Skocz do zawartości

DAF 95XF ssc


misiek14pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozpoczynam budowę DAFa 95xf Super Space Cab

c7bfa4df037b7bd0.jpg

jako że nie mam na razie chęci do Mazdy postanowiłem skleić co innego.

Kabina będzie biała, atrapa i rama czarna

Prace rozpocząłem od sklejenia kabiny, dorobiłem orórowanie, nie mam pomysłu na to z czego zrobić halogeny ;( myślałem nad tym by kulkę od łożyska zeszlifować rozwiercić w środku i nakleić klosz i przykleić do orórowania, jednak nie dało rady zrobić tego po mojej myśli :(

Jeżeli macie jakieś pomysły to napiszcie

Zbiornik mam poszpachlowany ramę również poszpachlowałem w nie których miejscach, wszystko czeka na szlif.

 

kabina jest już w podkładzie .

 

czas na zdjęcia

2d0653879b34cdaemed.jpg

d90375f0a5be48c2med.jpg

URL=http://www.fotosik.pl]10f694454cbddc43med.jpg[/url]

f8184a145cf12175med.jpg

7a957383782e7698med.jpg

98e18cd0501552d1med.jpg

2e994b2c38294dacmed.jpg

d5764d790153568amed.jpg

39d52b99b2b400c3med.jpg

8d4d67b34661ec86med.jpg

71de7711918f7440med.jpg

cef89fef1c23fc41med.jpg

d70f5e67ea44d371med.jpg

065da96063ebbf28med.jpg

cc96a6f7fa0dfbe2med.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam model ładny. Wydaje mi się, że dałeś za dużo szpachli na baki paliwa. Będę zagladał na twój warsztat i z uwagą śledził Twoje poczynania. Powodzenia .

 

Pozdrawiam i życze Sczęśliwego Nowego Roku

Luke Sky Walker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kabina biała, to może zrobisz malowanie wersji limitowanej nowego DAFa? W zasadzie to tylko biała kabina z czarnym pasem na dachu i pomarańczowymi lusterkami Ale wygląda fajnie

Co do Twoich poczynań... Podoba mi sie to co robisz i wielki + za już wprowadzone przeróbki

Jeśli to szpachla samochodowa Novol tooo będzie ciężko przy szlifowaniu. Wiem ile pracy trzeba w to włożyć

Będę zaglądał do tematu

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą skończyłem szlifowanie, nie było tak ciężko

Najpierw przelaciałem to papierkiem 130 a następnie wodnym 800

w nie których miejscach jeszcze trzeba poprawić ale po za tym wszystko ok

 

Most mam już sklejony tylko czeka na szpachle

 

Jak jutro będzie pogoda to zapodam fotki

 

Alvaro92 A masz może zdjęcie takiego DAFa ?

 

Luke Sky Walker

Podziękował i wzajemnie

 

Mam nadzieje że was nie zawiodę z tą relacją

Bo jak wiecie to zaczynam a nie kończe :(

 

 

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekS Podkład też szlifuje 800 i nie widać żadnych rysek

 

 

Zrobiłem wielki błąd, ponieważ skleiłem kabinę a chciałem zrobić wnętrze z polistyrenu, już raczej nic nie da rady zrobić próbowałem docinać ścianki na oko i przymierzać jednak to nie wypaliło, macie może jakieś pomysły jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwile czasu to porobiłem parę zdjęć.

 

Dziś mam zamiar położyć ostatnią 3 warstwę podkładu i przeszlifować a jak dobrze pójdzie to jutro będę nakładał bazę

 

 

598b05af40c0e6f8med.jpg

9d70890ea47bb7dfmed.jpg

2fc9727c04f1b5d7med.jpg

71a47349b84559a4med.jpg

 

 

Czeka mnie jeszcze pare poprawek,

ta dziura w zbiorniku jest po to by zrobić tam imitację pompki paliwowej, troszkę jest za duża będzie trzeba troche poszpachlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zacząłem robić ramę w ceownik,

pomalowałem budę i tu najwiekszy problem bo z jednej strony zrobiły mi się zacieki a z drugiej strony wyszedł róż zamiast biłego,

kabina musi iść do dot

a ja dzieki temu rozebrałem kabinę i mam zamiar zrobić wnętrze z polistyrenu

280468588ab74600med.jpg

292eb1c93e705996med.jpg

0dec657ff78d5c39med.jpg

9d6d0bf0ea903a2dmed.jpg

 

Jutro pokaże jak wygląda rama po zrobieniu ceownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Kolego czy na pewno kastę musisz "kąpać" w Docie? A ile warstw położyłeś? Moim zdaniem powinieneś spróbować położyć kilka warstw i przed każdą wyczyścić kastę papierkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwoną kastę ciężko będzie przemalować na biało, co nie znaczy że to nie możliwe. Najpierw pomalował bym ją matem aż do pełnego pokrycia, a dopiero ostatnią warstwę dał bym arylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest taka magiczna substancja którą jakiś mędrzec nazwał maskolem.

A jak nie maskol to taśma maskująca, proponuje użyć jednej z tych materiałów modelarskich i zakleić/zalepić : światła, klamki, miejsca bezpośredniego styku z innymi elementami modelu związku ze mając nałożoną farbę będzie Ci ciężko cokolwiek przykleić, oczywiście mówię o miejscach gdzie nie będzie to bezpośrednio widoczne.

 

Co do zacieków, teraz pewnie wiesz jaki błąd zrobiłeś, nakładaj delikatne warstwy, nie martw się ze to jeszcze nie domalowane, zakryje sie z następna warstwą.

 

Ceownik, tu sie przyznam nie wiedziałem co to jest, wujek google mi pomógł. Powiem Ci ze Ci to fajnie wychodzi, dlatego z tego względu bedę tu częściej patrzył.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesywnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... mogę sie tylko domyślać z której Myślałem, że masz jakieś swoje i mógłbyś się podzielić, ponieważ ja w necie nie znalazłem za dużo, a taki Daf czeka u mnie w kolejce na złożenie i nie ukrywam, że w nim też bym po scratch'ował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie.Może obijesz wnętrze biała skórą.Jak caly będzie czarny to bedzie to ładnie wyglądać.I mógłbyś sobie zrobić jakieś fajne bajerki w środku.Telewizor,głośniki,wzmacniacz itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.