Jump to content

orkan

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję za komentarze. Model nie był jakoś specjalnie brudzony. Gdy pojawi się koncepcja i sama podstawka , o umiejętnościach nie wspomnę, to zapewne spróbuję to poprawić.
 2. Zwróć uwagę na koła napędowe. https://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/trumpeter/tr01584d01.html Nie sprawdzałem jak pasują z gąsienicami tylko od razu w swoim modelu wieniec z rolkami, które o nie zaczepiają, wykonałem jako ruchomy .
 3. Drugi model w moim wykonaniu . Jedyny problem na jaki natrafiłem to to pancerna blaszka tłumika której nie potrafiłem uformować.
 4. orkan

  Test

  Kkkkkkkkkkkkk
 5. Dziękuję Kolego bulik58 , że wskazałeś mi kim nie jestem. Przyjmuję z pokorą Twoje uwagi choć się z Tobą nie zgadzam. W sposób grzeczny zwróciłem uwagę na niemożliwość pokazanej scenki i wyjaśniłem dlaczego tak sadzę. Jeśli nie miałem racji to proszę o zwrócenie mi uwagi merytorycznej a nie pisanie o tym ,że życie kreuje różne scenariusze i obrazowanie tego zdjęciem innej czynności nie związanej z przedstawioną scenką - cięcie a nie spawanie. Nie jestem także jasnowidzem i nie siedzę w głowie autora modelu nie wiem wiec co chciał pokazać , czy się śpieszył i czy jest bardzo dum
 6. Nie rozumiem dlaczego moja uwaga na temat przedstawionej scenki , wraz z wyjaśnieniem dlaczego tak uważam poczytywana jest jako atak .
 7. Bez znaczenia jest skąd pobierałeś acetylen do spawania , czy z butli czy z wytwornicy acetylenu. Chodzi o sam proces spawania. Trzymając palnik w jednej a maskę (tarczę spawalniczą) w drugiej ręce nie możesz podawać spoiwa a zatem spawać gazowo. Przy spawaniu gazowym iskry się nie sypią, a zdjęcie ,które pokazałeś przedstawia cięcie palnikiem.
 8. Ja bym powiedział , że owe gogle to do cięcia palnikiem ale w zasadzie jak komu pasuje.
 9. Merytorycznie przedstawiona scenka do mnie nie przemawia . Spawając gazowo spawacz jedną ręką podaje spoiwo w miejsce łączenia a w drugiej ręce trzyma palnik . na głowie ma przyłbicę spawalniczą . Spawając elektrycznie w jednej ręce trzyma rączkę z elektrodą a w drugiej tarczę spawalniczą. Przedstawiona sytuacja to mieszanina tych dwóch metod . Spawacz w jednej ręce trzyma palnik gazowy , w drugiej tarczę spawalniczą jakby spawał elektrycznie i tak tez sypią się iskry .
 10. Wnioskuję , że to niemiecka firma Customscale , która wydała ten model pod nazwą 16.02 .
 11. Jakby ktoś miał na zbyciu to chętnie zakupię tytułowy pojazd . Może być też Dragon 6772.
 12. Głowy sobie obciąć nie dam ale uważam , że owe elementy spełniają rolę osłon . Jak sądzę zabezpieczają wyposażenie umieszczone na krawędziach pokładu przed linami cumowniczymi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.