Skocz do zawartości

Praca w stalowni Bytom, czyli moje maleństwa.


Aleksander Zielony

Rekomendowane odpowiedzi

Oto to co ostatnio powstaje w mojej małej stalowni. Wszyscy znajomi już mi mówią, żem wariat, a to za przyczyną tego zestawu modeli:

 

10b9695222d56756.jpg

 

100edaab5337a2e7.jpg

 

3e250bf5571c312e.jpg

 

7f4c5904b88dfe41.jpg

 

Jest to mała historia T-34. Modele wykonuję prosto z pudełka, jak tylko dorwę się do aparatu, natychmiast pokażę co jak wychodzi.

 

Pozdrawiam, ze świata w skali 72

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, muszę Cię zmartwić,

uważam, że to świetny pomysł...

Może jeszcze jakiegoś więcej teciaka dorobisz?

 

Robisz z pudła tak od A-Z czy z przeróbkami typu nawiercanie kół itp?

 

Ale proszę bardzo oto kolejna sztuka, ta jest kompletnie dziewicza, nic nieruszone. Miało być w tajemnicy, a niech tam koledzy po mnie jadą ( Ci od 35).

 

40f405965a54782b.jpg

 

A jeśli chodzi o pudełkowość to koła nawiercam i robię każdą z maszyn na podstawie konkretnej fotografi. Wiadomo teciak każdy inny jest.

 

Pozdrowienia Mały Olek (jakieś 191 cm wzrostu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem Ci zaśmiecać wątku, ale jak wlepiłeś ten ostatni obrazek to... ja nie wiem, oni tam w Dragonie chyba chcą ludzi zniechęcić do kupowania takimi koszmarnymi ilustracjami, bleh.

 

A jeszcze miałem zapytać czy wszystkie będą polskie?

Trzymam kciuki za doprowadzenie projektu do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że tylko ja sugeruję się obrazkami na pudełku! Uważam podobnie- że pudełka Dragona w 1:72 są chyba najgorsze... Za to niektóre Dragonki w 1:35 to mistrzostwo świata jeśli chodzi o obrazki na pudełkach (np. nowy Nashorn- Premium Edition, czy np. Panzer IV Vorepanzer) nom, ale koniec tych filizoficznych rozważań Pytanko brzmi: jak wygląda ten ostatni tet w środku? fajnie? jakie są wypraski? bo miałbym też smaka na takiego może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto to co ostatnio powstaje w mojej małej stalowni. Wszyscy znajomi już mi mówią, żem wariat, a to za przyczyną tego zestawu modeli:

I bardzo dobrze bo to 72 pokaż coś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, pudełka faktycznie są różne, widać że to grafika komputerowa, a nie malunki jak drzewiej bywało. Zresztą zauważcie pozycję 85 na obydwu pudełkach. Co do modelu 85 z "ekranami" to małego In-Boxa zrobię w sobotę lub niedzielę. Poprostu muszę zabrać mój aparat z salonu, bo powoli poprawiamy fotki w oszustbooksie i mam z tym kupę roboty. Modele są dość proste i przyjemne w sklejaniu, najlepiej o tym świadczy sklejenie przezemnie w ciągu tygodnia T-34/85 mod.1944, a potem w następnym tygodniu zlepienie dwóch 76 i poprawienie/odbudowa jednej. Co do całej akcji, to fotki i opisy będę prezentował w miarę na bieżąco. Choć nie wiem jak będzie gdy zacznę nadrabiać zaległości w pracy, bo od zeszłęgo piątku nasz salon, a przy okazji sklep internetowy są odcięte od netu, .....DZIĘKUJĘ CI O WIEKA TPSO...... Sorrki za małą dygresję, ale mnie szlag trafi, bo do wielu modelarzy nie tylko nie docieraja modele, ale nawet nie mogę bieżącej aktualizacji sklepu prowadzić.

 

Pozdrawiam mocno poirytowany, sytuacją w pracy.

