Skocz do zawartości

Suzuki Samuraj czerwone


fojer1

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja zacznę od relacji z budowy modelu oczywiście czerwonego, bo jak by inaczej, co prawda zaczęło się to 30 września zeszłego roku, ale wtedy nie było tego wspaniałego forum i teraz trzeba to szybko nadrobić. Pozwolicie, że nie będę zmieniać tekstów z tego, co było zrobione do tej pory.

 

 

Jako że na razie nigdzie nie wyjeżdżam zabrałem się do pracy nad następnym modelem samochodu operacyjnego w polskim malowaniu. Jest to Suzuki Samuraj wyprodukowany przez firmę Fujimi w skali 1:24, oryginał jest w JRG Jaworzno a tak wygląda model i oryginał:

 

image2244dz.jpg

image2289pt.jpg

image2303so.jpg

image2314rg.jpg

image2339dj.jpg

dscn05190fg.jpg

dscn05058yl.jpg

dscn05185ax.jpg

 

A to koła z modelu trzeba się chyba będzie pozbyć tego pięknego niklu, bo w oryginale są inne felgi.

 

obraz0303ta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad modelem pomału idą do przodu, ale że to firma Fujimi to jest dużo pracy nad częściami, bo wypraski są bardzo niedorobione lub mają ubytki. A oto zdjęcia z tego, co dzisiaj zrobiłem.

 

obraz0182pi.jpg

obraz0251ao.jpg

obraz0379yr.jpg

obraz0293og.jpg

obraz0351lo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory usuwałem elementy, których niema w oryginale i ogólnie ją obrabiałem jak będę mieć dobry aparat to pokażę to na zdjęciach.

Jest już nowy aparat więc zdjęcia będą coraz lepsze myślę

A oto zdjęcia tego co pisałem wyżej:

obraz0103zr.jpg

obraz009a5uy.jpg

obraz0080by.jpg

obraz0017up.jpg

obraz0114cv.jpg

obraz0064ta.jpg

obraz0160sp.jpg

obraz0175do.jpg

obraz019a1bb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze modelu na razie poskładane prawie na sucho żeby zobaczyć jak będzie wyglądać i co trzeba poprawić. W przyszłym tygodniu jadę do Jaworzna porobić dokładne zdjęcia oryginału i wtedy zacznę robić wnętrze z wszystkimi dodatkami, jakie ma oryginał.

obraz0269yo.jpg

obraz0287zj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie, kiedy schnie szpachlówka na karoserii zabrałem się za wnętrze pojazdu na zdjęciach widać jak dorobiłem półkę w konsoli, na której będzie radiostacja jak w oryginale.

obraz3058nq.jpg

obraz3005lv.jpg

obraz2998sn.jpg

obraz3027ef.jpg

obraz3033fx.jpg

obraz3018hs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półeczka prawie skończona do tego jeszcze uchwyt wyciąłem wszystko dopracować i deska będzie gotowa do malowania.

Półeczka jest zrobiona z karty rabatowej, ale można też z innych różnych kart, np. telefonicznych, bankowych itp. karty są różnych grubości.

obraz3106kw.jpg

obraz3099rj.jpg

Na dzisiaj wystarczy bo mi się strony już mieszają później dalej............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedziemy dalej:

Prace idą do przodu z wnętrza usunąłem dzwignie zmiany biegów i hamulca ręcznego oraz zapięcia do pasów po to, aby zrobić wykładzinę jak w oryginale myślę, że jest podobna.

obraz4839mj.jpg

obraz4805qn.jpg

obraz4817kq.jpg

obraz4867tr.jpg

obraz4904fz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem także wycieraczki gumowe

obraz4843it.jpg

Uzupełniłem tył siedzeń przednich bo jakoś mi nie pasowało tak jak było w zestawie

obraz4921aj.jpg

Fotele zostały skończone i uzupełnione w pokrowce wróciły z powrotem wcześniej wycięte drążki i uchwyty na pasy.

