Skocz do zawartości

[in-box] 1:350 I-19 (AFV CLUB SE73506)


donalyah00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym przedstawić in-box o.p. I-19 w wersji AFV Club, ale trochę inny niż zwykle. Mam nadzieję, ze forma będzie odpowiednia dla działu. Tradycyjny in-box można znaleźć tu.

 

Korzystając z tego, że Red w swoim wątku warsztatowym przedstawił b.ciekawe zbliżenia modelu I-27 Aoshimy, postanowiłem pokazać model AFV Club w podobnych ujęciach pozwalając na porównanie obu produktów.

 

Przejdźmy zatem do fotek. Tutaj AFV znacznie lepiej odwzorował wklęsłe klapy aparatów torpedowych:

i19_03.jpg

 

Kadłub:

i19_04.jpg

i19_02.jpg

i19_15.jpg

i19_14.jpg

i19_01.jpg

 

Detale:

i19_06.jpg

i19_07.jpg

i19_08.jpg

 

Stery ładniejsze są w Aoshimie.

i19_10.jpg

i19_13.jpg

i19_11.jpg

i19_12.jpg

 

Za to E14Y z przezroczystgo plastiku jest lepszy w AFV.

i19_09.jpg

 

Na deser dołączona do zestawu blacha:

i19_05.jpg

 

Podsumowując - model wydaje mi się ciut lepszy od Aoshimy ale różnice są małe. W wypadku AFV i budowy modelu z pełnym kadłubem trochę uwagi będzie wymagać odtworzenie wypukłych spawów w miejscu łączenia połówek kadłuba.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - model wydaje mi się ciut lepszy od Aoshimy ale różnice są małe.

i na Dalekim Wschodzie z tego co widziałem jakiś czas temu dwa razy tańszy

 

dzięki za fotki, wieczorem wytargam swoje pudło z Aoshimą i poprzyglądam się im uważniej

 

Jędrek

ps. tu podobna uwaga jak przy Mogami czy nie warto by uzupełnić in-boxa do pełnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za in-boxa. Można wreszcie zobaczyć ten wyrób AFV w detalach i "z bliska".

 

Moja opinia pokrywa sie z wnioskiem "donalyah00" że różnice pomiędzy modelem AFV i Aoshimy są niewielkie i tkwią w drobnych różnicach detali . Z tego co na szybko wyłapałem to : ożebrowanie powierzchni sterów tylnich , dziobowe aparaty torpedowe , rampa katapulty , kiosk , deski pokładu w okolicach działa.

Mam model I-27 ale kadłuby są takie same jak I-19 i porównanie zrobiłem na podstawie posiadanej I-27 Aoshimy i przedstawinego tutaj I-19 AFV .

Jednak największą zaletą modelu AFV w porównaniu do Aoshimy jest jego cena i załączona od razu do modelu pokaźna blaszka z elementami fototrawionymi za które w przypadku Aoshimy trzeba zapłacić więcej niż za model który jest i tak drogi - 155zł ( przypomnę że dwie blaszki stanowiące komplet do I-19/27 Aoshimy kosztują 250zł )

 

Tak więc oczkuję na nasz krajowy ( sklepowy ) debiut tego modelu . Jest on w moich planach zakupu , tak jak następne nowości tej firmy I-58 i u-boot VIID .

Czekam też na wypowiedź Jędrka odnośnie "wieczornego" porównania obu modeli.

 

pozdrawiam - andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam też na zapowiadaną wypowiedź Jędrka odnośnie porównania obu modeli.

najfajniej to byłoby mieć oba w łapkach a do tego jakś dobrą dokumentację przed sobą, porównałem sobie zdjęcia z modelem Aoshima i wnioski są te same co Wasze, drobne różnice z czego najbardziej widoczną jest jednak okolica wspomnianych wyrzutni torped a poza tym raczej drobnostki np. śruby różnią się kształtem łopat, ale które są prawidłowe? trzeba by sięgnąć do zdjęć

 

gdybym miał już teraz komuś pomóc w wyborze to AFV jednak zdecydowanie daje więcej za mniejszą cenę i myślę, że w przyszłym roku skuszę się także na prezentowany w tym wątku model (może przy budowie da się wykorzystać najlepsze cechy obu)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wracając do tematu jakości wykonania omawianych tu modeli AFV i Aoshimy to proponuję zobaczyc fotki I-58 Pit Roada w 1/350. Szczególnie zobaczcie fotkę zbliżenia na kiosk . Doskonale widać , że to co daje AFV i Aoshima ma dużo lepsze parametry jakości i finezji wykonania niz to co widać na tych zdjęciach.

I-58 AFV jest robiony tak samo jak prezentowany w tym in-boxie I-19 i jego jakość już teraz można przyjąć że będzie lepsza od Pit Roada.

