Jump to content

Liny stalowe - imitacja.


Recommended Posts

Może byc to dla kogoś przydatne więc piszę. Niedawno miałem przyjemność wymieniać lusterko zewnętrzne w samochodzie. Lusterko było sterowane ręcznie z wnętrza kabiny. Z ciekawości rozebrałem mechanizm w celu poszukiwania rzeczy przydatnych w modelarstwie i znalazłem takie coś. Otóż w każdym pancerzu (były trzy) była łącząca dzwigienkę regulacyjną z podstawą lusterka stalowa pleciona linka o śr. ok. 0.7-0.8 mm i długości 30 cm. Linka jest bardzo elastyczna i da się z niej robić pętle o śr. 5 mm bez rozdwajania i odkształcenia splotu. Przy pętli ok. 1 cm można ją przykleić dowolnym CA bez obawy, że odpadnie po jakimś czasie z powodu naprężeń. Jest sprężysta, ale na mój gust pozwala się ładnie układać. Dodam, że ładnie wygląda nawet bez malowania.

ad9959fcabb58658m.jpg

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to mogę wrzucić zdjęcie w Hi-Res, ale będzie to 1.5 MB kobyła.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna rzecz odnośnie imitacji linek. W Empiku na wrocławskim rynku zaraz przy wejściu po lewej stronie są akscesoria do robienia biżuterii, malowania itp. i tam zobaczyłem na wieszaku metalową plecionkę o śr. 0.5 mm. Innych średnic nie wypatrzyłem, może nie było w ofercie lub na stanie. Długość ok. 1 m. Wyglądała dość przyzwoicie i cena też była atrakcyjna.

To tak celem uzupełnienia wątku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.