obraz4996tt.jpg

obraz5006yt.jpg

obraz5021qt.jpg

Na podstawie zdjęć oryginału wyszło, że na dachu są dwa pasy, których wcześniej nie widziałem i trzeba było je teraz zrobić

obraz5057mo.jpg

obraz5061ig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska rozdzielcza wstępnie pomalowana teraz szlifowanie i ponowne malowanie na gotowo.

obraz5244ds.jpg

obraz5306rk.jpg

Układ wydechowy został na końcu ucięty, bo w oryginale nie ma takich zakrętów i zrobiona została dziurka w środku rury.

obraz5311ma.jpg

obraz5321ew.jpg

Zrobiłem szablony do wycinania okien w tyle i bokach szoferki, więc czeka mnie zabawa ciekawe jak to wyjdzie.

obraz5347zd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu modelu Tornada i jego produkcji od podstaw zastanawiałem się czy w ogóle dalej coś robić, ale zaczęło mnie korcić, co wyjdzie jak przyłożę te szablony i zacznę wycinać okienka w tyle modelu na zdjęciach widać pierwszy etap po wycięciu.

obraz9481uj.jpg

obraz9493kw.jpg

obraz9471gv.jpg

Na następnych zdjęciach okienka są już z grubsza obrobione i widać, że szpachlę, którą używam można wsadzić sobie wiecie gdzie, więc czeka mnie zakup nowej i ponowne szpachlowanie dachu i paru jeszcze rzeczy.

obraz10351yr.jpg

obraz10364rz.jpg

obraz10376lv.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczne okienka poprawione jeszcze je trzeba obrobić, bo w oryginale szyby są na, zewnątrz ponieważ są uchylne, więc trzeba trochę zaokrąglić i zrobić uszczelki gumowe oraz poprzeczkę, którą widać na zdjęciach oryginału.

Jak widzicie na zdjęciach szpachla z Wamodu prawie całkowicie ze szła albo się pokruszyła więc czeka mnie szpachlowanie od nowa.

obraz10446qr.jpg

obraz10454om.jpg

obraz10468zu.jpg

obraz10495ii.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą dalej dzisiaj prawie skończyłem boczne okienka, czyli zaokrągliłem krawędzie w kleiłem drucik jako uszczelki gumowe na razie to wszystko z oknami.

Pomalowałem też dzisiaj podwozie, ramę i zawieszenie, więc środek będzie zaraz prawie gotowy.

obraz10593qw.jpg

obraz10606iq.jpg

obraz10612fg.jpg

obraz10637sm.jpg

obraz10640vc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej z nadwoziem modelu mam na razie przerwę aż nie kupię porządnej szpachlówki, więc wziąłem się za dół modelu to, co było wcześniej pomalowane jest już złożone a tak to wygląda.

obraz9477kc.jpg

obraz9488ei.jpg

obraz9494sd.jpg

obraz9501zp.jpg

obraz9549gs.jpg

obraz9559tt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza przymiarka całości a wierzcie mi nie było łatwo dołu wsadzić do nadwozia.

obraz9658rd.jpg

obraz9666ur.jpg

obraz9677ni.jpg

To narazie koniec relacji jak tylko wrócą mi chęci do dalszej budowy to zaraz zamieszcze następne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapomniałem jeszcze o paru fotkach, jakie miałem na kompie a przedstawiają model wstępnie wyszpachlowany i pomalowany podkładem. Wreszcie znalazłem dobrą szpachlę a co więcej samochodową do tworzyw sztucznych.

obraz0131px.jpg

obraz0143kq.jpg

obraz0156ka.jpg

obraz016a0up.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie: z czego zrobiłeś dach na pierwszym etapie przeróbek - to białe i żółte coś? Jak rozumiem aby uzyskać półokrągły kształt po prostu to opiłowałeś?

 

Mam jeszcze pytanie natury bardziej ogólnej, o to skąd bierzesz koguty do modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.