Link do fotek :

http://www.1999.co.jp/eng/10100398

 

Gdzie można "złapać" wiarygodne materiały do I-19 czy innych podwodnych japońców ?

 

pozdrawiam - andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można "złapać" wiarygodne materiały do I-19 czy innych podwodnych japońców ?

Nie wiem czy to wiarygodne (nie przejrzałem jeszcze dokładnie), ale przejrzyj publikację wyd. Conway Maritime Press pt. "Submarines of the Imperial Japanese Navy. 1904-1945" autorstwa duetu Dorr Carpenter i Norman Polmar. Jest tam sporo informacji zarówno o samych okrętach jak i ich taktyce i działaniach w poszczególnych latach wojny, a także uzbrojeniu torpedowym, tenderach i jeszcze trochę innych.

Trochę informacji (choć raczej o encyklopedycznym charakterze) znajduje się też w "All the World's Fighting Ships 1922-1946" tego samego wydawnictwa. Informacje o takim samym charakterze (znaczy encyklopedyczne) znaleźć można także w "Warships of the Imperial Japanese Navy 1869 - 1945" wyd. Naval Institute Press.

Jeszcze jest jedna ciekawa publikacja, poświęcona jednak tylko okrętom typu I-400, a mianowicie "I-400 - Japan's Secret Aircraft-Carrying Strike Submarine" wyd. Hikoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tradycyjnie pytanie czy jest szansa, że w najbliższym czasie trafi na warsztat?

Oj, nieprędko. Zabawa przy Livermore zaczyna powoli skutkować coraz częstszym spoglądaniem na pudełka przyozdobione banderą z wschodzącym słońcem. W wypadku I-19 poczekam jeszcze, może ktoś wypuści jakieś dodatkowe blachy.

 

drobne różnice z czego najbardziej widoczną jest jednak okolica wspomnianych wyrzutni torped

Dla mnie to miejsce jest najtrudniejszym do poprawy w modelu Aoshimy. Wg. dokumentacji wyloty wyrzutni torpedowych powinny wyglądać tak jak w modelu AFV.

 

Nie wiem czy to wiarygodne (nie przejrzałem jeszcze dokładnie), ale przejrzyj publikację wyd. Conway Maritime Press pt. "Submarines of the Imperial Japanese Navy. 1904-1945" autorstwa duetu Dorr Carpenter i Norman Polmar.

Wiarygodne, ale już dosyć wiekowe. W sumie to jedyna niejapońskojęzyczna publikacja o japońskich ponorkach...

 

A'propos dokumentacji. Warto zapolować na:

http://www.hlj.com/product/GAKPW-17

http://www.hlj.com/product/GAK03890

http://www.hlj.com/product/KJSWS19

http://www.hlj.com/product/KJSWS20

http://www.hlj.com/product/DIA95061

 

oraz z nowości:

http://www.hlj.com/product/MDAKS-34

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobre określenie - Warto zapolować na: .....

Tylko tak można zdobyć te pozycje .

Po linkach można podejrzeć że materiał fotograficzny w tych pozycjach jest dobrej jakości . Tylko mały problem z tekstem "krzaczkowym" .

Ale mimo to pozycje warte "upolowania"

Będę próbował. Pozdrawiam - andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na Gakkeny trzeba polować - najlepiej na ebayu. Są regularnie wystawiane przez sprzedawców z Japonii. Pozostałe rzeczy można zakupić w HLJ. Jeżeli coś jest oznaczone jako 'Out of Stock' - zazwyczaj po złożeniu zamówienia jest dostępne.

 

Gakkeny oprócz zdjęć modeli (bardzo drobiazgowo wykonanych) zawierają sporo zdjęć dobrej jakości, które nigdzie indziej nie są dostępne oraz plany.

 

Albumy wydawnictwa Diamond zawierają najładniej zreprodukowane i wydrukowane zdjęcia (wszystkie całostronicowe) jakie przyszło mi do tej pory oglądać. Tekstu nie ma w nich praktycznie wcale. Nazwy wszystkich jednostek są również w jęz. angielskim. Naśladując recenzje w amazonie - dla fanów IJN rzecz obowiązkowa. (np. w albumie o Yamato i Musashi, znane zdjęcie rufowej części Yamato w trakcie wyposażania jest powiększone do formatu A2! - podzielone na 4 strony A4)

 

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Kontynuacją tego wątku są wydane następne modele japońskich okrętów podwodnych w skali 1/350 ( I-58 wersja wczesna i wersja póżna) oraz dodatki do prezentowanego tu I-19.

 

Na początek będące w sprzedaży dodatki do I-19 (cena ok 10$)

Zapewne uradują posiadaczy I-19 lub I-27 Aoshimy gdzie dodatkowe skąpe zresztą blaszki są b.drogie a te AFV można zaadaptować do tych modeli.

