Skocz do zawartości

Next Corolla WRC + mechanics


uczesany

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładnie Ci idzie!!

Jak byś robił załogę to mam zdjęcie Kuzaja w kombinezonie:

 

kuzaj1_m.jpg

 

Nie wiem jakiego koloru miał rękawiczki, trzeba by prześledzić zdjęcia. Natomiast fajniej byłoby gdybyś kontynuował wątek serwisowy i załoga wtedy nie jest potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamit, opcja z serwisem jest ciekawsza i ja utrzymam a zrobienie figurek kierowcy i pilota nie zaszkodzi, tak, na wszelki wypadek

 

Czy farba tamiyowska mica red TS39 jest pokrewna z X7 ? Brakuje mi X7 do pomalowania sprezyn przednich, mam za to TS39 i to tez jest czerwien z polyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie fajnie wyszło, rura też ładnie po przypalana

Na wgniecenia mam taki swój patent, żeby podgrzać plastik i pozniekształcać lekko zapałką lub czymś innym. Ja eksperymentowałem na swoim wraku Fiata 131. Przez to, że miał być to złom to nie bałem się, że coś popsuję. Powgniatałem dach, może troche zabardzo,ale uczyłem się

Wyszło tak:

7f49cb7b415e1762.jpg

 

i pod słońce :

 

9cab969a22581dfe.jpg

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak na pierwsze wgniotki to jest kozackie Mirafiori ale nie zdecyduje na operowanie otwartym ogniem przy swoim modelu. To moj pierwszy tak zaawansowany plastikowy samochod : ) i mam obawy. W sobote wrzuce kilka fotek w swietle dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyłeś na to pół butelki?!?!

Pędzelkiem smaruje się miejsca, gdzie kalka odstaje albo ma lepiej przylegać, np. zagłębienia, linie podziałów tak jakby się nim malowało i najlepiej małą ilością płynu.

Czeka się około 30 minut i patrzy czy pomogło - jeśli nie powtarza się "zabieg".

Przyśpieszaczem reakcji i pomocnym w lepszym układaniu się kalek jest gorące powietrze z suszarki do włosów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na błędach uczył się chyba każdy

Najlepiej wedlug mnie kalke najpierw spróbować nałożyć normalnie, a dopiero jak w niektórych miejscach ciągle odłazi lub nie chce wejść w jakieś zagłębienie potraktować to płynem, ale delikatnie

Kupisz następne kalki i będziesz już wiedział co i jak się robi i będzie git majonez

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozwiązanie problemu jest kilka sposobów:

1. arkusik kalkomanii karbon lub kevlar - wybór bardzo duży KARBONY I KEVLAR

2. pomalowanie poprzez siateczkę PRZYKŁAD WYKONANIA - od 5:12

- według mnie zamiast siateczki lepiej zastosować np. pończochę.

Robiłem próby i wychodziło ok - na czarną farbę jeszcze do końca nie wyschniętą naciągnąłem kawałek pończochy - dużo lepiej przylega niż sztywna siateczka - materiał lekko dociśnięty przykleił się do farby a na to aerografem "fuknąłem" srebrnym metalikiem i po chwili odkleiłem materiał.

Efekt na pewno nie gorszy a może nawet lepszy niż kalkomania karbonopodobna zaproponowana przez Tamiyę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dzieki za chec niesienia pomocy ! Sposob z siatka bardzo dobry. Mysle, ze spokojnie to ogarne, chociaz dzisiaj, po wyschnieciu Mark Softera, nie wyglada juz tak tragicznie, sa tylko delikatne zmarszczki. Jeszcze raz dziekuje za linki. Robil ktos zakupy przez tę stronke Hiroboy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robil ktos zakupy przez tę stronke Hiroboy ?

Robiłem kilka razy - stronkę podałem jako przykład różnorodności asortymentu - gdy pisałem post - nie działała strona sklepu warszawskiego - mieszkasz nie daleko więc jest szansa na odbiór osobisty - teraz działa więc podaję:

http://www.modelcentrum.pl/go/_category/index.php?idc=id_67&page=3

Ceny niższe i ewentualna wysyłka też mniej kosztowna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem przed swietami zakupy w tym sklepie, oczywiscie przez net i do dzisiaj nie otrzymalem towaru. Napisalem maila, ze rezygnuje z zamowienia. Czytalem, ze ten sklep ostatnio ma problemy z towarem i terminowoscia. Ale faktem jest, ze to co jest na stronie www jest bogatym wyborem. Szkoda, ze tylko na stronce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po przerwie, pomarszczone kalki z foteli juz zerwane. Z pomoca kolegi bujona z modelowanie.forum.pl nabylem drugi komplet kalkomani. Mam nadzieje polozyc je bez znieksztalcen. Bialy podklad Gunze Mr. Base 1000 i kalki na Corolle w legendarnych barwach fajek "MOCNE" juz w drodze do mnie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.