 

Olek Zielony.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,miałem to szczęście że widziałem trzy modele sklejane i pomalowane ,mieszczą się w w małym pudełku hehe.

Co do pudełek to czy to jest tak ważne ?liczy się co jest w środku ,a to co nam Dragon oferuje to jest to co "misie lubią najbardziej", oczywiście koła które trzeba nawiercać i złe blaszki na pokrywie silnika np;t-34/42 są za duże i pasują tylko do teciaka 34/85 to i tak te modele są bardzo dobre i tak jak Olek napisał przyjemne w sklejaniu i szybkie .

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc krótko i treściwie. Modele obecnie wyglądają tak:

 

T-34/76 model 1941

 

dff5d2bc33fced0fm.jpg

 

2b2e27e70e84202bm.jpg

 

T-34/76 model 1942

 

20a963b5c9b3b3aam.jpg

 

deec24db79717c4dm.jpg

 

T-34/76 model 1941 Cast Turret

 

e4e322c103fe97a3m.jpg

 

e3df1a462b2b89dfm.jpg

 

Jak widać modele są na różnym etapie malowania. Koła ponawiercane i wyfrezowane reflektory. Acha drobna zmina planów, dorzucone zostały lufy ABERa.

Każdy z modeli ma podkładkę w postaci fotografi, ale o tym już napiszę w trakcie tygodnia. Zdjęcia niestety słabej jakości, ale miałem w modelarni tylko słabe lampki, a z fleszem nie lubię pracować.

 

In-box Dragonowskiego teciaka numer 7270.

 

Pozdrawiam ze świata w skali 1/72

Olek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On może teraz tak wygląda oczojebnie, ale wrodzona skromność Olka jest duża i nie chcę pokazać nam modelu już piknego gotowego którym zajął drugie miejsce na konkursie w Katowicach (teciak 34/84) i na tym modelu już ten kolor nie jest tak oczojebny.

 

OLO DAJ FOTKI TEGO GOTOWEGO TECIAKA

 

PS;I juz mam prze................ ,dobrze że mam do niego 15km

Marek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

olo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż nie dam się prosić Markowi, fotki będą zrobione i model zostanie pokazany. A co do twoich obaw to spoko nie będę Cię ścigał, poczekam aż przyjedziesz na festiwal

 

Co do kolorków, to faktycznie, choć jest to jeden z dwóch kolorów Gunze z serii Russian Green. Ale spokojnie to jest kolor wyjściowy, a co z nim się stanie na końcu to się dopiero okaże.

 

Pełny luzik i szacunek dla wszystkich na dziś wieczór

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm skąd ja znam te teciaki?? ale na poważnie prezentują sie bardzo fajnie tylko jak dla mnie za małe:) Ale Olo zaraził mnie swoją chorobą o nazwie Teciakus pospolitus i sam popełniam jednego tylko troszkę większego...A może na festiwalu bytomskim zrobimy taki swoisty mały zlot t 34 we wszystkich skalach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W związku ze zbliżającym się festiwalem, prace uległy strasznemu spowolnieniu. W chwili obecnej zestaw wygląda tak:

 

cc524b72c32b7b0em.jpg

 

b95a39c58d36a25bm.jpg

 

Modele są psiknięte Prontem dla zabezpieczenia lakieru, potem na to farba olejna z tubki (Maimeri) Burnt Umber. Teraz przerwa na jakiś czas.... troszkę nowych ludzi w modelarni więc mam co robić, a w domu zabawa w przygotowania do godziny zero.

 

Oj.....będzie się działo.... BYTOM 2007, wstąpcie do nas choć na chwilę, zabieramy ze sobą naszego pupilka o tu na fotkach z ostatniego wyajzdu na WOŚP.

 

ab9fca32aa4f42c5m.jpg

 

f5d96b8535723decm.jpg

 

Uwaga zgodnie z pomysłem Erniego, zarządzam zbiórkę wszystkich teciakomaniaków w jednym miejscu (zostanie oznaczone osobno), można tam dać modele poza konkursem wraz z informacją kto wykonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.