Skocz do zawartości

Łoś -sugestie i przemyślenia


RH

Rekomendowane odpowiedzi

W niedługim czasie ,mam zamiar zabrać się za model łosia w 1:48(będzie to drugi który zrobię ,lecz mysle ze o niebo lepszy) z związku z tym bede posiłkował się monografią z Aj-press oraz zdjeciami w kolorze ,które tu przedstawiam.Widac na nich wiele ciekawych szczegółów ,takich jak ,profil łopaty smigła szerokość kadłuba w części przedniej(ta w modelu jest stanowczo za wąska) oprofilowanie górnej części gondoli silnika (w modelu jest to zupełnie sknocone) i wiele innych części.Na zdjęciach tez widac (nie wiem może to złudzenie ) wnętrze kabiny która jest raczej w kolorze khaki niz srebrna (jak podaje instrukcja) Zresztą na zdrowy rozum kabina w kolorze srebrnym raczej przeszkadzała by lotnikom w locie odbijając promienie sloneczne ,i tym samym oślepiała by.No ale to moja sugestia .Myśle że najlepiej o tym powiedzieli by ludzie co latali na tym sprzęcie .a nie teoretycy.A tak na marginesie patrząc na te niemieckie zdjęcia to aż sie łezka kręci ile tego sprzętu było po kampani .I napewno jeden z tych łosi zasilił muzeum Geringa .A po wojnie zaginą w transporcie (jak wiadomo był on podzielony na 3 części ,i zachowała się tylko ta częśc wagonów w której byla P-11) A łoś był w tych wagonach co przepadly

 

Co do samego modelu to aby go zrobic mniej więcej poprawnie przygotowałem blaszki ,wszystkie istniejące z Parta,dwa zywiczne silniki,vacu z osłonami kabiny ,kaleczki z Techmodu + maski na szyby

los_c01.jpg

los_c02.jpg

los_c03.jpg

wyzel_c01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RH bardzo piękny cel przed sobą stawiasz. Ja walczyłem z ŁOSIEM w ubiegłym roku, Sam oceniałeś moje wypociny, więc wiesz jak to wyszło. Na pewno przed tobą ogrom pracy,- ale o tym to doskonale wiesz.

Monografia podaje, że wnętrze kadłuba było szare. Liczę na to, że będziesz prowadził relację z budowy. Widząc efekty twoich prac chętnie prześledzę warsztat. Na pewno czegoś się nauczę.

Pozdrawiam GEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RH bardzo piękny cel przed sobą stawiasz. Ja walczyłem z ŁOSIEM w ubiegłym roku, Sam oceniałeś moje wypociny, więc wiesz jak to wyszło. Na pewno przed tobą ogrom pracy,- ale o tym to doskonale wiesz.

Monografia podaje, że wnętrze kadłuba było szare. Liczę na to, że będziesz prowadził relację z budowy. Widząc efekty twoich prac chętnie prześledzę warsztat. Na pewno czegoś się nauczę.

Pozdrawiam GEM

 

O budowie to coś niecoś wiem ,bo jak pisałem robiłem juz jednego i przyznam się że w pewnym momencie chciałem go wywalić do kosza ,ale przemowila do mnie strona finansowa ,to znaczy pieniądze ktore wydałem na blaszki ,więc sobie odpuścilem i dokończylem "bestie " .W obecnej chwili mam parę innych modeli na warsztacie(jeden nawet bardzo ambitny i widowiskowy),wiec troszke sie samo rozpoczecie Łosia opóźni.Ale myśle że będę go budowal w ratach miedzy innymi modelikami ,aby za bardzo nie zwariowac przy jego wykonywaniu .Jezeli w ten wlaśnie soposób będę go klecił to i jakaś relacja na forum sie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z członkiem załogi łosia panem Rosołowskim i na bank wnetrze było Khaki tak samo w karasiu na którym ten facet się szkolił tez było khaki

 

pozdrawiam

Jest to bardzo prawdopodobne ,gdy sie dobrze przyjrzeć pierwszemu zdjęciu to widac że kolor we wnętrzu mimo ciemniejszemu odcieniowi ,jest bardzo podobny do tego z zewnątrz .I myślę że taki kolor zastosuje do wnetrza.Oczywiście podłoga mogła byc albo w kolorze aluminium ,albo szara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.