 

AFV4.jpg

 

Dalsze fotki to dwie wersje I-58 (ceny tak jak I-19 tzn. ok. 18$)

Informacje cenowe na podstawie LuckyModel.com

 

AFV2.jpg

AFV3.jpg

 

Jak widać rośnie flota podwodniaków AFV w skali 1/350. Do tego trzeba dodać nowe u-booty (VIID i VIIC/41 - fotka tego drugiego poniżej ) co jeszcze bardziej wzbogaca asortyment przyzwoicie wykonanych modeli okrętów podwodnych .

 

AFV5.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich - andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ponownie

Przedstawiam najnowszy nabytek ( dzisiaj dostałem przesyłkę z LuckyModel ) - bogate w detale uzupełnienie do modelu I-19 w skali 1/350 firmy AFV .

Zapowiedż jego wydania była już sygnalizowana trochę wcześniej ale teraz mogę przedstawić go z natury .

Komplecik zapakowany w folię na usztywnionym podkładzie i dodatkowo każdy element ma swój "pokrowiec" foliowy co dokładnie zabezpiecza je przed wzajemnym uszkodzeniem .

W skład zestawu wchodzą :

- duża blaszka z elementami fototrawionymi

- drewniany pokład główny i podłoga do kiosku okrętu

- kolorowa instrukcja montażu

 

Poniżej fotki (a raczej skany) omawianego zestawu.

 

Blaszka

AFV2-1.jpg

Drewniane pokłady

AFV3-1.jpg

Instrukcja

AFV1-1.jpg

AFV1a-1.jpg

 

 

Jak już pisałem wcześniej myślę , że zestaw będzie częściowo pasował lub raczej będzie do częściowego wykorzystania w innych modelach podwodniaków japońskich jak I-27 lub I-58 .

Cena zestawu jest b.atrakcyjna i jest kilkakrotnie niższa od "ubogich" w stosunku do niego zestawów Aoshimy. Ciekawe czy zestaw pojawi się w naszych sklepach ?

Pozdrawiam wszystkich - andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odwrotnie - mam dodatkowe zestawy do modelu a czekam na I-19 AFV który jest już w drodze. Jak dojdzie będę miał możliwość porównania z natury z I-27 Aoshimy ( I-27 ma takie same "wytłoczki" co w I-19 tyle że jest z miniaturowym op. typu A na pokładzie zamiast wodnosamolotu).

Mam też I-58 AFV we wczesnej wersji z wodnosamolotem ale nęci mnie bardzo późna wersja I-58 z Kaitenami - mam nadzieję że będzie do kupienia w kraju bo jeśli nie to trzeba go będzie ściągać samemu.

 

Pozdrawiam - andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma I-19, I-27 i zestaw waloryzacyjny - niech napisze w jakim stopniu do się go przystosować do I-27. Z wodnosamolotem mam I-400, a I-27 z miniaturowym okrętem bardzo mnie nęci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanę I-19 AFV to porównam z posiadanym I-27 Aoshimy i napiszę jak to ma się wzajemnie do siebie . Myślę że różnice między tymi samymi typami okrętów obu firm będą do akceptacji aby spokojnie wykorzystać dodatkowy zestaw AFV do modelu Aoshimy.

Zresztą z takim zamiarem kupiłem dwa takie zestawy AFV aby jeden był do I-19 AFV a drugi do I-27 Aoshimy. W najgorszym razie wykorzystam blaszkę z relingami i z dużą ilością innej "drobnicy" jeśli pokład będzie odbiegał od możliwości jego adaptacji do Aoshimy.

 

pozdrawiam - andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest taka jak przypuszczałem - z dodatkowego zestawu AFV dla I-19 można do modelu Aoshimy zaadaptowac blaszkę z elementami fototrawionymi. Drewniany pokład z tego zestawu (AFV) nie pasuje do modelu I-19/27 Aoshimy ( jest ciut za wąski).

 

pozdrawiam - andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest taka jak przypuszczałem - z dodatkowego zestawu AFV dla I-19 można do modelu Aoshimy zaadaptowac blaszkę z elementami fototrawionymi. Drewniany pokład z tego zestawu (AFV) nie pasuje do modelu I-19/27 Aoshimy ( jest ciut za wąski).

 

pozdrawiam - andreya

 

Szkoda...

Tymczasem zamówiłem komplet blaszek Hasy do Yahagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak sukces że ten zestaw jest możliwy do wykorzystania go do modelu Aoshimy. Przypominam że oryginalne dwa zestawy skąpych blaszek Aoshimy które wyszły do I-19/27 (i dwie tworzą całość) są tak drogie że za ich cenę można kupić 4-5 zestawów AFV.

Gra jest więc warta "świeczki"

pozdrawiam - andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.