Skocz do zawartości

[galeria]Lim-6bis 1:48


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Oto drugi z limów. Pierwszym był Lim-6M. To też jest produkt Smera w 1:48. model robiony prosto z pudełka a dodatkiem były pasy na fotelu pilota. Co mogę powiedzieć o sklejalności. Trzeba używać czasami szpachli i sporo papieru ściernego. Troche denerwują linie podziału, które nie zawsze są równo na obu połówkach skrzydeł czy kadłuba. Co do malowania to sam nie wiem jak ma być. Już tyle razy widziałem samolot o numerze 101 w kilku malowaniach. W stanach jest jakiś cały w odcieniach zielonego, w muzeum (Warszawa?) jest z brązowymi plamami a w jednym z ostatnich numerów MiniRepliki jest w 2 zielonych i piaskowym. Ja zrobiłem tak jak pokazuje instrukcja, ale zamiast brązowego dałem ciemną zieleń. Ślady eksploatacji to tak samo jak w poprzednim. Troche zrąbałem sprawę ze statecznikiem. Za dużo czarnego dałem w zagłębienia. Kurcze, znowu jakiś ciemne wyszły

 

th_1-1.jpg th_100_5897.jpg th_100_5899.jpg th_100_5900.jpg

th_100_5904.jpg th_100_5906.jpg th_100_5908.jpg th_100_5902.jpg

P.S. Jak mam pisać ścieżkę zdjęcia, żeby forum się nie rozjeżdżało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyraźnie widać, że są odrapania na modelu (do czego miałem wątpliwości przy poprzednim).

 

Czy mam ślepotę, czy też nie ma napisów eksploatacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam ślepotę, czy też nie ma napisów eksploatacyjnych?

 

Ma, ale bardzo mało. Kalki byly troche beznadziejne. Wszystkie napisy eksploatacyjne były nadrukowane na jednym podkładzie (ta folia co odchodzi z papierka). Ciężko było, bo musiałem wycinać bardzo blisko napisów a to co zostawało to nie dawało się złapać nawet pensetą. jak trzymałem papierek to jednocześnie i kalkę. Kilka tak nałożyłem ale później to mnie już szlag trafiał Już mi rąk brakowało, żeby wszystko trzymać. Niektóre są mało widoczne. Lim-6M miał każdy napis osobno więc tam można było wszystkie położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

I tam wstyd ;)

Przymierzam się do tego smerowego dzieła i grzebię w czeluściach netowych. Lim-6bis jeden z moich ulubieńców, ale ten spadochron psuje wyraz całego - w gruncie rzeczy niczego sobie - modelu. A ze względu na swoje umiejętności - tzn. ich brak - nie pokusze się raczej o jego modyfikowanie. Koniec końców powstanie raczej pudełkowa siedemnastka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.