Skocz do zawartości

Su-22M3 Master Craft 1:72


Focus

Rekomendowane odpowiedzi

Dalsze prace nad washem.

Już widać wyraźnie, że brakuje zeszlifowanych lini podziałowych, a te które są są różnej szerokości i dość trudno jest uzyskać jednakową intensywność washa.

Obraz%20075.jpg

 

Obraz%20085.jpg

 

Obraz%20077.jpg

 

Obraz%20076.jpg

 

Jeszcze trochę podczyszcze jasne plamy i całość pomaluje matem humbrola H49. Macie może jakieś sugesie co by poprawiło realizm tego modelu?

Komentarze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastercraft ma strasznie szerokie linie podziału blach, więc po zapuszczeniu wygląda to średnio. Chyba lepszy efekt dałoby zastosowanie preshadingu. Otwory które imitują nity bardziej przypominają przestrzeliny z działka co najmniej 20 milimetrów . Zrobienie nitowania bardziej ''w skali'' dało by fajny efekt. Ja pokombinuje z tym w nastepnym su. Wady które wymieniłem to sprawka producenta, model jest sklejony poprawnie i czysto pomalowany.

Szkoda ze nie ''nasz''

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Su-22M3 traktuje jak bardzo ważny poligon przed "przyblachowanym" partem Su-22M4.

 

Napisy eksploatacyjne dosłane przez Master Craft

Obraz%20171.jpg

 

są bardzo podobne do stosowanych w modelu nr. 106 Su-17M3 w skali 1:48 firmy KOPRO a drukowanych przez PROPAGTEAM

KP_Su-17M3_5086.jpg

 

Schemat rozmieszczenia z którego zamierzam skorzystać.

 

KP_Su-17M3_5080.jpg

 

A tu zdjęcia Su-22M4 z blachami PARTA.

 

Obraz%20052.jpg

 

Obraz%20054.jpg

 

Tak wg. mnie to na zdjęciach całego prawdziwego samolotu to lini podziału blach prawie nie widać. To po co całe te czary mary z washami? Może mi ktoś wyjaśni.

 

W takim malowaniu planuję suczkę zrobić.

 

Przykład:

 

0927208.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o oblaszkowienie to faktycznie jest to ciężki poligon. Blaszki Parta są do Mastrcrafta i do Bilka czyli nie pasują do obydwu zestawów. Tak to bywa z ''uniwersalnymi'' blaszkami.

Zmagam się z tym tematem od jakiegoś czasu . Ale przyglądając się Twojemy pasowaniu blaszek do Mastercrafta to chyba ciut lepiej pasują do mojego Bilka. Co do zapuszczania lini, na su-22 w kamuflażu gdzie przeważają raczej ciemne kolory to linie blach mogą być słabo widoczne.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do afgańskiego Su-22M3 to jaki wariant uzbrojenia może być realistyczny? Rakiety powietrze-powietrze R-60 były wogóle stosowane ? wiem że na węgierskich M3 tak ale czy na afgańskich? Planuje podwiesić na zewnetrzych pylonach dodatkowe zbiorniki z paliwem, a reszt zostawię puste a może jakieś małe bombki np. OFAB-100 z zestawu.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Statecznik polewej po zaczernirniu pisakiem 0.1mm PIGMENT INK a poprawej już po wytarciu nadmiaru atramentu.

 

Obraz%20183.jpg

 

Na spodzie kadłubu wyraźnie brakuj wielu lini podziałowych. Model będzie prezentowany na kołach i z podwieszeniami.

 

Obraz%20198.jpg

 

Zapraszam do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do oglądania.

Własnie sobie oglądam i raczej tak kontrastowo nie zapuszcze lini w swoim su. Takie czarne proste linie pamiętam z modeli kartonowych, sporo ich kiedyś robiłem. Jaka konfiguracja podwieszeń?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie jak te linie podziału widać, po lewaj zdjęcie samolotu od spodu, po prawej mojego modelu. Szału nie ma jak to mówią i przy Su-22M4 to chwba wogóle nie zrobię lini podziału będzie wyglądał bardziej realistycznie.

 

Kopia%20l.JPG

 

Co sądzicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyk napisał:
Jaka konfiguracja podwieszeń?

Witam !

Konfiguracja całkiem bombowa.

Obraz%20010.jpg

I w kabinie coś widać.

Obraz%20018.jpg

Zaszpachlowałem belki podwieszeń długo z tym zwlekałem ale nie dało rady dłużej patrzeć na te wcięcia.

Edytowane przez Focus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dokupiłem Humbrolkę 148 bo ta którą malowałem Sukę zdechła śmiercią naturalną.Wnęki podwozia głównego ocisnołem od Modelsvitowego Su-7 i jest szansa, że rozgrzebany przed laty model ukończę.

Pozdr

Focus

Edytowane przez Focus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 9 years later...
Napisano (edytowane)

IMG_20240712_193145.thumb.jpg.8d5f8ad7128481a58451d82f91acca52.jpg

 

IMG_20240712_193123.thumb.jpg.2254f6ed00fec0de82ff24067f17fae7.jpg

 

IMG_20240712_193101.thumb.jpg.e0a8e895eae9625c498cb172e7f6ac1a.jpg

Po 10 latach postawiłem model samolotu na kołach. Można można cuda się zdarzają.

Edytowane przez Focus
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.