Jump to content

Focus

Members
 • Content Count

  809
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by Focus

 1. Przecież nie będę łatał tego dekielka. Oś wirnika głównego powinna być w innym miejscu w taki sposób powstała ta mega fasola na deklu. Chwila krytycznego spojrzeniem i już wiedziałem że, dekielek łatwiej, szybciej, wygodniej będzie dorobić. Nie trzeba szpachlować, łamać itd.
 2. Zgrubnie nadałem kształt dekielka. I przymiareczka skrzydełek, wkleje je po malowaniu.
 3. Bardzo ładnie podoba się super robota.
 4. Na odlew to nadawał będzie się AH-1G przerobiony z Hasegawy AH-1S ma ładne wypukłe nity, bardzo fajne delikatne wklęsłe linie podziału i do tego kabina vacu Pavli.
 5. Pomalowałem podkładem surfacer 1200 i poszlifowałem. Dorobiłem imitację otworów do nitowania.
 6. Micro Liquid Decal Film mam i stosuję i polecam do MasterCraftów i innych staroci.
 7. sprężyna w moim rusku delikatna i precyzyjna wyrobiona ale pamiętam na początku była twarda jak cholera.
 8. Nawiewy nawiercone żeby nie było za ciepło strzelcowi.
 9. 30 lat malowania ruskiem szybka i bezproblemowo obsługa
 10. No i panele boczne wklejone.
 11. Pilot śmigłowca też będzie miał do dyspozycji panele boczne. Do moich wycinanek używam igły krawieckiej wklejonej w ołówek automatyczny oraz zaostrzonego drutu z parasola.
 12. przyjemna zabawa bo dobre tworzyło, robiłem modele różnych firm, czasami drogie i ze słabego tworzywa rozwarstwiającego się tragedia.
 13. Podejrzewam, że strzelcowi pokładowemu przyda się deska rozdzielcza oraz panele boczne. a tak na marginesie to bardzo dobrej jakości jest tworzywo z którego został wykonany ten model, dobrze się je tnie, nie jest kruche i nie jest za miękkie, nie rozwarstwia się "nice" po prostu do rzeźbienia.
 14. Wygłuszenie przekładni głównej zrobiłem z amelinium po "Florze" Telewizor rubin na wyposażeniu pilota też do wymiany.
 15. Remont w szoferce. Na zdjęciach oginału nie widać elementu zaznaczonego strzałką. To i w modelu go wywaliłem. Osłonę kabiny trzeba było podnieść ciutek wyżej stąd pojawiły się te białe paski na obrzeżu kadłuba.
 16. Dopiero jak zbuduję tą cobre to będę wiedział jak można było ją zbudować szybciej lepiej już teraz są pierwsze wnioski. Jak już wie się co robić i jak, to 24 roboczogodziny wystarczą na przerobienie takiego modelu w prezentowany sposób. Czyli jest to aż 12 dni przy założeniu że udaje się wygospodarować dwie godziny dziennie na hobby.
 17. Czysta przyjemność niedostępna w dobrych zestawach można ciąć, szlifować, trasować, wiercić, dorabiać, przerabiać ile dusza zapragnie.
 18. Przydasiowy kawałek ramki od części fototrawionych służy jako szablon. Pozdrawiam serdecznie odwiedzających mój wątek warsztaty Focus
 19. Zabieram się za wirnik. zastanawiam się czy nie szybciej byłoby dorobić całą głowice wirnika od podstaw niższy babrać się z tym co jest w zestawie.
 20. Rozpoczynamy poszukiwania kandydaów do odbywania malowniczych lotów nad południowym Wietnamem. Zapewniamy niezapomiane wrażenia.
 21. Stery wysokości w Cobrze zamontowane są na wałku. W modelu też stosuję rozwiązanie. Proste czyste ergonomiczne.
 22. Takie malowania byly w zestswie firmy Matchbox. 15134 615248
 23. Trasowanie i nitowanie lepiej robić po podkładzie bo wtedy można robić delikatniejsze.
 24. zestawowe15012 Timujin Ship Playboy No i z wieżyczką Emerson Electric TAT-102 z jednym karabinem Minigun kaliber 7,62mm.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.