Skocz do zawartości

<<<<<DAF 2800 NTT CATTLEMAN>>>>&g


kubamich1

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam mój najnowszy model .Na początku zabrałem się za kabinę. Otwierane drzwi zrobiłem przy użyciu pudełek od Tic-Taców. Na fotkach widać po kolei jak wszystko zostało zrobione.

Myślę (po efekcie) że to jest bardzo dobry patent.

 

1os6.jpg

 

3iu3.jpg

 

4ab4.jpg

 

5nu9.jpg

 

6ll6.jpg

 

7he9.jpg

 

8dc0.jpg

 

9bl0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Jakub żę bedzie kolejny rarytasik w Twojej kolekcji Niezły patent na zawiasy, ciekawe tylko jak długo wytrzymają No ale w końcu to nie zabawka i nie będziesz ciagle otwierał i zamykał drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent sam kiedyś wypróbuje tylko powiedz mi musiałeś chyba spiłować to miejsce gdzie idze ten zawias bo jak inaczej zmieśiła by się tapiderka na drzwiach ? Dobrze mówię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak zwykle u mnie model zacząłem od kabiny.Kabina jest już gotowa i pomalowana.Model będzie znacznie przerobiony.Będzie to wersja 6x6 (nie wiem czy taka była , ale ten Daf startował kiedyś w rajdzie Paris-Dakar ,więc chyba była),Na kołach z zestawu akcesorii 720 będą założone terenowe opony od revelowskiego Unimoga.Nie będzie sleepera który jest w zestawie ,i nie będzie siodła z tyłu, bo to wogóle nie będzie to ciągnik siodłowy. Za kabiną zamierzam zbudować od podstaw coś w rodzaju kontenera mieszkalnego, w moim zamyśle ma to być taki pojazd "ekspedycyjny"-może ktoś pamięta z Was były takie pomarańczowe Iveca kiedyś które brały udział w podróży do okoła świata.Potrzebuję ich fotek.Oto fotki kabiny:

 

 

10wh9.jpg

 

11oe4.jpg

 

12po7.jpg

 

13nd6.jpg

 

14gp9.jpg

 

 

Miejsce pod zawias musiałem spiłować.

Zawiasy nie pękną raczej szybko bo są z elastycznego tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wykonałem przednią ośkę do Dafa , z powodu braku jakichkolwiek pomocnych mi fotek w necie musiałem improwizować, ale myślę że będzie dobra :

 

okadodafava0.jpg

 

Teraz zajmę się przeróbką skrzyni biegów.muszę ją rozbudować tak żeby w kierunku przodu auta mógł wychodzić wał napędowy do przedniej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za bardzo duże zainteresowanie tematem . Oto ciąg dalszy:

 

Zrobiłem i pomalowałem na grafit koła , na kabinie zamontowałem klimatyzator .

Prace idą bardzo powoli z powodu braku chęci do pracy.

 

dscn3877qi9.jpg

 

dscn3878tp1.jpg

 

Powstała też rama i tylne mosty nad którymi w tej chwili działam - zakładam coś w rodzaju dystansów pod poijedyńcze koła na osiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za bardzo duże zainteresowanie tematem

 

Kuba nie rob jaj. Polukaj na liczbe wyswietlen tematu. Ja sie nie odzywam bo to nie moja dzialka ale podgladam caly czas

No i trudno aby do każdej zamieszczonej fotki piać z zachwytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwają intensywne prace nad ramą i zawieszeniem . Przerobiłem tylne osie pod kątem montażu pojedyńczego ogumienia , a właściwie kół. Teraz kombinuje jak przerobić skrzynię biegów , tak żeby wyprowadzić z niej wał do przedniej osi.

 

dscn3880oe6.jpg

 

dscn3882zq5.jpg

 

dscn3881px5.jpg

 

dscn3883xp2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mam wątpliwości co do półosi, trzeba było je zrobić o przekroju okrągłym a na ich końcu dopiero przykleić końcówki ze sworzniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jakoś te mosty poprawić, albo je z ramy odpiąć i dać inne.

Nie pasi to !!!!! Zastanów się jeżeli wiesz o co chodzi !!!!!!

Pozdrawiam Wojtek T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wydumałem i ośka poprawiona: zrobiłem je ze słomki do napojów. Przy okazji zapodaje foto ramy z kołami.

 

dscn3888lj1.jpg

 

dscn3886lo1.jpg

 

dscn3885gm6.jpg

 

No to kolejne fotki w tym temacie z budowy przedstawiają przerobioną skrzynię biegów , i przymiarkę kabiny do ramy.

 

dscn3896kh2.jpg

Dorobiony element skrzyni biegów w trakcie szpachlowania.

dscn3899hb5.jpg

Pomalowany silnik i rama.

dscn3889md1.jpg

Przymiarka kabiny i maski.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj zrobiłem co nie co przy Dafiku. Znalazłem w magazynie surowców zabudowę cysternę ze starej zabawki mojego synka , która jest w miarę realistyczna i po drobnym wzbogaceniu w szczegóły nadawałaby się do modelu 1/24. Przymierzyłem ją do Dafa i muszę przyznać że mi się z nią spodobał nawet.Strzeliłem fotki , więc sami zobaczcie:

 

dscn3900fs8.jpg

 

dscn3901al7.jpg

 

dscn3902yg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba będziesz malował na jakiś kolor tą cysternę czy zostanie już na zielono bo chciałbym ci doradzić żebyś tą cysternę pomalował na biały kolor. A i jeszcze jedno zrobiłeś jakąś szynę od podwozia z cysteą jeżeli nie masz taj szyny to znaczy tej ramy wiesz o co mi chodzi to popraw to jak najszybciej pozdrawiam wojtek. !!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakoś nie mam zapału do pracy więc modele powstają powoli, dzisiaj Dafik został wyposażony w kilka drobiazgów : lampy , lustra , osłonę przeciwsłoneczną ,wycieraczki , filtr powietrza z wlotem za kabiną i poręcze za drzwiami oraz klamki.

 

dscn3907bo6.jpg

 

dscn3908eo4.jpg

 

dscn3909nh7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.