Skocz do zawartości

Fokker Dr.I Manfred von Richthofen Revell 1:28


wojtas1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Nie jestem profesjonalnych modelarzem, gdyż jest to dopiero 6 sklejony model ale pierwszy, który moim zdaniem nadawał się do pokazania. Fokker Dr. I Manfreda Richthofena w moim wykonaniu, w przyszłości wykonana będzie mała diorama. Licze na opinie. Pozdrawiam

 

Kilka zdjęć "z środka"

dsc08215h.th.jpg

dsc08216w.th.jpg

 

Model juz gotowy w scenerii zimowej

dsc08284f.th.jpgdsc08285.th.jpgdsc08286t.th.jpgdsc08287ou.th.jpg

 

 

I w "pieleszach domowych"

dsc08312c.th.jpgdsc08313.th.jpg

 

dsc08315.th.jpgdsc08317k.th.jpgdsc08318q.th.jpgdsc08319kp.th.jpg

 

w576.pngdsc08321a.th.jpgdsc08324p.th.jpgdsc08323p.th.jpg

 

dsc08335.th.jpgdsc08310n.th.jpgdsc08320o.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to revell'owski model,zgadza się? gdzie w takim razie sopwith camel? bo był chyba w komplecie?znaczy ja taki kupiłem synalowi komplet.

kalki strasznie widać pociągnij ten model lakierem jakim matowym.a co do malowania to się nie będę wymądrzać bo sam jeszcze nigdy nie zrobiłem zgodnie z oryginałem ale powinien wyglądać tak:

z sopwith'em:

422911056944677.th.jpg

samiusieńki:

298031057018064.th.jpg

w towarzystwie:

228601057018159.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na pudełku jest błąd i w filmie też,niestety .Manfred nie miał całego czerwonego,to nie twoja wina,że legenda przerosła fakty historyczne.to samo tyczy się jego śmierci .przypisano to Brown'owi ale wszelkie fakty i znaki na ziemi i niebie wskazują na piechotę okopową a Brown najwyżej mógł tylko dokończyć dzieła.Co do lakieru,jakikolwiek matowy zapytaj w modelarskim.ja używam osobiście pactry,ale to sugestia a nie rozkaz .każdy ma swoje przywyki i nawyki. czekam na dioramkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Co do malowania to wydaje mi się, że na tak pomalowanej maszynie zginął Richthofen. (cała czerwona)

Zamieszczone zdjęcia repliki przedstawiają maszyne o innym numerze seryjnym.

Co do kalek hmmmm.... może spróbuj płynów setl/sol do kalkomani.

 

I może odrobinke więcej połysku na całości by sie przydało.

 

Jak na 6 model to całkiem całkiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ,więc dla niedowiarków malowanie barona:

13162edu70175.th.jpg

12652rod0104.th.jpg

 

dla uściślenia na jakich maszynach latał:

Albatros C.IX - Fokker Dr.1 114/17 - Fokker Dr.1 152/17 - Fokker Dr.1 425/17 - Fokker Dr.1 477/17 .

powstaje pytanie czy kolega robi dioramę z ostatniego startu w życiu mafriedka .no i się przyczepię czy oponki są czarne? bo jeśli tak to raczej nie powinny być w tym kolorze,się mi wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trochę poniewczasie, ale wrzuciłem walkaround Fokkera dr.I w malowaniu Manfreda von Richhofena znajdującego się w Luftwaffnemuseum w Berlinie. Może komuś się przyda na przyszłość.

 

Fotki do obejrzenia TUTAJ

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.