Skocz do zawartości

M4A1 (76)W Sherman


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa faktura powierzchni modelu. Mam ten czołg i w oryginale tak ładnie nie wygląda. Jak to osiągnąłeś? Z minusów to zbyt czyste gwiazdy, brak osłon peryskopów i mała "niedoróbka" widoczna na tym zdjęciu :

zmianarozmiarurewidokzdgl9.th.jpg

Poza tym super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakturę robiłem tak jak zawsze rospuszczalnikiem . Rozpuszczony plastik fakturowałem pędzelkiem. Potem poprawiałem jeszcze zgęstniałym lakierem (pędzelkiem) w tych miejscach które mi żle wyszły wcześniej. A jesli chodzi o ta niedoróbkę to wina stali w fabryce taką dawali . A jeszcze jest posmarowany grafitem sproszkowanym. Wiesz on tak naprawdę nie jest taki ładny ,to tylko fotki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaję,że przy pierwszym ruszeniu tego pojazdu to te wszystkie bambetle by pospadały.One nawet kawałkiem drutu nie są do niczego przymocowane.O tak poprostu nawrzucałeś je i już.Po to są na przykład szekle,czy osłony tylnych świateł,zeby przciągnąc drut lub sznurek i było by oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w sumie tylko takie uwagi:

1. Wieża jest jednak niedopracowana. Fabryka to jedno ale to wskazane wyżej miejsce jest po prostu nie zaszpachlowane. Tak samo "wąsy" pod kątownikami w tyle wieży. To jest wynik procesu odlewania wieży modelu, a nie oryginału. Ja przynajmniej nie widziałem jeszcze czegoś takiego na zdjęciach. Może się mylę ale ja to zawsze spiłowuje.

2. Brakuje jednego zasadniczego elementu, część się zgubiła?

3. Z jakiej w końcu jednostki jest ten czołg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym szkopuł, bo jeśli miałby to być polski (o czym pewne przesłanki w modelu wskazują), to:

1. nie pamiętam żebym widział polskiego Shermana, a przynajmniej z 1. DPanc z gwiazdą na osłonie transmisji. Jeżeli już, to na górze wieży lub płycie nadsilnikowej jako element identyfikacji dla lotników.

2. emblemat 1. DPanc. z przodu bywało różnie ale z tyłu raczej powinien być z prawej strony, a nie z lewej. Po tej stronie było często oznaczenie "PL" i oznaczenie pułku.

3. no właśnie oznaczenia pułkowe. Z jednej strony jest oznaczenie Kwatery Głównej 10. Brygady Kawalerii Pancernej, a z drugiej 10. Pułku Strzelców Konnych. Ten ostatni na dodatek jeździł na Cromwellach, a nie Shermanach. No i tych oznaczeń nie umieszczano na bokach ale z przodu i tyłu pojazdu.

Czym Arturze się kierowałeś dając taki miszmasz kalek?

Kolor jak kolor, Olive Drab bywał tak różny, że nie ma co się przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że jeśli masz model ze śladami po odlewach, z niezaszpachlowanymi szparami, z pogubionymi częściami i kalkami przyklejonymi od Sasa do lasa, to żebyś nie wiem jak go efektownie pomalował, te usterki będą wyć, a wręcz fajne wykończenie będzie to podkreślać. A kalki z zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze skrzydła tak ale gwiazdy nakleiłem tak jak na pudełku było( tylko na wierzy gwiazdek nie dałem) to ci klops. Co zrobić ale twojemu shermanowi nic nie brakuje .Super wygląda . A lepisz Niemieckie pojazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To straszne ale ja do poprawnośći Historycznej mam awersję ,co innego kolor tu mam fioła. . Lubię powiedzonko rubta co chceta z kalkami,wkońcu to zabawa nie. .

Tak zgadza się,że modelarstwo to przedewszystkim dobra zabawa.Ale oprócz tego każdy z modeli które są wykonywane przez modelarzy ma swój odpowiednik w rzeczewistości historycznej i niestety tego nie unikniesz.Miałem prosty przykład na zawodach w Katowicach gdzie modelarzerz wykonał bardzo ładny model BA-3(zreszta pokazywany w "Model Fanie) w polskich barwach (LWP).

Także lepiej jest sie także stosować do poprawności historycznej a nie tylko ładnie malować modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację mam pojazdy, które są wzorowane, co do joty, ale czasem lubię tak dla relaksu zrobić taki model jak z księżyca(, choć to nie S. F) .No nie wiem dla czego ale po takim(odreagowaniu) zawsze wychodzi(wychodził) mi następny ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.