Skocz do zawartości

Trabant 601 Revell 1:24


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dla mnie Świetnie! . Czym zrobiona jest rdza?

Rdzę zrobiłem z rozwodnionej, brązowej Vallejo rozciągniętej na całej powierzchni. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się że tak dobrze wyjdzie.

Będziesz "pakował" do wnętrza 601S swoje dodatki? Tapicerkę, dodatkowe wyposażenie itp...

Cały czas nad tym myślę, zastanawiałem się nad dachowym bagażnikiem, jakimiś rzeczami w środku czy figurką kierowcy. Na 100% zrobię za tylną szybą pieska z kiwającą głową.

Dziękuje za wszystkie pozytywne komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Zgodnie z tym co pisałem wcześniej, zrobiłem do mojego trampka miniaturkę pieska z kiwającą główką , nie jest może idealny, wydaje mi się trochę za duży, ale świetnie pasuje do stylu samochodu.

Tak wyglądał przed pomalowaniem

dscf4688d.jpg

A tak prezentuje się teraz , mam nadzieje że się spodoba

dscf4700.jpg

dscf4702.jpg

Przepraszam za jakość zdjęć ale niebardzo wiedziałem jak zrobić dobre fotki takiego maleństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaa jak żywy! brawo Zrobiłeś go samodzielnie czy korzystając np. z jakiejś formy? Bo wygląda rewelacyjnie.

Do wykonania go przydały się umiejętności z wczesnej podstawówki w zakresie obróbki modeliny Tradycyjnie na początek dwie kulki jedna na głowę druga na korpus, wymodelować to i detale dorobić. Później to już tylko do piekarnika, polerowanie i pod pędzel. W ten sposób zamierzam jeszcze coś wykombinować ale o tym później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dalsza część prac nad silnikiem:

dscf4737g.jpg

Właściwie jest już prawie skończony, teraz dalsza część wascha, przykurzyć i zrobione. Dorobiłem kabelki od świec, wiązki elektryczne do świateł, kilka mniejszych kabelków oraz osłonę nad wiatrak której niebyło w modelu Revella. Jest jeszcze przewód od zbiornika paliwa, ale niestety odpadł kiedy robiłem zdjęcie, muszę lepiej go przykleić Na zdjęciach może słabo to wygląda, no ale wszystko jest bardzo małe a aparat wyłapuje wszystkie niedoskonałości, w realu wygląda całkiem nieźle.

dscf4689.jpg

Trabant stanął już na kołach, widać wstępnie zaczęte fotele i deskę rozdzielczą. Może wkrótce będę miał lakier wtedy będę mógł zabrać się za kastę i wnętrze. Co do wnętrza, zrobiłem jeszcze jeden mały detal, mianowicie podsufitkę, o której chyba zapomniał niemiecki producent.

Zrobiłem ją z okładki zeszytu, na której odrysowałem kształt dachu, później trochę poprawiłem jej obrys żeby można było ją wpasować w odpowiednie miejsce i pozostało tylko malowanie.

Nie wiem czy dobrze zrobiłem imitacje zużycia materiału- po prostu pryskałem farbę z różnej odległości, żeby zróżnicować kolor- jednak nie jestem do końca zadowolony z efektu

dscf4739.jpg

dscf4738.jpg

 

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż pojawi się lakier Very Happy

Pozdro

Właśnie się pojawił

dscf4741.jpg

Akurat przed chwilą wrócił mój tata z tą puszeczką farby. Po opakowaniu widać że już troszkę na półce przeleżała zanim znalazł się jakiś chętny Wypróbuje ją na boczkach drzwiowych, później zabiorę się za karoserię. Chociaż trochę się boję żeby nie zepsuć, no ale może jakoś da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, silnik i komora wyglądają niesamowicie. Kiedy odpalasz silnik? Wygląda tak realistycznie. Tylko czekać na lakier i efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy odpalasz silnik? Very Happy

Chyba nie prędko bo będzie miał dioramkę na której będzie stał zepsuty, otwarta maska i bagażnik, porozrzucane narzędzia, być może postawie go na podnośniku- oczywiście jeżeli spód mi ładny wyjdzie

 

Wypróbowałem już lakier i muszę przyznać że świetnie się kładzie, może jutro karoseria będzie już w kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po krótkiej przerwie

Zbliżający się termin konkursu zawsze działa na moją pracę bardzo motywująco , po skończeniu prac nad silnikiem przyszła pora na wnętrze, karoserię oraz podstawkę. Pierwszy najważniejszy element jest już pomalowany. Muszę powiedzieć że przeraziłem się kiedy pomalowałem karoserię, lakier był strasznie gruby i do tego nierówny, ale po jakimś czasie wszystko się wyrównało. Niestety przesadziłem z polerowaniem i musiałem prysnąć jeszcze raz

dscf4743t.jpg

dscf4745f.jpg

Tutaj widać wstępnie złożone wnętrze, teraz jeszcze tylko wykończyć zostało.

dscf4750.jpg

Podstawka to wyfrezowana deseczka, na to papier ścierny pomalowany czarną vallejo, położyłem jeszcze pastele. Słupki zrobiłem z kawałków płyty gipsowej, pustaki naciąłem nożykiem. Do tego dojdzie brama, całość ośnieżę i dodam parę detali.

dscf4834.jpg

dscf4835z.jpg

Zastanawiam się czy bramę zrobić drewnianą, będzie ładniej czy metalową- będzie szybciej

 

Chyba do zakończenia konkursu nie wyrobię się z budową, zaraz święta będzie mało czasu na budowę, najwyżej złoże go do kupy i wstawię jakieś tam zdjęcia do galerii konkursowej, a później wykończę model na spokojnie. no cóż zobaczymy co z tego będzie jeszcze parę dni zostało

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajnie wygląda Troche rzuciła mi się w oczy ta odstająca na przodzie maska, ale to na pewno jeszcze do poprawy. Wnetrze ekstra. Bez żadnej przesady, takie Trampkowe Felgi pomalowane "srebrzanką" też bardzo fajne A co do bramy wjazdowej na podstawce, to ja bym zrobił metalową, bo drewniana nie bardzo mi się tam komponuje

To tyle ode mnie, czekam na c.d.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche rzuciła mi się w oczy ta odstająca na przodzie maska, ale to na pewno jeszcze do poprawy.

Oczywiście że sie poprawi- będzie poprostu otwarta

Dorzucę jescze dzisiaj jakieś zdjęcia bo wnętrze mam już skończone i pare detali także.

Dziękuje za pozytywne komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca nad podwoziem zakończona pozostało jedynie podmalować koła, ale to zrobię na końcu- za koła trzymam model w czasie montażu i może się poobdzierać tak jak teraz. Wnętrze przybrudziłem pastelami na podłodze i boczkach, na dolnej półce dołożyłem kasety i jakiś papier

Teraz dokańczam nadwozie, trochę jeszcze zostało ale mam nadzieje że zdążę Teraz zdjęcia:

dscf4853.jpg

dscf4854.jpg

dscf4855.jpg

 

Zastanawiam się jeszcze co wstawić do bagażnika oprócz standardowego koła zapasowego nie mam pomysłu co mogło by tam być.

Może moglibyście mi podsunąć jakiś pomysł ,dodam że będzie stał na zimowej dioramce, przełom lat 70-tych i 80-tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze co wstawić do bagażnika

 

Lewarek i zestaw narzędzi obowiązkowo, a do tego półośkę, kanister i bańkę Mixol'u!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.