Skocz do zawartości

Bf 109 K-4 Żółte 1 W.Nr.334176 1/48 Hasegawa


_iceboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to moja pierwsza 48semka zrobiona dla siebie. Model to Hasegawa oraz troszeczkę przeróbek własnych (viewtopic.php?t=18631). Jeśli chodzi o poprawność historyczną to, starałem się jak mogłem, a informacje o wylocie łusek do MK 108 dostałem już za późno. Mogą być rozbieżności pod względem spodu samolotu oraz falki na krawędzi natarcia. Teraz pozostawiam model waszej ocenie:

p1130384.jpg

p1130385.jpg

p1130386.jpg

p1130387.jpg

p1130388k.jpg

p1130389.jpg

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładnie się prezentuje, kolor kamuflażu i takie mam wrażenie spłowienie mnie się bardzo podoba.

Trochę jak dla mnie za mocne okopcenia i wyciek oleju -tak to odbieram - za chłodnicą. Pierwsza myśl to palący się, plujący olejem silnik.

Jeszcze zwróciły moją uwagę opaski na goleniach, czy one miały być takie jasne?

Ostatnia rzecz , to plamki na stateczniku i sterze kierunku, bardzo ostre krawędzie i nie prześwituje na żadnej z nich kolor bazowy. Jeżeli tak miało być to ok!

Odpryskująca farba na śmigle - super

 

Z opuuszczonymi klapami wygląda na zdjęciach jak rasowy drapieżca.

Gratuluję pięknego modelu

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Trochę jak dla mnie za mocne okopcenia i wyciek oleju -tak to odbieram - za chłodnicą. Pierwsza myśl to palący się, plujący olejem silnik.

Jeszcze zwróciły moją uwagę opaski na goleniach, czy one miały być takie jasne?

Ostatnia rzecz , to plamki na stateczniku i sterze kierunku, bardzo ostre krawędzie i nie prześwituje na żadnej z nich kolor bazowy. Jeżeli tak miało być to ok!...

 

Jeżeli chodzi o okopcenia i ubrudzenie od spodu, jest to typowe dla Messerschmittów 109, a już tym bardziej G i K - dla przykładu :

 

bf109g10r2.jpg

 

wręcz powstrzymywałem się przed mocniejszymi .

 

Odnośnie opasek oraz całego malowania, wzorowałem się na zdjęciu oryginału:

 

k4.jpg

- jak widać starałem się jak mogłem tylko odzwierciedlić to co na zdjęciu.

 

Nie rozumiem o co chodzi odnośnie statecznika? Samoloty późnych serii G-10 oraz wszystkie K-4 miały statecznik malowany w całości farbą kamuflażu a na tym plamki z koloru drugiego. Często występowały różne "domalówki" - jak widać na zdjęciu mojego egzemplarza są dwie jasne plamy.

 

Ciesze się że się podoba

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wątpliwości zostały wyjaśnione. Widzę , że dokumentację miałeś przy pracy nad modelem wręcz wzorową

Plamy na sterze i stateczniku sądziłem, że malowane były metodą natryskową, stąd moja wątpliwość. Zdjęcie nr 2 pięknie pokazuje ostre krawędzie plam, także jest ok, więcej pytań nie mam.

Mam tylko jedną prośbę zdetaluj, pokaż fragmentami swój model, chciałbym mu się lepiej przyjrzeć, zobaczyć bliżej malowanie, ślady eksploatacji ... .

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, super... Do gołego metalu, na drewnianym śmigle...

 

A że się zapytam w którym Bf 109 z Daimlerem jest drewniane śmigło? Może jest coś o czym nie wiem

 

No tak zapomniałem, że śmigła VDM 9-12159 - to sklejka gięta na mokro ...

 

smiglo.jpg

 

odrapania.jpg

 

 

Wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.