Jump to content

author21

Members
 • Content Count

  605
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Personal Information

 • Location
  Kraków
 • Interests
  Historia, modelarstwo, rowery górskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Skórzane stroje, wszędzie to LGBT !
 2. No i chyba koło zapasowe trzeba by przemalować. Bardziej ubłociło się na górze, a mniej na dole ?
 3. author21

  RSO w Myślenicach

  On jest na chodzie ?
 4. Ja bym nie szedł w pojeździe z Kampanii Wrześniowej w tak wiele zacieków ? Co najwyżej brud, kurz, błoto. A zacieki chociaż pojawią się na krzyżach , bo tak je omijają na razie ?
 5. Z punktu widzenia fizyki i grawitacji, takie zacieki po boku , gdy maska jest opadająca są niemożliwe. Nawet jakby pojazd stał na skupie złomu. Jeśli już tak to zaciek prostopadły do podłoża, a nie do krawędzi maski.
 6. Wiadomo najważniejsza jest przy tym zabawa. Ja też się nie przejmuję jak nie jest idealnie blaszka, którą ledwo widać gołym okiem, bo oglądam modele bez zooma na żywo, a nie przez zdjęcia. Część modelarzy powiela stereotypy, mimo że prawdziwe pojazdy tak nie wyglądają. Pokaż mi rozjaśnienia na prawdziwym pojeździe, które mają podział dokładnie na łączeniu blach, lub zacieki pod kątami prostymi, jak od linijki ? Jakby pojazd stał nieruchomo, uprzednio wypoziomowany. Na pomniku to co innego, ale nie w terenie.
 7. Nie wiem tylko po co to całe cieniowanie żółtego, jak zupełnie to zostało zamalowane potem ? Ja bym nie cieniował na bazowym, a dopiero później filtry, oleje na całym kamuflażu.
 8. Błotniki tylko wyprostuj, bo one odginały się do góry, ułatwiając zakładanie gąsienicy.
 9. Na zdjęciu powyżej , gdzie czołg przejeżdża przez zburzony most, widać stary kod 4 cyfrowy. Dwie ostatnie cyfry były zamalowane i zastąpione jedną. Zrobiłem tak w modelu Tamiya 1:35. fajny efekt zmiany numeru. Poza tym super wykonanie IS-a. Taki jak ma być !
 10. Fajny, ale napiszę t co przy innym modelu SU 85 powyżej. Czemu zacieki jak od linijki ? Takie w naturze tylko mogą być na muzealnym lub pomnikowym egzemplarzu. Przecież pojazd nie stoi zawsze na idealnie wypoziomowanym podłożu. Trochę to nie naturalnie wygląda. Raczej zacieki w różnych kierunkach, pod różnymi kątami, załamane, krzywe itp.
 11. Fajny, niezłe kamo zimowe, jak dla mnie zbyt prostopadłe zacieki do podłoża. Wszystkie ten sam kąt. No chyba że czołg stał cały czas wypoziomowany idealnie, jak na pomniku.
 12. Jak nie chcesz inwestować w anteny, to sprawdza się też plastykowy drucik od metki, np. z ubrań. Podobnie jak z miotłą. Elastyczny , prosty.
 13. Kilka zdjęć archiwalnych i kamuflaż widać na czołgach występujących bez osłon . Ten typ kamuflażu nanoszony był w fabryce a nie "polowo". Co innego wcześniejsze kamuflaże. Na Wehrmacht olive, gdzie nakładano pistoletem lakierniczym wężyki zielone i brązowe , wtedy z reguły osłon nie ruszano, nawet narzędzi, kół zapasowych, lin, innego osprzętu. Czołg z fabryki wyjeżdżał jednokolorowy, a resztę robiono w jednostkach.
 14. Dobrze, że z osłonami gąsienic. Bo kamuflaż był na całych burtach, pod osłonami też, bez paska żółtego. Niezły model !
 15. Fajne wnętrze. Z zewnątrz zróżnicowałbym zacieki. Wszystkie pod kątem prostym, jakby pojazd stał zawsze wypoziomowany idealnie. Zacieki takie są we wszystkich kierunkach i czasem nawet załamane. Prosty zaciek jest na rynnie , dachu, gdzie nie zmienia się kierunek spływania brudu, ewentualnie na pojeździe w muzeum lub pomniku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.