Jump to content

dedrey

Members
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dedrey

 1. I 16 Revella był składalny... mam jeszcze na półce
 2. Myślę, ze porównywanie ceny modeli do średniej krajowej nie ma sensu. Problemy z praca generowały inne problema .Na ścianie wschodniej znalezienie sensownej pracy w latach 90- to było wyzwanie. Wygrzebałem rozklejkę Matchboxowskiego Stranreara:) fajny:)dalej
 3. ooo ..widzę dwa pudełeczka których nigdy nie miałem..I 16 i Fokker D.XXI dawno dano temu.... pamiętam jak na ryneczek kolega przytargał IŁ 2 m3 z Plastyka...zaskoczenie oo o oo i..(w tych czasach to wszystkiego brakowało ) trzeba kupić bo nie będzie...wymieniał na modele Hasegawy. Ceny modeli z walizkowego importu były zaporowe dla młodego człowieka. Bazowałem na dobroci serca starszych modelarzy i ... zakup fajnego Froga był finansowym wyzwaniem,:) Trochę smutne a trochę zabawne. Moim pierwszym zagramanicznym (kupionym) modelem był Ju 87 Airfixa . przeryty zrobiony ..czekał na malowanie...D ...przed matura...Mamun się zlitował i zrobił porządek....stos książek wylądował na pokraku:) do dziś nie zrobiłem Stuki leży na warsztacie nowy Airfix...też na malunek czeka Swoja droga..Hawker Fury, Walrus, Syskin dalej sie bronią
 4. Bardzo ładny Co co do uwag..może nie tyle techniczne co..możliwe, że mam zdjęcia z innego okresu ale... Brak przed kabiną lusterka na krawędzi spływu płata, brak zasobnika na świece sygnałowe(prawa strona kadłuba), moim zdaniem elementy metalowe są w kolorze kadłuba(wzierniki, okucia zastrzałów,) na lewej stronie górnego płata czarna gwiazda( widziałem też malunki z taka kometą jak na kadłubie), napisy na kadłubie( dane eksploatacyjne) są niewidoczne na zdjęciach. trochę inne umiejscowienie komety na kadłubie, promień pod kabina praktycznie dotyka skórzanego wyłożenia krawędzi. To marudzenie.. Model sie podobywuje
 5. odlewy żywiczne w dalszym ciągu maj a ograniczenia..wysoka pracochłonność, ceny komponentów co wpływa na cenę. Plus pewna kłopotliwość obróbki materiału.
 6. Zawsze zostaje stary dobry..scratch...na forum jest kilka przykładów
 7. dedrey

  Aerograf cz.2

  To i ja się podepnę do tematu..kupiłem ostatnio Fengde BD320 i ... może to nie problem bo nie przeszkadza mi to za bardzo, ale ..cały czas przez aerograf leci powietrze. Oczywiście nie w takim stopniu jak przy wciśniętym spuście. W zbiorniku na farbę nic nie bąbelkuje.
 8. Propagowanie propagowaniem . Misja misja, ale to jest forum modelarskie..docenia się warsztat, efekt końcowy..czasem chęci i zaangażowanie( podkreślam czasem). Moim zdaniem ..druk słaby, zgodność merytoryczna....no z Błyskawicą tego nie pomylimy..ale wystarczy zerknąć na zdjęcia i już tak różowo nie jest. .żurawiki, szalupy, drabinka na maszcie, "bocianie gniazdo" i w sumie reszta drobiazgu pokładowego. Fajnie, że Ci się chciało. Temat mniej znany wiec rola popularyzatorska spełniona. Dłub dalej...może ORP Horodyszcze?
 9. Trochę odgrzewana..ale własnie robię. Mam wrażenie, ze płaty są jakoś tak nisko osadzone(porównując do zdjęć..tzn za duży garb nad). z drugiej strony na zdjęciach płat tuz nad oszkleniem.. Coś mi się wydaje że Dora przekombinowała. Brakuje mi też rzutu z przodu co by pokazał położenie płatów( moim zdaniem powinny mieć lekki wznios..może to złudzenie )
 10. Kolory .. może i dobre:) zerknij na układ plamek i inne
 11. Zestaw dość zgrabnie złożony. Pacze na zdjęcie i...no jakoś koamo na modelu inne:)
 12. Jak Ci się podobają malowanki zamieszczone w książce( szkoda , że tylko boczki)..moim zdaniem są lekko  artystyczne:)

   

  1. hamp

   hamp

   No cóż, tematyka  egzotyczna, nie ma co wybrzydzać.

   Lepszego nie znajdziemy (zwłaszcza za tą cenę), może w Ameryce Południowej są jakieś lepsze publikacje, ale brak danych, dostępność nieznana, wartość także.

    

 13. Już mam. Kupione tu..https://www.megaksiazki.pl/powiesci-beletrystyka/140143-letecke-valky-a-letadla-v-latinske-americe-1912-1969.html warto zerknąć na ofertę.
 14. Bardzo zgrabna Bydgoszczanka
 15. Kusi kusi... może jakiś bonus będzie za naganianie klientów:) Sam choruje na Macchi tylko ta cena:( Ten sobie czeka na wenę w magazynie
 16. Do tych włoskich pływakowych cudaków jest fajna monografia:
 17. Nie bardzo znam się na silnikach ale .. chyba jeden
 18. Odnośnie Macchi 72...może lepiej coś w porównywalnej skali: SBS tani nie jest ale ładny:) Fajnie Ci ten pokrak wychodzi.
 19. Tak trochę zaśmiecę...Jaczek fajny ale ja w innej sprawie:). Wywnioskowałem z postów, że ktoś ma tajemny dostęp do modeli Mars Model..:) Kusi mnie Tupolew G2 tylko cena ....
 20. mam łatwiej bo ..co jakiś czas mam okazje zerknąć na rozwój kolekcji
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.