Skocz do zawartości

P-47D-30 Thunderbolt Revell sk.1/72


Arek17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wreszcie udało mi sie skończyć Thunderboltka . Model był dość przyjemny w sklejaniu.

P1050251.jpg

P1050255.jpg

P1050257.jpg

P1050258.jpg

P1050259.jpg

P1050261.jpg

P1050262.jpg

P1050266.jpg

P1050267.jpg

P1050268.jpg

P1050269.jpg

 

Model nie jest perfekcyjnie wykonany ;/, ale myślę też że nie jest tragicznie. Dla mnie samo jest przyjemnością że mogłem wystartować w konkursie i spróbować sił z mistrzami modelarstwa

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się model nie jest perfekcyjnie wykonany, choć sam nie wykonam na ten konkurs żadnego, dlatego chylę czoła Najważniejsze że sprawiło to Tobie przyjemność Konkursu za pewne nie wygrasz ale satysfakcji nikt Ci nie zabierze, wiesz co mi najwięcej radości sprawiły dwa pierwsze modele które wykonałem oba RWD 5 i 6... ach jak pięknie miały popaprane szybki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, powiedziałbym że malowanie nie jest mocną stroną tego modelu. Ale niestety fotki też nie są najlepsze (wg mnie - bardzo nienajlesze) i trudno zauważyć detale (ostrość chyba na blacie a nie na modelu). Trzy ostatnie zdjęcia czymś się od siebie różnią ? Chyba środkową lufę na lewym skrzydle spotkało jakiś nieszczęście.. i podwozie jakby chwiejne...

Na pewno na plus - model ukończony

ps. zawsze prościej wskazać błędy, więc się nie przejmuj

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wnęki podwozia to mógłbyś pomalować... na pewno nie były w kolorze aluminium.

Poza tym niedomalowane bomby Ogólnie malowanie jak dla mnie to lekka niestrawność :S ale że srebrny do najłatwiejszych pod pędzel nie należy, to masz ode mnie taryfę ulgową.

Czerowny na obudowie silnika... mogłeś chociaż taśmą zamaskować. Poza tym gwiazda na dole jest na złym skrzydle!

Końcówki łopat śmigła należało pomalować na żółto też od tyłu Szybka zaparowana....

 

Wybacz, że się tak czepiam, ale budowałem ten model niby dawno temu (btw. druga, lepsza i szokująca odsłona P-47 już wkrótce ruszy :P ) i doskonale wiem, gdzie są kłopoty z montażem, wiem także, gdzie nie wolno popełniać błędów...

 

W skali szkolnej ode mnie niestety 2.

 

pzdr.

 

P.S. Pamiętaj, że nie piszę tego, żeby Cię zdołować/załamać, jest to moja subiektywna opinia, którą wyraziłem w celu polepszenia Twojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj nad zdjęciami. Domyślam się, że robiłeś je komórką. Spróbuj oświetlić model kilkoma lampkami na tle białego kartonu. Na pewno wyjdzie lepiej... i staraj się przycinać zdjęcia tak, by nie było widać na zdjęciu pół stołu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłę słowa. Nie zniechęcam się. Za gwiadkę przepraszam, a taśmy używałem, i właśnie nie wiem czemu tak wyszło. Nad następnym się zastanawiam, Do wyboru mam an-2, karasia, mustanga i Me 262. Aero możę jak zasłużyłęm nie wiem czy byłem grzeczny w tym roku, ale powinno być pod choinką. W 1/48 właśnie też chciałem kupić jak i w 32, tak samo mustanga. I mam takie pytanie wiem że to nie ten dział, ale eole się już tu zapytać. Czy do aero możę być sprężarka samochodowa? W instrukcji aero piszę że trzeba mieć 2 bary, a sprężarka ma 4.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1:32 się może nie porywaj jeszcze... Bo to i koszty a bez poważnej walorki to i efekt marny.

 

Ja kupiłem kompresorek Mar-2000 i działa wszystko ok. Czy samochodową trzeba, nie wiem. W ogóle to słabo się na tym znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAR 3000 ma ciśnienie startowe 4 bary i jakoś mi Aero nie urwało. Powinno dać radę . Niełatwo jest położyć srebrna farbę pędzlem. Jak dla mnie słabo wymieszana. Robisz spore postepy, pamietam twoje pierwsze modele jak sie nie mylę idzie na Widać postepy. mimo wszystko gratuluję modelu

 

Pozdrawiam.

Przemek.

 

ps. Jak zamaskujesz taśmą, a malujesz pedzlem to staraj sie malować od taśmy a nie do, w ten sposób unikniesz podciekania pod taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak model, plusem jest to że ukończony i na pewno się przy budowie czegoś nauczyłeś.

Co do aero malowanie 4bar to trochę dla mnie hardcor.

Jeżeli chcesz używać kompresorka samochodowego to nie ominie Cię raczej zmontowanie jakiegoś zbiornika wyrównawczego.

Bo rozumiem że Tobie nie chodzi chodzi o taki ze zbiornikiem, tylko taki co go można w samochodzie pod siedzeniem wozić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szczerze to nawet nie bardzo wiem jaki ten kompresorek jest, bo to tata chce kupić. Jeżeli bedzie zły to kupie normalnie kompresor.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1:32 się może nie porywaj jeszcze... Bo to i koszty a bez poważnej walorki to i efekt marny.

 

Ja kupiłem kompresorek Mar-2000 i działa wszystko ok. Czy samochodową trzeba, nie wiem. W ogóle to słabo się na tym znam

 

 

Jak kupi model i podwiesi pod sufitem moze olac podwozie , wnetrze kabiny czy robienie silnika , pod sufitem model zniesie wiekszosc baboli ;)

 

A tacie chodzi o kompresor do pompowania kol .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Model jest ok

Taka rada ode mnie co do malowania: maluj od jednej strony do drugiej, czyli od góry do dołu, od prawej do lewej, jak ci wygodnie, ale nie rób "mieszanki" czyli góra dół, prawo lewo itd. Nie wiem czy do dobry sposób malowania, ale ja tak maluje i nawet tak fajnie jest Chociaż czasem zostają smugi, ale druga warstwa załatwia sprawe. I staraj się cieńkie warstwy farby dawać

 

Pozdro, Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nadszedł czas, iż też ja sobie skomentuję Twój model. Ogólnie sklejony jest dobrze, widać że robisz postępy w sklejaniu, ale dalej można zauważyć, że spieszysz się z wykonywaniem modeli. Musisz jeszcze popracować nad malowaniem pędzlem. Następny na pewno będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.