Jump to content

[galeria]Lim-6bis 1:48


Roobert
 Share

Recommended Posts

Oto drugi z limów. Pierwszym był Lim-6M. To też jest produkt Smera w 1:48. model robiony prosto z pudełka a dodatkiem były pasy na fotelu pilota. Co mogę powiedzieć o sklejalności. Trzeba używać czasami szpachli i sporo papieru ściernego. Troche denerwują linie podziału, które nie zawsze są równo na obu połówkach skrzydeł czy kadłuba. Co do malowania to sam nie wiem jak ma być. Już tyle razy widziałem samolot o numerze 101 w kilku malowaniach. W stanach jest jakiś cały w odcieniach zielonego, w muzeum (Warszawa?) jest z brązowymi plamami a w jednym z ostatnich numerów MiniRepliki jest w 2 zielonych i piaskowym. Ja zrobiłem tak jak pokazuje instrukcja, ale zamiast brązowego dałem ciemną zieleń. Ślady eksploatacji to tak samo jak w poprzednim. Troche zrąbałem sprawę ze statecznikiem. Za dużo czarnego dałem w zagłębienia. Kurcze, znowu jakiś ciemne wyszły

 

th_1-1.jpg th_100_5897.jpg th_100_5899.jpg th_100_5900.jpg

th_100_5904.jpg th_100_5906.jpg th_100_5908.jpg th_100_5902.jpg

P.S. Jak mam pisać ścieżkę zdjęcia, żeby forum się nie rozjeżdżało?

Link to comment
Share on other sites

Czy mam ślepotę, czy też nie ma napisów eksploatacyjnych?

 

Ma, ale bardzo mało. Kalki byly troche beznadziejne. Wszystkie napisy eksploatacyjne były nadrukowane na jednym podkładzie (ta folia co odchodzi z papierka). Ciężko było, bo musiałem wycinać bardzo blisko napisów a to co zostawało to nie dawało się złapać nawet pensetą. jak trzymałem papierek to jednocześnie i kalkę. Kilka tak nałożyłem ale później to mnie już szlag trafiał Już mi rąk brakowało, żeby wszystko trzymać. Niektóre są mało widoczne. Lim-6M miał każdy napis osobno więc tam można było wszystkie położyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

I tam wstyd ;)

Przymierzam się do tego smerowego dzieła i grzebię w czeluściach netowych. Lim-6bis jeden z moich ulubieńców, ale ten spadochron psuje wyraz całego - w gruncie rzeczy niczego sobie - modelu. A ze względu na swoje umiejętności - tzn. ich brak - nie pokusze się raczej o jego modyfikowanie. Koniec końców powstanie raczej pudełkowa siedemnastka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.