Jump to content

author21

Members
 • Content Count

  597
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Kraków
 • Interests
  Historia, modelarstwo, rowery górskie
 1. Na zdjęciu powyżej , gdzie czołg przejeżdża przez zburzony most, widać stary kod 4 cyfrowy. Dwie ostatnie cyfry były zamalowane i zastąpione jedną. Zrobiłem tak w modelu Tamiya 1:35. fajny efekt zmiany numeru. Poza tym super wykonanie IS-a. Taki jak ma być !
 2. Fajny, ale napiszę t co przy innym modelu SU 85 powyżej. Czemu zacieki jak od linijki ? Takie w naturze tylko mogą być na muzealnym lub pomnikowym egzemplarzu. Przecież pojazd nie stoi zawsze na idealnie wypoziomowanym podłożu. Trochę to nie naturalnie wygląda. Raczej zacieki w różnych kierunkach, pod różnymi kątami, załamane, krzywe itp.
 3. Fajny, niezłe kamo zimowe, jak dla mnie zbyt prostopadłe zacieki do podłoża. Wszystkie ten sam kąt. No chyba że czołg stał cały czas wypoziomowany idealnie, jak na pomniku.
 4. Jak nie chcesz inwestować w anteny, to sprawdza się też plastykowy drucik od metki, np. z ubrań. Podobnie jak z miotłą. Elastyczny , prosty.
 5. Kilka zdjęć archiwalnych i kamuflaż widać na czołgach występujących bez osłon . Ten typ kamuflażu nanoszony był w fabryce a nie "polowo". Co innego wcześniejsze kamuflaże. Na Wehrmacht olive, gdzie nakładano pistoletem lakierniczym wężyki zielone i brązowe , wtedy z reguły osłon nie ruszano, nawet narzędzi, kół zapasowych, lin, innego osprzętu. Czołg z fabryki wyjeżdżał jednokolorowy, a resztę robiono w jednostkach.
 6. Dobrze, że z osłonami gąsienic. Bo kamuflaż był na całych burtach, pod osłonami też, bez paska żółtego. Niezły model !
 7. Fajne wnętrze. Z zewnątrz zróżnicowałbym zacieki. Wszystkie pod kątem prostym, jakby pojazd stał zawsze wypoziomowany idealnie. Zacieki takie są we wszystkich kierunkach i czasem nawet załamane. Prosty zaciek jest na rynnie , dachu, gdzie nie zmienia się kierunek spływania brudu, ewentualnie na pojeździe w muzeum lub pomniku.
 8. Paski metalowe, ale czemu białe ? Te białe przetarcia mam nadzieję że znikną w późniejszym malowaniu, bo na razie to razi. Obejmy na zbiorniki zdecydowanie zielone.
 9. Zdjęcie III z Bovington, nie jest przekłamane. Widziałem go na żywo w Bovington. Pytanie tylko, czy pomalowany jest odcieniem zgodnym historycznie ?
 10. Na maszcik antenowy cienki drucik z "zimnych ogni" - idealnie prosty i cienki.
 11. Trochę dziwna metoda rozjaśniania ? Skoro wyblakła jest płyta nadsilnikowa (ta z samego tyłu) od strony przodu czołgu, to czemu następna płyta z osłonami wlotów jest tak samo wyblakła , a nie odwrotnie. Chodzi mi o to, że na styku tych płyt powinien być jaśniejszy kolor, a na zewnętrznych częściach ciemniejszy. ciemny - jasny, jasny ciemny. U ciebie patrząc na linie podziału blach jest ciemny jasny i nagle z tym jasnym styka się inna płyta kolorem ciemnym odciętym prostą linią ? cieniowanie zamiast płynnego jest prawie od kreski równo pooddzielane.
 12. A kamuflażu dyskowego czemu nie ma na górnych płytach pojazdu ?
 13. A ja widziałem Rosomaka w tym malowaniu na żywo niedawno. Hehh i dalej upieram się , że nie te kolory. Beż i zieleń na naszych są inne. Co nie znaczy że model mi się nie podoba, jest super wykonany, ale SF .
 14. Bieżnik jest ok ! Nic nie pudruj. Tak wygląda opona, która z błota wyjechała na mokry asfalt, lub padający deszcz. Jeżdżę na rowerze co dzień, to obserwuje. Nawet w zagłębieniach błoto jest wtedy wypłukane. Boki uwalone, góra czyściutka jak z fabryki. Bardzo realistycznie to wygląda. Aktualnie mam na oponach dokładnie tak, w 1:1
 15. Super ! Pojazd świetny ! Ja bym nieco przykurzył chodnik, ławki poobijał. No i nie wiem do czego ten kawałek płotka ? Jak już coś cały płotek za ławkami oddzielający trawnik od chodnika
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.