętrza kabiny
 21. Kolejny etap. Boomerang został pomalowany właściwymi kolorami kamuflażu i pociągnięty warstwą lakieru bezbarwnego. Poprawiono zdrapki. Część z nich, te na kadłubie trzeba trochę zamalować. Boomerangi nie były tak poobijane, bardziej płowiały na nich farby. Więc następnym etapem będzie zróżnicowanie odcienia brązu na sklejkowej części kadłuba. Co do chippingu - przy nakładaniu MiG heavy chipping fluidu trzeba pilnować, żeby nakładać go dobrze rozproszonym strumieniem. Tam, gdzie pozwoliłem by porobiły się za duże kropelki na powierzchni, farba zdrapywała się większymi fragmentami, co nie wygląda za dobrze w tej skali.
 22. Genialne! Poza zdolnościami modelarskimi, wiedzą merytoryczną, to jeszcze ma talent rysowniczy. You are full od surprices mr greatgonzo! A kilka zdjęć już widziałem wczesniej, teraz widzę resztę, więc z takim tutoriale mogę zbudować kolejnego spita. Mam pytanie - czym tniesz igły do zastrzyków?
 23. O, fajnie ci wyszedł silnik w hurasiu. A co jest z wiatrochronem? Coś tam chyba nie dolega.
 24. Co do Twojej merytoryki w komentarzach na forum, to raczej nie budzi ona zastrzeżeń. Jednak jeśli ktoś mógłby mieć wątpliwości, to nic trudnego jest zweryfikować forumowego "mądralę". Jeśli wie o czym mówi, to można łatwo znaleźć to, co robi i jak bardzo jego wypowiedzi pokrywają się z praktyką. Co do twojej pracy, widziałem niektóre Twoje modele na stronie, więc nie miałem wątpliwości co do tego co piszesz a zarazem jestem wdzięczny za każdą uwagę w innych warsztatach ( a nierzadko łapię się na tym, że czekam na twój komentarz ). A powyższy model jest tylko potwierdzeniem Twojej wiedzy. Bardzo przyjemnie się ogląda i wyciąga wnioski, co mogę poprawić w swoich kolejnych modelach. Świetny model i bardzo przemyślany post.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.