Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV A Węgry 1945


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu robię taką scenkę miejską. Prawdę mówiąc to powoli mi się już nie chce. Relacja jest na nPWM ale pokażę bo może koledzy dorzucą troszkę pomysłów.

Scenka ma być lekko dynamiczna i grożna.

IMG_0002.jpg

IMG_0007.jpg

Dwóch pijanych Rosjan i oddział przedzierających się żołnierzy niemieckich pośród gruzowiska i masy porzuconego sprzętu.

 

Od tego rysu sporo doszło pierdół w szczególności na budynkach

IMG_0004.jpg

A wczoraj pobawiłem się nowym zestawem life colora do drewna - zestaw godny polecenia jak ten do rdzy - w sposób naturalny błyskawicznie malować można drewniane części

IMG_0014-2.jpg

Malowałem te deski z 10 minut.

IMG_0008-1.jpg

Dziś chcę zrobić do końca a cały przód winiety, porozrzucane kanistry i resztki uzbrojenia, łuski i pociski od Paka.

Niestety mam straszną niemoc i nie wiem czy nie skończy się na pobożnych życzeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemogłem się.

Przód dioramy gotowy, a czołg prawie - pomaluje jeszcze tylko wydechy, wizjery i ubytek farby na lufie

IMG_0020-3.jpg

IMG_0021-4.jpg

IMG_0022-3.jpg

IMG_0023-1.jpg

IMG_0027-1.jpg

teraz tył

IMG_0028.jpg

 

Dumo - kupiłem to na jakiejś giełdzie jak były zawody to klony żywiczne

Jeśli chodzi o malowanie tym zestawem do drewna to chwalę go bo jest cudownie intuicyjny- bierzesz plastik, czy balsę i jak byś nie malował w jakich konfiguracjach to wychodzi świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie super,ale ten ukraiński czarnoziem na kołach mi trochę nie pasuje.szczególnie w mieście.Pozdrawiam.

Również mam mieszane uczucia co do tego, ale nie jest tak źle, myślę że jedynie z zagłębieniach powinien być ten czarnoziem, a czoła gąsek wyszlifowane, wręcz wypolerowane, ale to moja sugestia .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adaś - o takie świeże spojrzenie mi chodziło. W każdej z prac robię taki akcent który ma charakteryzować miejsce i okres walk.

"Przebudzenie wiosny" (Frühlingsfest) to operacja podczas której pojazdy zapadały się po pachy że tak się wyrażę. Zdjęcia z tamtego okresu pokazują czołgi upaprane jak nieboskie stworzenia - nikt mi nie zwrócił wcześniej uwagi a po twoim poście zauważyłem że jednak kontrast jest jednak za duży. Już to poprawiłem

Nibur - tył jak w opisie jeszcze nie ruszany - będzie to o czym piszesz

Obicia robiłem gąbką i pędzelkiem - nic nowego-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał pojazdy mimo wszystko "wkopane" bardziej w to gruzowisko. Szczególnie jagdpanzer - swoje ważył i cegły nawet zmarzniete usunęłyby się spod gąsienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiony śnieg na kołach oraz

poskładałem figury i zmieniłem ich ułożenie - tak mi się bardziej podoba - co sądzicie.

Zostało do zrobienia - wydechy - figury, stropy i kilka niespodzianek. Żenujący spektakl czas kończyć. Odsłona ostatnia - ze zmienionym położeniem figur.

Dziękuję wszystkim którzy pomagali

IMG_0029-1.jpg

IMG_0030.jpg

PS

już urodził mi się w głowie nowy wypasiony blachowo pomysł, trzymać się krzesła - z Shermanem Firefly Tasca ( o Jezu jakie to piękne wszystko) w roli jednego z bohaterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.