Skocz do zawartości

SCANIA R620 Italieri 1:24


Szymek94

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właśnie ja głową mury przebijałem żeby znaleśc diody prostokątne powiedzmy 3x4mm żeby ŚWIECIŁY światłem POMARAŃCZOWYM. Okrągłych jest sporo na rynku natomiast prostokątne świecą na...czerwono Ale mam namiar że na TME pojawią się niebawem odpowiednie.A może ktoś z Kolegów wie o sklepie gdzie podobne diody są już w sprzedaży???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałeś już całą kastę czy tylko zderzak?

 

Tylko zderzak, aby też spróbować z kalkomanią (pierwszy model). Tak więc za niedługi czas biore sie za wyskurzanie środka (chyba na beżowo), no i resztę Co do kierunków. Nie ma w modelu miejsca na kierunki, lecz zawsze jakoś sie diode wciśnie. A ze znalezieniem, nie ma problemów. W internecie migające są wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jedyne rozwiązanie :/ Jeżeli miałbym naczepę, to dał bym baterię do naczepy, a kable były by jako łączące ciągnik z naczepą...A tak to tylko w baku można to schować :/ Ale i tak rok powinna bateria wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha.... nie wierzę, nie dość że prawie tak samo oświetlamy ten sam model Scani to jeszcze zamówiłeś takiego samego peterbilta jak ja...

Chyba jednak założę posty w warsztacie żeby nie było że walę ściemę.

Zmykam robić fotki Scani i zakładam nowy temat

Ale nadal będę bacznie obserwował Twopje poczynania w budowie skakanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś zrobić coś otwieranego np. w baku dół albo w kabinie, żebyś po jej uniesieniu miał klapke jak w samochodzikach r/c - otwierasz i masz baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się!

Pomyśl przyszłościowo, ''wyciągnij'' kable i baterie na zewnątrz w niczym nie będzie to przeszkadzało.Naczepy na pewno dorobisz się w niedługim czasie i wtedy będziesz miał piękny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś zrobić coś otwieranego np. w baku dół albo w kabinie, żebyś po jej uniesieniu miał klapke jak w samochodzikach r/c - otwierasz i masz baterie.

 

Dobra wszystko ładnie, ale "gniazdo" na baterie 9V było większe od baku i po małym tuningu, ledwo, ledwo się zmieściło :P Więc nawet jakbym dał klapkę, to była by kiszka, bo bateria mieści się tylko w pionie więc jest zasłonięta :/ Dłuuuuga historia

 

A toommaszeek

Dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś/możesz zrobić tzw. prostownik. Robisz otwartą osłonę akumulatorów i akumulatory z podpiętymi kablami prostownika a od akumulatora do ramy idą kable zasilające światła. Myślę, że dobrze przełożyłem mój pomysł na "monitor".

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś/możesz zrobić tzw. prostownik. Robisz otwartą osłonę akumulatorów i akumulatory z podpiętymi kablami prostownika a od akumulatora do ramy idą kable zasilające światła. Myślę, że dobrze przełożyłem mój pomysł na "monitor".

Pozdrawiam Jacek

 

O o takie coś mi chodziło Jeszcze raz przestudiuję i się zobaczy Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Aktual:

 

Żeby nie było że nic nie robię, daję aktuala Prace idą na przód, lecz powoli...Nie miałem ostatnio czasu aby sklejac lecz każda wolna chwila poszła na model...Kasta jest pomalowana. Wcześniej podkład "zżarł" się z farbą i wszystko szlifowałem...Ale już jest ok:

 

Dach: 50dfc499eb712ce2med.jpg

 

Dwa boki:

cf238ef361b1f1d0med.jpg

 

c302e50e2f0381demed.jpg

 

Tył:

22d05931f680cfcemed.jpg

 

Grill z kalkomanią, i "lotki" przednie:

652ec65c4ca7c7damed.jpg

 

A tu małe dodatki do środka Pólka (z krawędzią) i orzełek Scanii:

78fc2fb4593ac832med.jpg

 

Półka będzie jeszcze dopracowywana, a orzełek chyba będzie wyrzucony, bo go krzywo powycinałem :/

 

Pozdrowientes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie można już edytować poprzedniego postu, więc musze napisac kolejny...Poskładałem dziś wszystko do kupy na sucho, i oto efekt prac na dzień dzisiejszy

 

f6d77f9bf523fc58med.jpg

 

375309132c8d10cemed.jpg

 

74bf37a71ace429emed.jpg

 

4f7d6336a79c8336med.jpg

 

4de04f4f5562a579med.jpg

 

Wiem, że na zderzaku jest odprysk, ale to będzie zrobione Muszę jeszcze zrobić wnętrze, nakleić specjalne kalki, i gotowe

Nagazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Zima idzie, w domu siedzi sie trochę częściej, więc i czas na model jest...Niestety pajęcznki mi sie na nim porobiły, więc chyba leżał długo :P Jak to bywa z moimi "umiejętnościami" modelarskimi, zawsze cos musiałem zpaćkać jak było ok :/ Tutaj kilka fotek, co doszło ;) Jak zwykle kasta czekała na ostatnią warstwę lakieru (wcześniej kupiłem ciemniejszy później jaśniejszy kolor i pomalowałem. Wyszło tak że lotki były ciemniejsze od kasty). Więc musiałem wszystko przemalować. Później któregoś dnia, Szymon stwierdził że kasta jest zbyt stonowana...Więc postanował dodać pasy które standardowo pozaciekały...Malowałem w piwnicy aby nie zakleić całego mieszkania farbą, i postawiłem kastę na deskę (dość wielką). Deskę położyłem na węgiel...Oczywiście kasta spadła mi na węgiel i oblepiła sie pyłem (znów schnięcie i szlifowanie :( )...No ale co tu gadać. Oświetlenie w 90% skończone, tylko zamontować...Oczywiście dalej będę się bawił z kastą żeby doprowadzić ja do porządku...Zdjęcia tu, proszę:

 

6c45a0d5c2bee847m.jpg

 

efdd8afcdad50349m.jpg

 

 

Model miał być ładny, lecz nie będzie. Niestety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ładnie pomalowany. Razi błąd że zaszpachlowałeś łączenie globa z tym jakby patyczkiem. W rzeczywistości tam jest wnęka a nie gładko. Poza tym niedoczyszczone nad drzwiami przed malowaniem (a może cuś innego) i porobiły się buble. I mogłeś wywietrzyć miejsce w którym malowałeś bo poprzyklejało się dużo paprochów i one też rażą. Nie wiem który to twój model ale jak jeden z pierwszych to pozytywnie, jak nie sam wiesz co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.